Telefon i tablet to dzisiaj podstawowe narzędzia w pracy biurowej

Do każdej pracy muszą być odpowiednie narzędzia. Na kopalniach używa się wielkich młotów i maszyn wiertniczych. W piekarni potrzebne są ogromne piece i drewniane tace do wkładania chleba do pieca. W warsztacie samochodowym niezbędne do pracy są narzędzia oraz maszyny diagnostyczne. Natomiast w pracy biurowej czy pracy w sprzedaży podstawowymi narzędziami są tablet i telefon. Skupimy się na tym, ponieważ dzisiaj te urządzenia z powodzeniem potrafią zastąpić komputer i laptopa. Chociaż wydawało się, że żadne biuro nie ma prawa funkcjonować bez komputera.

Wydawałoby się, że podstawowym narzędziem w biznesie są laptopy, które oferują funkcjonalność i mobilność. Dzisiaj jest w tej kwestii już odrobinę inaczej. Dzisiaj mobilność nabiera innego znaczenia, ponieważ jeszcze większą mobilność dają nam nasze smartfony. Wiele osób pracuje dzisiaj w sprzedaży, a jednym z najczęstszych zawodów jest funkcja przedstawiciela handlowego. Kiedyś każdy przedstawiciel musiał mieć laptopa. Dzisiaj to już nie laptop jest niezbędny do pracy w tym zawodzie. Wystarczy posiadać odpowiedni tablet z wystarczającą mocą obliczeniową, żeby mieć wszystkie niezbędne programy i narzędzia pod ręką. I naprawę nie trzeba wozić ze sobą teczki z ważącym kilka kilogramów laptopem. Tablet zajmuje o wiele mniej miejsca aniżeli laptop a funkcjonalność ma przecież identyczną. Może trochę mniej wygodnie się pisze na klawiaturze ekranowej, ale jest to kwestia przyzwyczajenia. Na dużych tabletach można się łatwo i szybko nauczyć sprawnego pisania. Wobec tego można na wstępie tego artykułu przyjąć tezę do udowodnienia. Teza ta głosi, że telefony i tablety to dzisiaj podstawowe narzędzia w pracy biurowej i są one nie do zastąpienia. Jeśli ktoś chce to może do tego wszystkiego używać jeszcze laptopa, ale to już naprawdę w dzisiejszych czasach można spokojnie wyeliminować.

W sprzedaży telefon to narzędzie numer jeden

Inną kategorią pracy, aniżeli praca biurowa, jest oczywiście praca w sprzedaży. Sprzedaż polega na oferowaniu konsumentom produktów oraz negocjowanie warunków transakcji. W każdym razie to właśnie pierwsza rozmowa telefoniczna zaczyna cały proces sprzedaży. Od niej wszystko się zaczyna, kiedy dzwonimy do klientów z propozycją spotkania sprzedażowego czy pokazania naszego towaru. W branży sprzedażowej narzędziem numer jeden jest oczywiście telefon. Nowoczesny smartfon to coś, bez czego nie da się wręcz obejść. I to już nawet nie chodzi o samo tylko dzwonienie, ale chodzi o sprawne działanie. Jeśli rozmawiamy z klientem i ten w trakcie rozmowy poprosi o maila to możemy go wysłać błyskawicznie nie czekając na zakończenie rozmowy. A w trakcie dzwonienia możemy jednocześnie szybko utworzyć potrzebną nam notatkę. Generalnie to telefon ma czasem wpływ na powodzenie bądź niepowodzenie w sprzedaży. Jego funkcjonalność, szybkość działania oraz sprawność ma bardzo duży wpływ na powodzenie całego procesu sprzedaży. Przez telefon rozmawiamy z klientami, ale całą pracą pracę możemy wykonywać na tablecie. Zatem telefon jest w sprzedaży niezbędny, ale tablet to również bardzo przydatne urządzenie. Doskonale może zastąpić wspomnianego już laptopa. Na tablet można ściągnąć takie aplikacje, że uzyska on pełną funkcjonalność przenośnego komputera. Każdy, kto tylko pracuje w branży sprzedażowej wie, że trzeba mieć nowoczesne sprzęty typu telefon i tablet. Poza tym, kiedy mamy w pracy chwilę przerwy, to właśnie tablet może nam ten czas umilić. W ramach relaksu w przerwie od pracy możemy obejrzeć jakiś fajny film albo na przykład pograć trochę w jakąś fajną grę. No ale to tak jak napisaliśmy, powinno być jedynie w przerwie od pracy. Co za często to na pewno nie zdrowo. Niestety, ale wielu ludzi, którzy mają słabszą psychikę, może nieumiejętnie korzystać w pracy z dobrodziejstwa smartfonu i tabletu. I zamiast pracy jest nieustanna zabawa tymi właśnie urządzeniami a do zabawy są one przecież niezastąpione. Tylko, że w życiu zawodowym nie chodzi o to, żeby marnować czas na zabawę. Trzeba pracować, jeśli chce się osiągać wyniki i dobre rezultaty. Mając najnowszy telefon i tablet można to wykorzystać do zarabiania jeszcze większych pieniędzy.

Telefon i tablet za gotówkę czy w abonamencie?

Najnowsze telefony i smartfony można dzisiaj kupić na kilka sposobów. Najprostszy to oczywiście wzięcie w abonament, w którejś z sieci telefonii komórkowej. Przy czym sieci te poszły po rozum do głowy i już nie rozdają urządzeń za niewielką dopłatą do wysokiego abonamentu. Dzisiaj osobno kupuje się abonament i osobno płaci się raty za telefon, co suma summarum daje niezłą sumkę do zapłaty miesięcznie. Jeśli ktoś nie potrzebuje abonamentu, bo ma już swój numer telefonu to może kupić sprzęt za gotówkę albo na raty. Dzięki zakupowi ratalnemu można sobie płatność rozłożyć na nieoprocentowane raty, o ile akurat jest w sklepie takowa promocja. Kupno za gotówkę ma swoje wielkie plusy, bo nie wiążemy się ani ratami, ani abonamentem. Jest to jakieś rozwiązanie, ale za dobry sprzęt to trzeba naprawdę sporo pieniędzy zapłacić. Osoby, które prowadzą swoją firmę bardzo często wrzucają sobie wszystko w koszty działalności. I tutaj warto dobrać metodę zakupu sprzętu w zależności od potrzeby związanej z kosztami działalności. Jeśli potrzebne są duże koszty na raz to warto sobie zapłacić za wszystko gotówką. Jeśli lepsze dla firmy będą koszty miesięczne, ale niewielkiej wartości, to można wziąć urządzenia na abonament z dopłatą raty za sprzęt. Wtedy co miesiąc mamy koszt zarówno do zapłaty jak i do wrzucenia do książki przychodów i rozchodów.
Dzisiaj w biznesie i w sprzedaży trzeba mieć doskonałe narzędzia, dzięki czemu praca będzie sprawna i skuteczna. Telefon i tablet to najlepsze, co można zrobić dla swojego biznesu. Sprzedawcy też wiedzą, że bez funkcjonalnego smartfonu nie da się pracować. Możliwości są dzisiaj dziesiątki, bo i urządzeń tego typu jest na polskim rynku bardzo dużo. Chcąc kupić smartfon bądź telefon trzeba się naprawdę natrudzić, ponieważ wybór jest gigantyczny. Najczęściej i tak przy zakupie kierujemy się głównie możliwościami portfela.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Porady, Smartfony, Telefony komórkowe i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.