Telefony ułatwiają życie kibicom sportowym

Kibice sportowi mają dzisiaj zdecydowanie przyjemniejsze życie aniżeli dekadę temu. Bycie kibicem to nie tylko trzymanie kciuków za swoich faworytów podczas ich sportowych rywalizacji. To również życie ulubionym sportem i śledzenie wszystkich informacji związanych z faworyzowaną dyscypliną. Obecnie jest to jednak po stokroć łatwiejsze ze względu na możliwości, jakie dają nam nasze telefony komórkowe. Popularnie nazywane smartfonami urządzenia mobilne umożliwiają nam obcowanie ze swoją ulubioną drużyną praktycznie na okrągło. I chodzi nie tylko o śledzenie wyników sportowych swoich ulubieńców.

Sprawdzać wyniki sportowe można sobie w dowolnym momencie również na komputerze. Telefony dają nam możliwości bycia w stałym kontakcie z ulubioną drużyną sportową a nawet ze swoimi ulubionymi rozgrywkami. Wszystko dzięki temu, że w telefonie można być połączonym nieustannie z mediami społecznościowymi. A w mediach społecznościowych, jak wiadomo, toczy się całe życie medialne wszystkich znanych i lubianych. Dzięki tej możliwości ma się dostęp do najnowszych i zawsze aktualnych informacji o swoich ulubionych zawodnikach czy drużynach. To bardzo ważne, ponieważ każdy kibic może być dzisiaj częścią swojej ukochanej drużyny. Taka jest też strategia działania klubów piłkarskich i nie tylko. Każda drużyna sportowa chce być teraz tak blisko swoich kibiców jak to tylko możliwe. Czasem można odnieść wrażenie, że drużyny ze swoimi kibicami stanowią jedną wielką rodzinę, a umacnianie tych więzi możliwe jest właśnie dzięki mediom społecznościowym.

Prawdziwe kibicowanie nie należy do najłatwiejszych zadań. Chociażby pod względem finansowym chodzenie na wszystkie mecze ulubionej drużyny może być szalenie trudne. Bilety kosztują dzisiaj całkiem sporo. Nie jest to mały wydatek, jeśli go porównamy do Naszych średnich zarobków. Ceny biletów zależą co prawda od poziomu rozgrywek i ich atrakcyjności, ale i tak każde wyjście na mecz to duże obciążenie w budżecie. Na szczęście znowu z pomocą przychodzą Nasze smartfony. Dzięki stałemu dostępowi do nielimitowanego internetu mecze można oglądać dosłownie wszędzie. Na bieżąco można żyć w mediach społecznościowych razem z drużyną a także można oglądać transmisje meczy w telefonie. Jeśli się dobrze poszuka to można znaleźć transmisje z nawet najniższych klas rozrywkowych wielu dyscyplin sportowych. Wiadomo, że oglądanie meczów w telefonie to nie to samo co oglądanie ich na żywo. Tylko, że kibicując jakiejś zagranicznej drużynie, możemy być na jej każdym meczu właśnie z pomocą telefonu komórkowego. No i oczywiście nieprzeceniony jest fakt nieustannego dostępu do wyników na żywo we wszystkich dyscyplinach sportowych. Wystarczy odpalić odpowiednią aplikację z wynikami i możemy śledzić wszystkie mecze i zawody sportowe na całym świecie. To już jest prawdziwy majstersztyk we współczesnym świecie mobilnego internetu. Oczywiście, że takie serwisy działają od lat w internecie i można było do nich zaglądać przez komputerową przeglądarkę internetową. Dzisiaj wystarczy, że zainstalujemy jedną z setek aplikacji, które oferują tak zwany livescore, czyli właśnie wyniki na żywo. Mało tego, że możemy śledzić mecze z całego świata, to jeszcze w przypadku piłki nożnej możemy zobaczyć prawie każdą bramkę. Można tylko zachodzić w głowę jak to możliwe, że w takiej aplikacji wynik zmienia się szybciej aniżeli podczas meczu transmitowanego w telewizji. Wygląda na to, że aplikacja w telefonie jest bardziej „na żywo” aniżeli mecz w telewizorze. Taka aplikacja to prawdziwa gratka dla kibiców sportowych. Śledzenie rozgrywek sportowych jeszcze nigdy nie było tak proste jak to jest dzisiaj. Tym bardziej, że większość ludzi ma już nowoczesne smartfony z możliwością instalowania przeróżnych aplikacji.

Telefon można też wykorzystać na wiele innych sposobów, żeby sobie ułatwić kibicowanie. Można mieć w nim swoją elektroniczną kartę kibica, dzięki czemu wystarczy się tylko wylegitymować przed meczem telefonem. Również kupowanie biletów na wydarzenia sportowe jest z telefonem o wiele łatwiejsze. Można to zrobić przez internet i wykorzystać w tym celu nowoczesne metody płatności mobilnych. Nie mówiąc już o tym, że na meczu można zrobić świetne zdjęcie albo nagrać film na telefonie. Takie bardzo fajne i nowatorskie podejście do kibicowania jest dzisiaj możliwe właśnie dzięki nowoczesnym technologiom i telefonom komórkowym. Niewątpliwie jednak najlepsze zastosowanie smartfona w nowoczesnym kibicowaniu to po prostu oglądanie meczy i transmisji sportowych na ekranie telefonu. To jest świetne rozwiązanie, chociażby wtedy, kiedy podróżujemy. Mecz swojej ulubionej drużyny możemy też obejrzeć będąc na przykład na wakacjach. Nie trzeba szukać telewizora a wystarczy jedynie mieć dostęp do wifi, chociaż dzisiaj w roaming można korzystać spokojnie nawet z komórkowej transmisji danych. Wszystkie te możliwości, które już dzisiaj są dostępne będą stale rozwijane. Tak więc to nie wszystko, co technologie mobilne mają nam do zaoferowania. Melodią przyszłości jest wykorzystanie okularów do wirtualnej rzeczywistości do oglądania największych światowych transmisji sportowych w technologii trzystu sześćdziesięciu stopni. To byłoby dopiero coś niesamowitego, gdybyśmy mogli przenieść się na stadion nie ruszając się ze swojego domowego fotela. Wystarczyłoby założyć na oczy specjalne okulary i wybrać dowolny stadion na świecie. Z pewnością się tego doczekamy, to kwestia kilku a może kilkunastu lat. Dzisiaj musi nam wystarczyć to, że mamy telefony komórkowe, które pozwalają nam śledzić na żywo wydarzenia sportowe z całego świata. Jakby na to nie patrzeć to już i tak jest naprawdę dobrze. Biorąc pod uwagę to, że poprzednie pokolenie kibiców musiało czekać do poniedziałku, żeby zobaczyć w gazecie wyniki meczów z weekendu. Dopiero w latach dziewięćdziesiątych telegazeta odmieniła życie kibiców, bo była takim dzisiejszym Internetem, jeśli chodzi o wyniki meczów piłki nożnej. A dzisiaj wystarczy włączyć na telefonie jedną aplikację i ma się dostęp do sportów z całego świata. To nie tylko wygodne, ale przede wszystkim naprawdę ważne dla każdego dzisiejszego kibica.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Porady, Smartfony, Telefony komórkowe i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.