Zostań piłkarzem bądź piłkarskim trenerem w wirtualnym świecie w smartfonie

Większość mężczyzn mieszkających w Polsce interesuje się piłką nożną. To twierdzenie, które musi być prawdziwe, chociażby w obecnym momencie, kiedy Nasza drużyna odnosi kolejne sukcesy. Piłka nożna jest bez dwóch zdań Naszym sportem narodowym i pasjonujemy się nią bardzo w obliczu kolejnych potencjalnie udanych meczów. Czasem nawet za bardzo, niejednokrotnie zamieniając się przed telewizorem w najlepszych ekspertów w tej dziedzinie. Kiedy Polacy grają mecz piłki nożnej to wówczas przed telewizorami zasiadają setki tysięcy potencjalnych trenerów. Bo przecież każdy kibic ma do gry piłkarzy jakieś swoje uwagi. W dzisiejszych czasach każdy może przecież spróbować swoich sił jako piłkarz na wirtualnym boisku.

To jeszcze nie wszystko, bo jakby tego było mało to dzisiaj każdy może być również trenerem. Można grać w piłkę albo prowadzić swoją drużynę po jej największe sukcesy. Wszystko to można w świecie wirtualnym a wystarczy do tego jedynie smartfon. Najlepiej zaopatrzyć się w taki telefon z najwyższej półki, żeby móc być pewnym, że żadne zacinanie się nie zakłóci Nam rozrywki. Dzisiaj gry na smartfony są tak doskonałej jakości, że można spokojnie grać na telefonie zamiast na komputerze czy konsoli. Nie będziemy wymieniać konkretnych nazw gier, które pozwalają na spełnienie marzeń piłkarskich. Te najbardziej znane tytuły na pewno każdy kibic piłki nożnej doskonale zna. Dzisiaj te najlepsze i największe gry można pobrać właśnie na telefon. Przyjemność z grania jest z góry gwarantowana. Zatem zupełnie nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zamienić się w selekcjonera reprezentacji albo któregoś z kluczowych jej piłkarzy. Można być też trenerem dowolnej drużyny piłkarskiej i poprowadzić ją do sukcesów na arenie krajowej oraz międzynarodowej. Wszystko zależy jedynie od Nas samych i od tego, kim chcemy w tym wirtualnym świecie zostać. Gra w piłkę nożną w roli piłkarza jest zasadniczo bardzo prosta. Wystarczy jedynie nauczyć się sterować wirtualnym dżojstikiem, żeby móc poruszać się piłkarzami po boisku i strzelać najpiękniejsze gole. O wiele trudniejsze i bardziej wymagające są jednak gry, w których wcielamy się w rolę managera piłkarskiego. Tutaj już nie obejdzie się bez prawdziwej wiedzy o piłkarskiej taktyce. A każdy polski kibic ma taką wiedzę, kiedy ogląda mecz w telewizorze. W grach na smartfony można zostać managerem wirtualnym, ale naprawdę trzeba się na tym znać, żeby gra przynosiła efekty.

Bycie trenerem piłkarskim w grze na smartfonie jest prawdziwym wyzwaniem. Najbardziej znane gry mają bardzo solidny poziom odwzorowania roli managera piłkarskiego. Nie jest to więc zabawa z kategorii grania w gry do klikania. Naprawdę trzeba mieć wiedzę, przynajmniej na poziomie podstawowym. Może nie trzeba znać wszystkich graczy na piłkarskich boiskach, bo tych można poznać w trakcie grania. Chodzi jednak o taktykę. Bycie trenerem piłkarskim wymaga wiedzy taktycznej, dzięki której możemy przygotować drużynę do meczu i odpowiednio ją do grania ustawić. I chociaż takie gry służą tylko do zabawy to jednak w kwestii taktyk są to naprawdę profesjonalne i zaawansowane programy. Dla ciekawostki napiszemy, że trenerem jednej z drużyn w realnym świecie został kibic, który wylegitymował się najdłuższym stażem gry w piłkarskiego managera. Kiedyś można było grać w takie gry na komputerach, a dzisiaj na szczęście każdy ma je na wyciągnięcie ręki. Dzisiaj te gry są w wersjach mobilnych na smartfony, dzięki czemu można grać w nie jeszcze więcej i jeszcze dłużej. Jeśli ktoś widzi u siebie zdolności managerskie w trakcie oglądania meczu piłkarskiego to bez zastanawiania się powinien pobrać jedną z takich gier na swojego smartfona. Pamiętajmy jednak o tym, że te gry dzielą się na różne kategorie. Za jedne płaci się od razu, ale potem można w nie grać w pełni za darmo i nic już do tego grania nie dopłacać. Natomiast drugi rodzaj gier to gry darmowe do pobrania, za które musimy zapłacić później, już w trakcie grania. Gry z mikropłatnościami są bardzo fajne, ale można mieć odczucie, że zaprogramowane na wyciągnięcie od Nas jak największej ilości pieniędzy. Dlatego lepiej chyba jest pograć w taką grę, za którą płaci się tylko raz i to na początku.

Kibice piłkarscy w końcu mają dla siebie wszystko to, co jest im potrzebne do szczęścia. Na ekranie smartfonu mogą w dowolnym momencie obejrzeć mecz swojej ulubionej drużyny. Mogą również sprawdzać wyniki sportowe i portale społecznościowe. Teraz jeszcze mogą się wcielić w rolę profesjonalnych piłkarzy, od których zależy sukces bądź porażka ukochanej drużyny. A na dodatek można jeszcze zostać piłkarskim managerem i prowadzić jedną z drużyn na świecie do sukcesów bądź porażek. To wszystko jest dzisiaj możliwe dzięki niewielkiemu urządzeniu, z którym się raczej nie rozstajemy. Granie na smartfonie może być równie ekscytujące do granie na konsoli. Przy czym smartfony mają tą przewagę, że gra na nich może trwać nieustannie. Możemy grać przecież wszędzie, jeśli okoliczności tylko temu sprzyjają. Dlatego, zamiast kibicować przed telewizorem to sami przekonajmy się jak to jest być takim piłkarskim trenerem. Jeszcze raz chcemy podkreślić, że gry do zarządzania drużyną piłkarską są naprawdę bardzo dobrze odwzorowane. Można więc spróbować swoich szans w wirtualnym świecie, ale z realnymi umiejętnościami. Warto też dodać, że można rywalizować z graczami z całego świata. W niektórych grach można prowadzić zespoły odwzorowane z realnego świata, zaś w innych można stworzyć swoją wirtualna drużynę i grać w wirtualnych ligach. Każdy w tych grach o tematyce piłkarskiej znajdzie coś ciekawego dla siebie. Wszystkie przecież mają związek z jedną i tą samą tematyką, czyli z piłką nożną. I szczerze mówiąc to wirtualny sukces smakuje wybornie, choć pewnie bez porównania z prawdziwym. Natomiast z pewnością w grze na smartfona możemy poczuć te same emocje, jakie trenerzy czy piłkarze odczuwają na prawdziwym boisku. Oczywiście bez tej całej otoczki związanej ze stadionem czy kibicami. Mowa jedynie o emocjach wynikających z rywalizacji z innymi drużynami.  

Ten wpis został opublikowany w kategorii Porady, Smartfony, Telefony komórkowe i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.