W czym nosić telefon komórkowy?

Czy nie zadawaliście sobie czasami pytania jak powinniśmy nosić nasze telefony komórkowe? Gdzie je trzymać, aby nie uległy uszkodzeniu? Czy można się jakoś zabezpieczyć przed uszkodzeniem tak czułych sprzętów jakimi są komórki? Oczywiście, że tak. Trzeba jednak zastosować się do kilku porad.


Chroń przed uszkodzeniem!

Najczęściej nasze telefony ulegają uszkodzeniu poprzez upadek ze znacznej wysokości. W przypadku nowszych modeli telefonów wystarczy upadek już z około 30-50 centymetrów. Często w takich przypadkach uszkodzeniu ulega szczególnie ekran urządzenia, bądź jego dotyk. Można jednak jak najbardziej ochronić swój telefon przed uszkodzeniem. Nie zawsze się to udaje, choć z reguły działa.
Co powinniśmy zrobić? Przede wszystkim musimy zdecydować się na skorzystanie z możliwości noszenia telefonu w futerale, kaburze, która będzie chronić urządzenie przed zniszczeniem, zarysowaniem. Oprócz tego warto zainwestować w szkło hartowane. Można oczywiście zdecydować się na folię na ekranie. Jest to jednak znacznie gorszy wybór i przy dzisiejszych cenach szkła hartowanego nie warto z niego rezygnować. Szkło hartowane w momencie upadku telefonu rozbije się, jednak nie pęknie ekran. Powstanie pajęczyna na ekranie, ale na powłoce naklejonej na ekran telefonu. Oczywiście zdarzają się przypadki, że i tak pękają dotyki i ekrany. Jeśli jednak wybierzemy szkło renomowanej firmy, to raczej nie będziemy mieli takich problemów.
Warto również wiedzieć, że można zabezpieczyć telefon przed uszkodzeniem nawet w przypadku uprawiania ekstremalnych sportów. Oczywiście zabezpieczenia tego typu nie są tanie, ale jeśli nasz telefon również należy do drogich, to może warto się zabezpieczyć? Istnieją specjalne obudowy, które pozwalają nam nawet nurkować z telefonem. Zabezpieczają one skutecznie przed wodą i zalaniem urządzenia.

Ochroń telefon przed kradzieżą!

Jeszcze 10-15 lat temu kradzieże telefonów miały miejsce bardzo często. Ludzie posiadający lepszej klasy telefon komórkowy obawiali się, że zostaną napadnięci i okradzeni. Tego typu zdarzenia miały miejsce często nawet w bardzo dobrze oświetlonych miejscach, gdzie przebywało sporo osób. Dziś takie zdarzenia mają miejsce bardzo rzadko. Owszem zdarzają się, ale głównie, gdy idziemy ciemną uliczką pośrodku nocy. Warto wiedzieć, że można w jakiś sposób zabezpieczyć nasz telefon przed złodziejem.
Jak się bronić? Takie pytanie zadaje sobie wielu z nas. Tak naprawdę w momencie napadu nie mamy za bardzo jak się bronić. Jeśli czujemy zagrożenie to lepiej czasami oddać telefon. Zdarza się, że niektórzy tracą życie podczas walki o swój sprzęt. Istnieją aplikacje, które pozwalają na zablokowanie telefonu po kradzieży. Złodziej nie będzie miał z niego żadnego pożytku. Dodatkowo warto wiedzieć o tym, że na przykład pewien znany program antywirusowy jakim jest McAfee umożliwia nam podanie lokalizacji, w której nasz telefon się aktualnie znajduje. Dzięki temu jesteśmy w stanie dotrzeć do złodzieja. Najlepiej robić to wspólnie z policją. Co więcej, aplikacja McAfee może zrobić zdjęcie osobie, która próbuje skorzystać z telefonu i przesłać je na naszego maila. Możemy więc również rozpoznać osobę, która aktualnie trzyma nasz telefon w ręku. W ten sposób naprawdę warto zabezpieczać swoje telefony. Może nie uchronią nas przed kradzieżą, ale mamy jakąś szansę na to, że jeszcze uda nam się je odzyskać. Aplikacja McAfee nie jest bardzo droga. Zestaw antywirusowy na telefon z Androidem, bądź innym systemem operacyjnym, a także na komputer stacjonarny kosztuje około 100 złotych w licencji na rok. Warto więc jak najbardziej zakup tego programu rozważyć.
Jeśli chcemy zabezpieczyć się przed kradzieżą telefonu, to warto również nosić go schowanego w wewnętrznej kieszeni marynarki, bluzy, kurtki, płaszcza. Czasami telefony są wyciągane z naszych kieszeni zewnętrznych, a my tego nawet nie zauważamy. Zdarza się również, że po prostu gubimy nasze mobilne urządzenia z powodu nieuwagi. Trzymając telefon w wewnętrznej kieszeni ubrania, najlepiej jeśli ta kieszeń jest zamykana na zamek, mamy praktycznie pewność, że nie stracimy telefonu, chyba, że ktoś nas zmusi do jego oddania, bądź w kieszeni będzie dziura i urządzenie wypadnie. Zdarza się to jednak naprawdę bardzo rzadko.

Podsumowanie

W czym więc nosić telefon komórkowy? Otóż w ubraniach w wewnętrznej kieszeni oraz w obudowie ochronnej, futerale. Zabezpieczymy się przed uszkodzeniami i utratą telefonu komórkowego. Oczywiście zdarzają się kradzieże i warto mieć tego świadomość. Nie można jednak przesadnie przejmować się tym, że telefon zostanie nam skradziony, bo inaczej będziemy bali się wychodzić z domu z telefonem. Warto również uświadamiać dzieci na temat tego, jak powinno się nosić telefony komórkowe. Szczególnie młodzież, nastolatkowie nie dbają o to jak ich telefony są użytkowane, noszone. Jeśli będą o nie dbać, to będą im służyły znacznie dłużej. Rodzice powinni uświadamiać młodzież, ponieważ z powodu zniszczonych telefonów komórkowych, wydają sporo pieniędzy na kolejne. Zamiast służyć kilka lat, smartfony służą młodzieży kilka, kilkanaście miesięcy.
Pamiętajmy! Telefony przed uszkodzeniami jesteśmy w stanie jakoś zabezpieczyć. Możemy zapewnić im bezpieczeństwo. Przed kradzieżą jednak jest nam znacznie trudniej się zabezpieczyć. Istnieją pewne sposoby, jednak jeśli ktoś bardzo uprze się na nasz telefon, to zapewne i tak go w jakiś sposób zdobędzie. Niestety tak to już jest, dlatego warto kupować telefony w takiej cenie, która nie jest dla nas zabójczo wysoka. Wydając na smartfon oszczędności życia, popełniamy spory błąd. W razie utraty, ciężko będzie nam się z tym pogodzić. Kupujmy dlatego urządzenia w rozsądnych cenach, na które naprawdę możemy sobie pozwolić. Tak będzie dla nas znacznie lepiej.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Porady, Smartfony i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.