Wpływ telefonów komórkowych na zdrowie człowieka

W dzisiejszych czasach ludzie nie wyobrażają sobie życia bez telefonów komórkowych. Niejednokrotnie możemy usłyszeć, jeśli ktoś zapomniał telefonu to mówi, że czuje się „jak bez ręki”. Postęp technologiczny telefonów komórkowych rośnie z bardzo dużą prędkością. Jednak istnieje druga strona medalu ciągłego używania telefonów komórkowych. A mianowicie nasze zdrowie.


Z roku na rok liczba telefonów komórkowych wzrasta w niewyobrażalnych tempie. Znany jest fakt, że każde urządzenie emituje promieniowanie elektromagnetyczne, które ma właściwości rakotwórcze. Oczywiście, jeśli tego promieniowania jest niewiele. To człowiek nie zachoruje od razu na nowotwór. Jedni ludzie są bardziej podatni na choroby a inni mniej. Jednak jest to czynnik wzmagający czynnik kancerogenny.
Czym jest zatem pole elektromagnetyczne? Tworzą go dwa zjawiska a mianowicie: pole elektryczne i magnetyczne. Pole elektryczne emitowane jest w sposób ciągły (nawet przez urządzenia wyłączone, ale podłączone do sieci). Absorbowane jest przez ciało człowieka w 80% ( ale tylko przy prądzie o niskiej częstotliwości 1 – 10 000 Hz). Natomiast pole magmetyczne emitowane jest przy przepływie prądu (włączone urządzenia wytwarzają pole elektryczne oraz magnetyczne) oraz nie pochłaniane jest przez ciało przy niskich częstotliwościach.
Natomiast co się dzieje, jeśli człowiek używa telefonu komórkowego bez przerwy, codziennie?
Najbardziej na szkodliwe działanie promieniowania elektromagnetycznego narażone są małe dzieci. A w dzisiejszych czasach coraz młodsze dzieci posiadają telefony. Młody organizm, który dopiero jest w fazie rozwoju, jest bardzo delikatny i wrażliwy. Najbardziej narażony na negetywny wpływ promieniowania elektromagnetycznego jest układ nerwowy, odpornościowy, hormonalny a nawet rozrodczy. Rodzice często praktykują zły zwyczaj zawieszania telefonów komórkowych dzieciom na szyi. Telefon komórkowy znajduje się wtedy w okolicach splotu słonecznego dziecka. Jesto to miejsce najbardziej energetyczne w ciele człowieka. Negatywne promieniowanie ma wówczas bardzo łatwy dostęp do organizmu młodego człowieka. Nawet jeśli nie rozmawiamy przez telefon komórkowy, a posiadamy go w naszym zasięgu, to również jest to szkodliwe. Dzieje się tak, dlatego że włączony telefon, nawet nieużywany wysyła szkodliwe promieniowanie na obszar 1, 5m.
Najbardziej typowym zagrożeniem dla zdrowia człowieka jest rak mózgu. Dlatego bardzo ważna jest świadomość ludzi i zmienianie złych nawyków, takie jak np. spanie z telefonem pod poduszką, czy trzymanie go niedaleko głowy. Telefony komórkowe oddziałują również na żywe tkanki człowieka. Uszkadzają one kod DNA.
Negatywne emitowanie promieniowania przez telefony komórkowe mają również wpływ na jakość snu. Wpływa ono na trudność i opóźnianie w zasypianiu.
Ważną kwestią jest również układ rozrodczy kobiet jak i mężczyzn. Trzymanie telefonu komórkowego w zasięgu organów płciowych ma negatywny wpływ jeśli chodzi o ruchliwość plemników u mężczyzn.
Ludzie bardzo często zmagają się z takimi delegliwościami jak: bołe głowy, migrena, nerwobóle, lekkie nerwice, stany depresyjne. Przyczyną pośrednią może być pole elektromagnetyczne wytwarzane przez telefony komórkowe czy inne urządzenia. W miastach przybywa duża ilość nadajników, które są odpowiedzialne za emitowanie negatywnego pola elektromagnetycznego. Z lekcji fizyki każdy zna zjawiska takie jak dyfrakcja oraz interferencja. Często zdarza się tak, że mieszkamy obok nadajnika i powinniśmy mieć bardzo dobry zasięg. Jednak tak nie jest. Dlaczego? Bardzo upraszczając. Dlatego że fale nakładają się o podobnej częstotliwości i przechodzą przez organizmy żywe! Odbijają się następnie przez przeszkody różnego rodzaju. Zostaje następnie wytłumiona i trafi do odbiornika ale już z inną częstotliwością. Jesteśmy bombardowani różnego rodzaju nadajnikami: łącza bezprzewodowe, routery WiFi, GSM, LTE,
W dzisiejszych czasach bardzo ciężko byłoby całkiem odizolować się od negatywnego wpływu telefonów komórkowych. Jednak możemy w łątwy sposób zmniejszych oraz zneutralizować ich destrukcyjne działanie. Zdecydowanie powinniśmy unikać bliskiego kontaktu z telefonem komórkowym. Zachowywać odległość bezpieczną, najlepiej na 2 metry. Na noc ważne jest aby wyłączyć telefon i umieścić go najlepiej w drugim pokoju. Nie wolno nosić telefonów komórkowych w kieszeni. Grozi to bezpłodnością. Można też używać w miarę możliwości odpromienników na telefon. Groźne są również miejsca, gdzie jest słaby zasięg telefonów, ponieważ tam zlokalizowane jest silniejsze pole elektromagnetyczne.
Bardzo szybkie tempo rozwoju technologicznego spowodowało, że ludzkość obrała zły kierunek rozwijania się. W efekcie czego, rozwój ten nie służy pozytywnie na człowieka a zabija go. Urządzenia te są korzystne dla człowieka tylko pod względem łatwości, szybkości dostępu do informacji. Wcześniejsze pokolenia żyły wolniej, ale na pewno rozsądniej i zdrowiej. Dzisiejsi ludzie nie potrafią czerpać prawdziwych korzyści z dóbr do jakich doszli. I to jest zastraszające. Warto jest zwiększać swoją świadomość oraz świadomość ludzi w swoim otoczeniu. Tak by cała nauka zdobyta dotychczas przez człowieka służyła pozytywnie człowiekowi a nie przeciw niemu. Ludzie korzystają z wynalezionych urządzeń nie zastanawiając się, jakie mają one wpływ na jego zdrowie. A przecież zdrowie mamy tylko jedno. Raz utracone ciężko przywrócić do pierwotnego stanu. Prowadzone badania ciągle poszerzają swoje spektrum działania. Istnieje dużo zwolenników jak i przeciwników koncepcji negatywnego wpływu pola magnetycznego na zdrowie człowieka. Jednak w przypadku niejasności tej kwestii nie należy ryzykować. A badania niedługo wykażą jednogłośnie jak bardzo przebywanie w bezpośrednim działaniu pola magnetycznego ma negatywny wpływ na zdrowie człowieka.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Smartfony, Telefony komórkowe i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.