Urządzenia na dwie karty sim

Telefony na dwie karty sim stają się coraz popularniejsze nie tylko w naszym kraju ale i na całym świecie. Dotychczas korzystaliśmy z telefonów na jedną kartę. Dziś możemy mieć dwa numery w jednym telefonie, które będą działać jednocześnie. Jest to szczególnie wygodne jeśli posiadamy numer firmowy, służbowy, oraz prywatny. Nie musimy posiadać przy sobie dwóch telefonów. Wystarczy jedno urządzenie, które obsłuży dwie karty.

Gdzie kupić taki telefon?

Od jakiegoś już czasu telefony na dwie karty sim są dostępne w polskich sklepach. Możemy je znaleźć również u operatorów telefonii komórkowej. Jest to nowość w naszym kraju, ponieważ dotychczas kupowaliśmy tego typu telefony głównie za granicą, zazwyczaj w Chinach.
Chiny słyną z telefonów, smartphone, które są w stanie obsłużyć dwie karty sim na raz. Niektórzy nazywają ten kraj państwem telefonów na dwie karty. Coś w tym rzeczywiście jest, ponieważ chińscy producenci praktycznie nie produkują urządzeń na jedną kartę.

Same zalety? A może jednak jakieś wady?

Wiele osób uważa, że telefony obsługujące dwie karty sim nie mają wad. Przecież obsługa dwóch numerów to spora zaleta? Rzeczywiście tak jest jednak pewne minusy również występują. Przede wszystkim minusem jest to, że niektóre urządzenia są zbyt słabe i powolne. Z tego też powodu trudno jest funkcjonować dwom numerom na raz. Słabe urządzenie jeszcze gorzej pracuje gdy ma obsłużyć dwie karty. Jeśli jednak kupimy telefon, który dobrze funkcjonuje, szybko działa, to z kartami sim również nie będzie problemu.
Problemy z zasięgiem i baterią mogą się zdarzyć w przypadku urządzeń na dwie karty. Urządzenie musi cały czas dzielić swoją energię na monitorowanie dwóch kart na raz. Z tego też powodu bateria na pewno będzie szybciej się zużywać, niż w przypadku telefonów na jedną kartę. Producenci montują w swoich telefonach sporej wielkości baterie, jednak zwiększa to ich ciężar, a także ogranicza możliwości estetyczne.
Zasięg też bywa problemem. Telefony na dwie karty miewają problemy z utrzymaniem prawidłowego zasięgu na obydwóch kartach w tym samym momencie. Czasami zdarza się, że jesteśmy w zasięgu sieci, a i tak nie będzie się można z nami połączyć. Niestety występuje to dosyć często, szczególnie w tańszych egzemplarzach urządzeń obsługujących dwie karty sim.

Jaka jest cena za taką wygodę?

Mogłoby się wydawać, że tego typu urządzenia będą drogie. Smartphone na dwie karty nie jest sporym wydatkiem. Możemy taki zakupić już za około 200-300 złotych. Są to oczywiście najtańsze urządzenia tego typu. Jeśli zależy nam tylko i wyłącznie na telefonowaniu i wysyłaniu wiadomości tekstowych, to tego typu telefon na pewno nam wystarczy. W przypadku większych wymagań powinniśmy zdecydować się na droższe urządzenie. Koszt wartych uwagi telefonów to około 600-800 złotych. Jeśli natomiast mamy około 1000-1200 złotych to kupimy naprawdę świetny telefon na dwie karty sim, który będzie nam służył przez bardzo długi czas.

Kup w kraju bądź sprowadź z Chin

Telefon na dwie karty sim możesz zakupić w jednym ze sklepów w naszym kraju, bądź na przykład sprowadzić z Chin, gdzie tego typu urządzeń jest najwięcej. Zakup u nas na miejscu jest wygodny. Możemy kupić telefon, który będzie można serwisować, a także w razie problemów oddać. Możemy zobaczyć go przed zakupem, zapoznać się z nim. Zakupy na odległość nie dają nam takich możliwości. Tym bardziej jeśli kupujemy telefony w Chinach, to mamy jeszcze większe ograniczenia.
Nie jesteśmy w stanie sprawdzić takiego urządzenia przed zakupem. Nie mamy również zbyt wielkich możliwości oddania telefonu w razie awarii. Zaletą jest jednak to, że mamy spory wybór urządzeń na dwie karty sim. Niektóre są naprawdę bardzo ładne. Dziś wiele cieszących się dobrą opinią firm oferuje telefony na dwie karty. Nawet takie potęgi jak Nokia decydują się na oferowanie telefonów na dwie karty sim. Skoro więc tak popularni producenci zaczynają oferować tego typu smartphony, to warto się nimi zainteresować.

Czy trzeba wybierać pomiędzy kartami?

Niektórzy zastanawiają się nad tym, czy trzeba dokonywać wyboru, z której karty w danym momencie będziemy korzystać. Dawniej tak to się właśnie odbywało. Jeśli chcieliśmy otrzymywać połączenia na dany numer telefonu, musieliśmy wybrać daną kartę, a druga pomimo pozostania w telefonie, była niedostępna. Dziś wygląda to inaczej. Obydwie karty działają w tym samym momencie. Na każdą można się dodzwonić.
Jeśli chodzi o połączenia i wysyłanie wiadomości sms, to w momencie gdy chcemy wykonać połączenia, bądź wysłać wiadomość, wybieramy z której karty chcemy skorzystać w danym momencie. Nie jest to więc tak jak było dawniej. Dziś telefony na dwie karty sim są znacznie bardziej dopracowane. Ich działanie zostało udoskonalone dzięki czemu ze znacznie większym ułatwieniem możemy z nich korzystać.

Rzeczywiście tego potrzebujesz?

Przyjęło się, że w przypadku firmowych telefonów, modele na dwie karty sim są droższe od swoich odpowiedników na jedną kartę. Warto dlatego przed zakupem dobrze zastanowić się nad tym, czy rzeczywiście potrzebujemy telefonu na dwie karty. Może zamiast dopłacać do urządzenia, albo zmieniać telefon, warto zdecydować się na korzystanie z jednej karty z numerem telefonu? Tak naprawdę po co nam są dwa numery? Jak wielu z nas rzeczywiście potrzebuje dwóch kart i dwóch numerów? Prywatne osoby w większości przypadków nie potrzebują dwóch kart. Nie są im więc potrzebne telefony umożliwiające obsługę dwóch numerów. Czemu więc tak bardzo stały się one popularne w ciągu ostatnich lat? Bardzo trudno odpowiedzieć na to pytanie. Prawdopodobnie jest tak dlatego, że Chińczycy produkują głównie tego typu urządzenia, a że są one tanie to chętnie je kupujemy. Wiele osób wcale nie korzysta z dwóch kart sim pomimo tego, że posiada telefon, który to umożliwia.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Porady, Smartfony, Tablety, Telefony komórkowe i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.