Z telefonem będziesz na bieżąco z promocjami w sklepach

Promocje to słowo, które Polacy po prostu uwielbiają. I to w każdym tego słowa znaczeniu. Cokolwiek nie znaczy słowo promocja to na pewno kojarzy się z jednym. Z tym, że warto coś kupić, z czegoś skorzystać czy coś zamówić. Sklepy stacjonarne mają promocje regularnie. Zresztą sklepy internetowe też nie próżnują w tym zakresie. Jeśli konsument chce to wszystko ogarnąć to praktycznie nie ma na to najmniejszych szans. Promocje w sklepach i supermarketach są oczywiście odpowiednio reklamowane. Wiele w tym zakresie robi również poczta pantoflowa. Bardzo często dowiadujemy się o jakiejś promocji od znajomych, którzy już z niej skorzystali.

Co do internetu to również można spotkać się z podobnym procesem. Przy czym polecanie czegoś i informowanie o czymś odbywa się drogą elektroniczną. Promocje to nie tylko upusty procentowe, ale to również kody czy kupony rabatowe. Dotyczy się to zarówno sklepów jak i popularnych restauracji czy innych punktów handlowo-usługowych. Wszystko to odnosi się to zarówno do świata realnego jak i branży e-commerce. Naprawdę nie ma takiego człowieka, który wiedziałby o wszystkich możliwych promocjach. Nawet wyspecjalizowani w ich tropieniu łowcy promocji nie wiedzą o wszystkim. Stąd też ktoś w końcu wpadł na genialny pomysł, który prędzej czy później musiał zostać wymyślony. Wystarczyło przecież stworzyć miejsce, w którym wszyscy mogliby się łatwo i szybko wymieniać informacjami dotyczącymi promocji w różnych miejscach. Wymiana informacji to jedno, ale jeszcze do tego warto byłoby uporządkować te wszystkie informacje w jedną spójną całość. W taki sposób powstały właśnie aplikacje na telefony, które informują nas o wszystkich możliwych promocjach. I dzięki temu dosłownie każdy może wiedzieć o wszystkich dostępnych w polskich sklepach promocjach. Zasada działania takich aplikacji jest banalna. Kto się czegoś dowie to informuje o tym wszystkich innych. Oczywiście większość informuje o promocjach, jak już sama z nich skorzysta.

Zatem dzisiaj smartfon może nam pomóc w zaoszczędzeniu dosyć sporych pieniędzy. Jeśli tylko zdecydujemy się na zainstalowanie aplikacji informującej o promocjach. Co ciekawe, jest już takich programików na telefony bardzo wiele. Ktoś tylko wskazał kierunek i możliwe rozwiązania a wiele osób to podłapało i stworzyło własne aplikacje mobilne. Przy czym takich aplikacji nigdy nie za wiele. Wszak może się zdarzyć tak, że w różnych aplikacjach pojawią się różne promocje. W praktyce działanie takich aplikacji opiera się przecież głównie na informacjach od użytkowników. Jeśli jednak ma być wszystko w pełni funkcjonalne to potrzebne są jeszcze informacje o promocjach pochodząc z najpewniejszego źródła, a więc bezpośrednio ze sklepów, w których się pojawiają. Tutaj w głównej mierze mamy na myśli gazetki rabatowe, do których dostęp dobrze jest mieć również w wersji elektronicznej. W gazetkach jest niekiedy cała esencja sklepowych promocji. Bez tego praktycznie aplikacje nie mają szansy powodzenia, a sklepy duże i małe chcą współpracować jedynie z najlepszymi programami dostępnymi w sklepach z aplikacjami. Bo to nie jest sztuką wysyłać informacje o swoich promocjach do wszystkich. Sztuką jest zaoferować swoje produkty i usługi tylko w najbardziej prestiżowych rozwiązaniach tego typu.

Polacy jako klienci sklepów stacjonarnych i internetowych, wyspecjalizowani są w wyszukiwaniu promocyjnych ofert handlowych. Potrafimy czasem przeszukiwać godzinami internet, żeby znaleźć ofertę, za którą zapłacimy najmniej. Jest to zupełnie naturalne i wynika z tego, że mamy w genach oszczędność i szacunek do pieniędzy. I to nie jest tylko tak, że oszczędne zakupy robią jedynie osoby o niższym statusie materialnym. Nawet najbogatsi kupują w spożywczych dyskontach, bo można w nich sporo zaoszczędzić. A przecież mało kto lubi przepłacać za cokolwiek, jeśli robić tego nie musi. A markety chętnie korzystają z tego naszego zamiłowania do niskich cen. I właśnie tymi niskimi cenami przekonują nas do zostawiania w nich jeszcze większych pieniędzy. I tak to właśnie wygląda, że pozornymi oszczędnościami tłumaczymy sobie wydawanie jeszcze większych pieniędzy na większe zakupy. Na to wszystko ma właśnie wpływ nasza sympatia do wszelkiego rodzaju promocji i wyprzedaży. Paradoksem tego wszystkiego jest to, że realnie niczego nie oszczędzamy, a wręcz przeciwnie. Tracimy bezsensu spore ilości pieniędzy, bo wydaje nam się, że w ten sposób jeszcze więcej oszczędzamy. Tak się właśnie w Polsce zarabia na oferowaniu towaru i usług w promocyjnych cenach. Najważniejsze jest jednak to, że wszyscy się z tym dobrze czują i każdy jest zadowolony.

Najwięcej satysfakcji z udanych zakupów w promocji mają oczywiście ich łowcy. Są to osoby wyspecjalizowane w szukaniu ofert rabatowych, wyprzedażowych i promocyjnych. Dzisiaj każda taka osoba ma w swoich rękach idealne narzędzie. Mowa oczywiście o aplikacji na smartfonie, która o każdej promocji natychmiast poinformuje specjalnymi powiadomieniami. Dzięki temu każdy jej użytkownik wie, gdzie i ile można zaoszczędzić. Tylko każdy powinien wiedzieć i pamiętać o jednym. Promocje będą zawsze i co chwile, a większość z nich powtarza się na okrągło i regularnie. Przecież bez promocji sprzedaż w sklepach spadłaby gigantycznie. Nie ma promocji to i sprzedaży może nie być zupełnie. Wobec tego to zawsze było i będzie w interesie sprzedawców, żeby klienci o ich promocjach dowiedzieli się jak najszybciej. Stąd też duże sklepy sieciowe wypuszczają swoje aplikacje, w których możemy obejrzeć sklepową gazetkę promocyjną. Jest ona w takiej aplikacji błyskawicznie, więc nie ma szans, żeby klient jej nie zobaczył równie szybko. No i na koniec można się odrobinę zastanowić nad tym, jak to wszystko naprawdę działa. Komu i na czym najbardziej zależy. Czy to klientom zależy na jak najszybszym dowiedzeniu się o promocjach czy to sklepom zależy na tym, żeby klienci jak najszybciej się o wszystkim dowiedzieli? Być może działa to na zasadzie wymiennych korzyści, które są ze sobą nierozerwalne. Pewne jest tylko jedno. Słowo promocja działa na każdego jak magnes.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Porady, Smartfony i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.