Telefon komórkowy zastąpi Ci dzisiaj biuro

Prowadzenie własnego biznesu pod względem zarządzania nim jest bardzo łatwe, ponieważ mamy nowoczesne narzędzia, które nam wszystko ułatwiają. Największym odkryciem w dziejach ludzkości, które na zawsze zmieniło światowe rynki biznesowe jest oczywiście internet. Możliwość komunikowania się z całym światem z dowolnego miejsca na ziemi sprawiła, że na mapie świata zniknęły jakiekolwiek granice. Granice, które kiedy prowadzenie biznesu utrudniały nawet w obrębie jednego kraju. Kiedyś zamówienia na towar wysyłało się listem albo faksem. Niby było to szybkie i skuteczne, ale w dobie szwankujących połączeń telefonicznych takie rzeczy albo się udawały albo nie. Dzisiaj zamówienie towaru składa się online bezpośrednio w swoim panelu klienta na stronie Naszego dostawcy.

To tylko jeden niewielki przykład tego, w jaki sposób zmieniło się prowadzenie własnego biznesu. Z najmniejszych firm działających lokalnie powstały przedsiębiorstwa o globalnym zasięgu. A wszystko to stało się możliwe właśnie dzięki wynalezieniu internetu. Właściwie równolegle z tym wymyślono drugi cud techniki, który dzisiaj idzie w parze z tym pierwszym. Telefonia komórkowa to następna kwestia, która prowadzenie własnej firmy wprowadziła na zupełnie nieznane tory. Odkąd pojawiły się telefony komórkowe staliśmy się jeszcze bardziej mobilni. Dzisiaj możemy być dosłownie wszędzie i cały czas mieć cały swój biznes pod ręką. I właśnie tym dwóch wynalazkom będzie poświęcony ten artykuł. Mobilne biuro i biznes wszędzie tam, gdzie się tylko jest obecnym. Umożliwiają to dwa największe wynalazki. Telefonia komórkowa i internet. Internet dzisiaj też nie jest tym samym, co kilka lat temu. Dzisiaj mamy internet mobilny, czyli nadawany przez sieci komórkowe. Jest on nadzwyczajnie szybki a w wielu miejscach szybszy, aniżeli internet stacjonarny. Teraz można sobie wyobrazić co zyskujemy z połączenia tych dwóch ponadczasowych technologii. Telefon komórkowy w dzisiejszym wydaniu w połączeniu z mobilnym ultraszybkim internetem to właściwie wszystko, co jest potrzebne do prowadzenia własnego biura. Żeby mieć swoje biuro zawsze ze sobą nie trzeba mieć jego adresu czy fizycznej lokalizacji. Wystarczy mieć przy sobie smartfona i naprawdę nic ważnego Nas nie ominie, jeśli chodzi o własny biznes.

Chcąc mieć biuro wszędzie ze sobą należy zainwestować w zakup naprawdę dobrego smartfona. Jego parametry są bardzo ważne, ponieważ jego szybkość działania będzie miała istotne znaczenie dla pracy na nim. Im szybszy smartfon tym szybciej będziemy mogli wykonywać kilka operacji naraz. Do tego należy zakupić sobie u operatora odpowiedni abonament. Najlepiej taki, w którym będzie nielimitowany internet mobilny. Dzięki temu będziemy mogli korzystać z Naszego biura bez ograniczeń i bez limitu przesyłania danych. No i to właściwie wszystko co potrzeba do prowadzenia nowoczesnego biznesu. Możemy w każdej chwili porozmawiać telefonicznie z każdym naszym klientem. Możemy w dowolnym momencie napisać wiadomość email albo takową odebrać i na nią odpowiedzieć. Możemy tez zalogować się do panelu zarządzania swoją stroną internetową i wprowadzić na niej zmiany w ofercie w dowolnym momencie. Mając swoje biuro w telefonie komórkowym można wykonać praktycznie każdą czynność, dzięki której będziemy mogli zarabiać kolejne pieniądze. Zamiast wydawać pieniądze na czynsz za wynajem biura lepiej zainwestować te pieniądze w zakup drogiego, ale naprawdę dobrego telefonu komórkowego. To inwestycja, która może się bardzo szybko zwrócić.

Biuro w jego tradycyjnej formie i pod fizycznym adresem potrzebne jest dzisiaj tylko tym, którzy mają kontakt bezpośredni z klientami. Spotkania z kontrahentami w siedzibie własnej firmy to w wielu przypadkach konieczność i norma. Tego niestety nie da się zastąpić telefonem. Ale już firmy, które prowadzą sprzedaż przez internet nie potrzebują biura zupełnie do niczego. Szczególnie w branżach działających online jest widoczny trend zastępowania biura smartfonem. Bo nowoczesne smartfony mają wszystko to, co jest niezbędne, żeby zarabiać. Jeśli chodzi o sprzedaż internetową to na telefonie komórkowym możemy zrobić wszystko, co jest z nią związane. Włącznie z tym, że za pomocą telefonu wstawimy swoje produkty do swojego sklepu internetowego. Obsługa i realizacja zamówień to również czynność prosta i niewymagająca własnego biura a jedynie telefonu ze stałym dostępem do internetu. I można by zastanawiać się nad tym, czego wynalezienie jest w tym miejscu istotniejsze. Bo z jednej strony wszystkie te opisane powyżej możliwości daje internet. Lecz z drugiej, gdyby nie super telefony to trzeba by wszędzie podróżować z komputerem. Telefon daje Nam też dostęp do bezprzewodowego i całkowicie mobilnego internetu. Wszystko to razem sprawiło, że komputery w prowadzeniu firmy bardzo mocno straciły na znaczeniu. Nawet w kwestii obsługi internetowej korespondencji niezastąpiony jest telefon. Odbieranie maili jest online i kiedy jakiś do naszej firmy przychodzi to od razu widzimy to na ekranie smartfonu. Nie trzeba się nigdzie logować na pocztę, a w kliencie poczty możemy skonfigurować i podłączyć nawet kilka adresów mailowych. Kiedy tylko ktoś z Naszych klientów napisze do nas maila od razu usłyszymy dźwięk powiadomienia o tym fakcie. I od razu możemy na taką korespondencję odpowiedzieć. A najlepsze jest to, że nie musimy nawet pisać tego maila na klawiaturze telefonu. Wystarczy uruchomić funkcję pisania ze słuchu i podyktować odpowiedź swojemu smartfonowi. Nasza mowa zostanie automatycznie zamieniona w tekst wiadomości email. To wszystko sprawia, że prowadzenie własnego biznesu jest naprawdę łatwe i przyjemne. Telefon z dostępem do internetu to wszystko, co potrzeba do prowadzenia swojego biura. Bo samo słowo biuro ma dzisiaj zupełnie inne znaczenie aniżeli piękne pomieszczenia i eleganckie meble biurowe. Biuro to my sami, bo to z nami klienci się kontaktują a nie z naszym biurem. Dzisiaj możemy być wszędzie i mieć zawsze taki sam kontakt ze swoimi kontrahentami. Biuro to my, a my dzisiaj możemy być mobilni i bez żadnych ograniczeń.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Porady, Smartfony, Telefony komórkowe i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.