Telefony komórkowe nie tylko do dzwonienia

Jeszcze nie tak dawno telefony komórkowe służyły głównie do wysyłania wiadomości sms, MMS, a także przede wszystkim do dzwonienia. Dziś jednak ulega to zmianie. Już korzystamy z nowoczesnych telefonów, które wspomagają nas na co dzień w wielu czynnościach, o których dotychczas mogliśmy nie myśleć.

Już nigdy nie zabłądzisz na trasie!

To prawda, z nowoczesnymi telefonami, urządzeniami typu smartphone jesteśmy w stanie dojechać w każdy zakątek globu. Wystarczy zasięg GPS i urządzenie z mapami nawigacyjnymi. Nowoczesne telefony służą dziś za nawigacje. Nie ma potrzeby kupowania osobnego urządzenia do samochodu, ponieważ smartphone świetnie się sprawdzi właśnie w takiej roli.
Warto również wiedzieć, że na rynku jest masa różnego rodzaju map i nawigacji do telefonów. Wiele osób uważa, że najlepsze są nawigacje płatne, za które musimy czasami zapłacić kilkadziesiąt, a nawet kilkaset złotych. Są one oczywiście już wtedy nasze i możemy z nich korzystać dowoli. Warto jednak zainteresować się również nawigacjami online. Najpopularniejsza to Google Maps. Jeśli mamy tylko dostęp do Internetu w naszym urządzeniu, to nawigacja online będzie świetnym wyborem. Nie tylko wskaże nam drogę do celu, ale również wskaże alternatywną trasę w momencie wystąpienia korków na drodze. Z tego względu mapy i nawigacje online są lepsze od wersji offline.

Muzyka wszędzie tam gdzie ty

Słuchamy muzyki bardzo często. Od dawna jest to możliwe na telefonach komórkowych. Nowoczesne urządzenia pozwalają nam jednak nie tylko na słuchanie muzyki przez słuchawki i wbudowane w urządzenia głośniki, ale również na cieszenie się ulubionymi dźwiękami podczas jazdy samochodem. Bez trudności możemy muzykę z telefonu uruchomić w samochodowym zestawie audio.
W samochodach montowane są radia, które łączą się z telefonami przez moduł bluetooth, a także dzięki możliwości połączenia tych urządzeń kablami. Jest to świetne rozwiązanie również dlatego, ponieważ możemy nie tylko słuchać muzyki z telefonu, ale również odsłuchiwać komunikaty z nawigacji, a także rozmawiać przez telefon jak przez zestaw głośnomówiący. Najczęściej jednak korzystamy z możliwości odsłuchiwania ulubionych utworów muzycznych. Warto z takiej możliwości korzystać!

Aparat zawsze pod ręką!

Już nigdy nie ominie cię wspaniała chwila, którą chciałbyś zapamiętać na dłużej. Możesz uchwycić każdy moment swojego życia, oraz życia swoich bliskich dzięki aparatom fotograficznym, które znajdują się już praktycznie w każdym nowym urządzeniu typu smartphone. Nie dość, że możemy robić zdjęcia, to dodatkowo mamy możliwość nagrywania filmów. Co więcej, dzisiejsze telefony pozwalają na nagrywania filmów w jakości 4K. Jeszcze do niedawna nie wyobrażaliśmy sobie, że będzie to kiedykolwiek możliwe!
Czy aparat w telefonie może zastąpić aparat kompaktowy? Otóż jak najbardziej tak! W nowoczesnych telefonach jest naprawdę świetnej jakości aparat. Na przykład iPhone 6S posiada aparat, który z powodzeniem może zastąpić aparaty kompaktowe. Dla osób niewymagających będzie to idealny sprzęt do fotografowania, tym bardziej, że zdjęcia są w świetnej jakości. Możemy więc wyjechać na wakacje, wybrać się na wycieczkę i zawsze mieć pod ręką aparat fotograficzny, którym nie dość, że pstrykniemy fotkę, to w ciągu kilku chwil zapiszemy ją na wirtualnym dysku, a także pochwalimy się naszą wycieczką swoim znajomym, wysyłając im wiadomość MMS, bądź udostępniając fotografię na portalu społecznościowym takim jak na przykład Facebook, Instagram.

Dostęp do świata wiedzy

Nie można zapomnieć o jeszcze jednej funkcji telefonów, która jest chyba najczęściej wykorzystywana w dzisiejszych czasach. Jest to mianowicie dostęp do Internetu. Korzystamy z sieci praktycznie cały czas. Przeglądamy wiadomości e-mail, portale społecznościowe, oglądamy filmy na YouTube, gramy w różnego rodzaju gry. Wszystko to wymaga połączenia z siecią. Dzięki mobilnemu dostępowi do Internetu mamy możliwość wykonywania takich zadań, które dotychczas robiliśmy tylko i wyłącznie przy komputerze.
Telefony to także magazyny danych. Dziś 64 gb pamięci wbudowanej nikogo nie dziwi. Taka pojemność pozwala na zachowanie sporej ilości danych, które możemy przenosić dowolnie pomiędzy różnymi komputerami. Telefon mamy przecież zawsze przy sobie. Oczywiście można również korzystać z różnego rodzaju dysków online, gdzie zgromadzimy pokaźną kolekcję danych. Internet pozwala na przesyłanie danych z telefonu bezpośrednio do chmury w sieci. Szczególnie jest to przydatna opcja, gdy robimy dużo fotografii i zależy nam na tym, aby były one bezpieczne. Smartphone może ulec uszkodzeniu, zaginięciu, może nam zostać skradziony. Warto więc zabezpieczyć się wysyłając na bieżąco dane do chmury online. Najpopularniejsze to Google Drive oraz Microsoft One Drive. Warto z nich jak najbardziej korzystać!

Podsumowanie

Czym jest dziś telefon komórkowy, smartphone? Tak naprawdę jest skupiskiem danych, a dodatkowo urządzeniem, które umożliwia komunikację ze światem. Telefony są dziś komputerami, telewizorami, radiami, książkami, encyklopediami, kamerami, aparatami, są po prostu wszystkim co możemy sobie tylko wyobrazić. W przyszłości prawdopodobnie będą umożliwiały swoim właścicielom jeszcze więcej.
Smartphone to urządzenie, które powinien posiadać każdy. Trzeba jednak potrafić w odpowiedni sposób z niego korzystać. Telefony są tak uniwersalne, tak w wielu przypadkach z nich korzystamy, że potrafią nas na dobre od siebie uzależnić. Czy to dobrze? Uzależnienie nigdy nie jest dobre. Jeśli jednak Nowoczesny smartphone ma nam ułatwić pracę, przyśpieszyć ją, to jak najbardziej warto z takich urządzeń korzystać na co dzień. Zresztą trudno byłoby nam dziś zrezygnować z takich udogodnień tym bardziej, że mamy je na wyciągnięcie ręki, a cena urządzeń nie jest duża.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Porady, Telefony komórkowe i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.