Ze smartfonem zawsze będziesz dobrze poinformowany

W dzisiejszych czasach bardzo cenna jest każda informacja. Szybkość dotarcia do najważniejszych faktów i wiadomości to dzisiaj bardzo ważna cecha. Im szybciej się dowiadujemy o czymś tym szybciej ta wiedza rozejdzie się w przestrzeni publicznej. Stacje telewizyjne walczą o każdego telewidza, a polem do rywalizacji jest właśnie szybkość przekazywania informacji. Im szybciej informacja dociera do końcowego odbiorcy tym lepiej postrzegany jest dany kanał informacyjny. I chociaż w dalszym ciągu telewizja jest największym źródłem informacji to nie jest ona już najszybszym sposobem na dotarcie do niej. Mamy dzisiaj czasy smartfonów, w których każdy ma takie urządzenie w swojej kieszeni. Właściwie to nie wychodzi się dzisiaj z domu bez telefonu komórkowego. Natomiast w tych telefonach jest bardzo ciekawa opcja ustawienia sobie powiadomień. Powiadomienia to nic innego jak komunikaty z wybranych aplikacji. I tutaj dochodzimy bardzo szybko do całego sedna sprawy.

Jeśli chcemy być dobrze poinformowani to możemy ustawić powiadomienia w aplikacji z informacjami. Możemy sobie nawet wybrać informacje, które nas interesują. Możemy również określić miasta, z których chcemy dostawać najświeższe informacje. Wszystko to ustawiamy właśnie w wyskakujących komunikatach. Dzięki temu, że ustawimy takie powiadomienia będziemy poinformowani o wszystkim najszybciej. Przy czym szybkość przekazania nam najważniejszych informacji zależy od serwisu informacyjnego, jaki zainstalujemy na telefonie w formie aplikacji. Wybór jest w tym zakresie przeogromny. Ponieważ każda gazeta i każda telewizja a także portale internetowe mają swoją aplikację z informacjami. Odbiorca, czyli użytkownik smartfonu nie płaci za otrzymywanie informacji zupełnie nic. Wszystko jest za darmo. Natomiast nadawcy prześcigają się w szybkości dotarcia z najnowszą sensacją do użytkownika aplikacji. Bo to jest to, o czym napisaliśmy na początku. Im szybciej otrzymamy informację tym więcej z danego serwisu będziemy korzystać. Aplikacja będzie dla Nas tym lepsza im szybciej i wiarygodniej poinformuje Nas o nowym wydarzeniu.

Posiadanie smartfonu jest dzisiaj tak oczywiste jak posiadanie portfela czy dokumentów tożsamości. Zdarza się jeszcze, że niektóre osoby wolą mieć tradycyjną formę telefonu służącego jedynie do dzwonienia. Jednak telefony z dotykowymi ekranami dzisiaj są najbardziej popularne i trzeba to przyznać, bo jest to zgodne z duchem naszych dzisiejszych czasów. Telefony te mają niesamowite możliwości a przede wszystkim są na stałe podpięte do internetu. I to jest właśnie ich największa zaleta, że bez przerwy są połączone z całym światem. Dzięki temu wszystko co dzieje się na świecie może trafić prosto na ekran Waszego smartfonu. Trzeba tylko zainstalować najlepsze aplikacje do odbierania wiadomości z kraju i ze świata. Najlepsze są te, które zostały wydane przez największe polskie serwisy informacyjne oraz stacje telewizyjne. Te kanały telewizyjne, które nadają przez całą dobę, mają również dla swoich telewidzów aplikacje z informacjami. Znalezienie takowej aplikacji z zawsze aktualnymi informacjami to kwestia maksymalnie kilku minut. Znowu należy wspomnieć o tym, co napisaliśmy na początku, że to właśnie wydawcom tych programów na smartfony zależy na tym, że by informacje dotarły do Nas jak najszybciej. Od tego przecież zależy być albo nie być takowych programów. Dla użytkowników najważniejsze jest jednak to, że można sobie ustawić absolutnie dowolny zakres informacji, jakie chcemy otrzymywać. Kibice sportowi mogą sobie ustawić wiadomości ze świata sportu a miłośnych kultury wiadomości właśnie z tej kategorii tematycznej. Praktycznie nie ma żadnych ograniczeń w doborze informacji, które chcemy widzieć na swoim telefonie. To, że tak szybko możemy się zapoznać z konkretną informacją jest zasługą przede wszystkim tej funkcji powiadomień. Ma to każdy dzisiejszy smartfon, nawet taki w wersji najprostszej i podstawowej.

Dzisiaj nie trzeba w ogóle oglądać wiadomości w telewizji ani słuchać informacji w radiu, żeby wiedzieć dosłownie o wszystkim, co się dzieje na całym świecie a także wokół Nas. Bo są aplikacje, które zastępują powyższe media, chociaż najczęściej są one właśnie przez te media wydawane. Powiadomienia to jedna kwestia, ale zupełnie odmienną kwestią jest to, że w każdej chwili możemy sobie taki program z wiadomościami włączyć i poczytać o wszystkim, co z Naszej perspektywy jest interesujące. Bo każdego interesuje coś innego i o tym też pamiętają producenci tych aplikacji z informacjami podawanymi przez całą dobę bezpośrednio do smartfonu. Korzystanie z tego jest co najmniej tak proste jak oglądanie wiadomości w telewizji. Czasem jednak powiadomienia mogą stać się uciążliwe dla użytkownika telefonu. Zwłaszcza, kiedy nagle na ekranie telefonu pojawi się piętnaście powiadomień z różnych aplikacji o interesujących nas wydarzeniach. Wtedy może się okazać, że ten natłok wiadomości nas lekko przytoczy. Dlatego niekoniecznie trzeba instalować na absolutne hurra niezliczoną ilość aplikacji z informacjami. Lepiej jest wybrać dwie lut trzy najlepsze aplikacje, w których znajdziemy każdy rodzaj niezbędnych nam do życia informacji. Trzeba je sobie zaprogramować tylko na te informacje, które naprawdę Nas interesują. Czasy się dzisiaj zmieniły i bycie dobrze poinformowanym nie oznacza już, że trzeba oglądać telewizję informacyjną codziennie i przez całą dobę. Jeśli tylko mamy w kieszeni swój telefon komórkowy to możemy mieć w tej kieszeni wszystkie wiadomości z całego świata. I jakie to jest nowoczesne i nieprawdopodobne, że w małej kieszeni, w której schowany jest smartfon, możemy mieć światowe wydarzenia i informacje w jednym miejscu. Jeśli ktoś ma jeszcze wątpliwości, że posiadanie smartfonu to dzisiaj absolutna konieczność, powinien zastanowić się nad zaletami, jakie się z jego posiadaniem wiążą. A największą zaletą jest informacja, która dociera do Nas błyskawicznie. A jak napisaliśmy na początku to właśnie informacja jest dzisiaj bezcenna. Dzięki powiadomieniom w telefonie możemy ją mieć od razu na ekranie swojego urządzenia.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Porady, Smartfony i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.