Zakupy dzisiaj robi się przez telefon

Coraz więcej ludzi kupuje dzisiaj towary i usługi przez internet. To jest oczywiste, bo rynek e-commerce rośnie w siłę i z roku na rok jest coraz większy. Jednakże dzisiaj kupowanie w sieci ma już inny wymiar niż rok czy dwa lata temu. Wszystko dlatego, że w roli poważnego gracza na tym rynku występują telefony komórkowe. Dokładnie tak jest, jak piszemy powyżej. Coraz częściej i coraz więcej kupujemy za pomocą telefonu a bez udziału komputera. Kilka tal temu wydawało się, że sprzedaż przez internet to już jest cywilizacyjny postęp, który ludzie muszą powoli przyjmować do swojej świadomości.

Wszyscy z branży komputerowej byli pewni, że to maksimum możliwości i akceptacji klientów na nowości. Tym czasem okazało się, że sprzedawanie przez internet było jedynie przetarciem szlaków do jeszcze nowszych i jeszcze lepszych kanałów sprzedaży. Kiedy do tego procesu dołączy się rewolucję technologiczną, przez jaką przeszły współczesne smartfony, to mamy prostą receptę na sukces w sprzedaży internetowej. Smartfon to dzisiaj narzędzie, które coraz częściej jest wykorzystywane do kupowania, bo zakupy robi się dzisiaj przez telefon. Jeśli są jeszcze osoby sceptycznie nastawione do takiego kanału sprzedaży to znaczy, że jeszcze nie kupili niczego przez smartfon. Przecież kupowanie w ten sposób to prawdziwa wolność czasu, miejsca i wyboru. Możemy buszować po sklepie z modnymi ubraniami jadąc do pracy w tramwaju albo licytować interesujące Nas produkty na portalu aukcyjnym, gdzie tylko chcemy. Zakupy mobilne to już nie tylko domena ludzi młodych. Coraz więcej ludzi w starszym wieku, którzy nauczyli się korzystać ze smartfonów, też chcą odkrywać świat łatwych i szybkich zakupów. Specjaliści z branży e-commerce wręcz się prześcigają w pomysłach na dotarcie do potencjalnych klientów w średnim wieku. To jest grupa docelowa, która interesuje sprzedawców najbardziej, ponieważ jest to najbardziej chłonna na nowości klientela.

Jednak kupowanie przez telefon nie byłoby możliwe, gdyby nie wymyślono całego szeregu technicznych rozwiązań, które to umożliwiają. Przecież najważniejszym elementem każdego zakupu jest dokonanie za niego zapłaty. Inaczej nie można mówić o zawarciu transakcji. Płacenie przez telefon jest już w pełni funkcjonalne, ale zanim tak się stało trzeba było wymyśleć kompletne systemy zabezpieczające takie transakcje. Zanim powstały zabezpieczenie to musiały powstać mobilne strony internetowe, a to nie byłoby możliwe, gdyby nie wymyślono smartfonów, czyli najwspanialszej rzeczy pod słońcem. To, że dzisiaj możemy kupić czajnik czy żelazko w sklepie internetowym zawdzięczamy tysiącom różnych osób, które się do tego przyczyniły. I każda z tych osób dołożyła swoją małą cegiełkę do tego wspólnego sukcesu, jakim jest dzisiaj mobilne e-commerce. A przecież kupowanie przez telefon to nie tylko produkty. Można kupić również aplikacje mobilne na telefon, można kupić piosenki lub całe albumy z piosenkami no i można też kupić bądź wypożyczyć filmy wideo. W tak gigantycznym i multimedialnym świecie każdy znajdzie coś dla siebie. W zasadzie trudno sobie dzisiaj wyobrazić, co jeszcze moglibyśmy w tej kwestii unowocześnić. Brakuje chyba jedynie możliwości teleportacji kupionego towaru prosto przed ekran telefonu komórkowego. Nie wiadomo, czy takie coś kiedykolwiek uda się stworzyć, ale dwie dekady temu nikt nawet nie myślał o smartfonach.

Jakie zalety ma kupowanie przez telefon, że tak bardzo to polubiliśmy? Przede wszystkim szybkość działania. Dotyczy się to zarówno podejmowania decyzji jak i samego procesu kupowania. W większości przypadków wystarczy jedno naciśnięcie ekranu smartfonu, żeby kupić wybrany przedmiot przez telefon. Potem już tylko pozostaje do zrealizowania płatność. Poza tym powiedzmy sobie to szczerze. Dobrej jakości smartfony są szybsze aniżeli większość komputerów. Przeglądanie internetu w telefonie również jest o wiele szybsze. Dzięki temu zakupy i przeglądanie ofert jest naprawdę szybkie. Wystarczy kilka minut, żeby przejrzeć kilkadziesiąt produktów z danej kategorii. Po podjęciu decyzji wystarczy jedynie zapłacić. Płacenie za zakupy w telefonie trwa kilkanaście sekund. Można z całą pewnością powiedzieć, że kupowanie przez telefon pozwala oszczędzić czas, a w wielu przypadkach również pieniądze. Szybkość działania to jedno a drugie to łatwa dostępność i brak ograniczeń. Produkty możemy przeglądać dosłownie wszędzie. Jeśli potrzebujemy coś kupić możemy to zrobić bez względu na miejsce, w którym się znajdujemy. Zakupy nie znają zatem żadnych ograniczeń. Wystarczy wyobrazić sobie znudzonych wykładem studentów przeglądających ofertę sklepów w trakcie zajęć. Brak ograniczeń ułatwia wydawanie pieniędzy, ale jak pokazują badania, mamy dużą racjonalność w ich wydawaniu, więc to nie stanowi dla nas problemu.

Kupowanie z telefonem w ręku stało się też bardzo modne. Do tego jeszcze dochodzą media społecznościowe, do których przynależenie wymusza na nas pewną nowoczesność. Kupując cokolwiek przez telefon możemy w dowolnym momencie pochwalić się tym faktem wszystkim swoim znajomym. Ta cała spirala informacji się nakręca, a dzięki temu więcej ludzi kupuje w internetowych sklepach. To wszystko z kolei wpływa poprawnie na gospodarczą koniunkturę. Dlatego należy być modnym i do tej mody się dostosować. Nie można zostać w tyle, kiedy świat idzie do przodu. Za pomocą nowoczesnego telefonu multimedialnego można kupić dzisiaj każdą dowolną rzecz. I nikt nam nie powie, że czegoś nie ma. Dlatego bez względu na wiek trzeba się interesować nowościami technologicznymi. Ułatwiają one życie, ale zawsze trzeba mieć do nich trochę dystansu. Zakupy mobilne polecamy każdemu. Nie wszystko można kupić sobie przez internet, ale jest bardzo dużo różnych rzeczy, które kupić można tylko w internecie. Zakupy przez telefon można zrobić łatwo i szybko, a produkty możemy ściągnąć sobie nawet z chińskich sklepów. I to wszystko tylko i wyłącznie za pomocą telefonu komórkowego. Smartfonem możemy kupować i płacić, a jeśli coś nam się znudzi to możemy to równie dobrze sprzedać.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Porady, Smartfony, Telefony komórkowe i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.