Tablet jako lektura do wieczornego czytania

Nie ma to jak poczytać dobrą książkę przed samym snem. Przy takim czytaniu najlepiej się zasypia, ponieważ wyciszamy się i uspokajamy czytając aż do momentu maksymalnej senności. Pewnie każdemu zdarzyło się zasnąć czytając. To zupełnie normalne, ponieważ jest to bardzo relaksujące i odstresowujące zajęcie. Chcąc poczytać dobrą książkę można wybrać się do biblioteki i wypożyczyć kilka tytułów na długie jesienne wieczory. Większość z Nas wypożycza książki w bibliotece, ponieważ są one bardzo drogie dla tych, którzy chcą je sobie kupować. Co więcej, kupowanie książek też nie jest już takie same.

Książki kupuje się dzisiaj przez internet. Jeśli mają być w formie tradycyjnej to po dokonaniu zakupu są one dostarczane kurierem pod wskazany adres. Lecz dzisiaj kupować książki można również w formie cyfrowej. Najpierw trzeba jednak posiadać urządzenie, które wymyślono kiedyś i nazwano czytnikiem e-booków, czyli właśnie książek w cyfrowym formacie. Czytniki przyjęły się nawet dosyć dobrze, ale ich sukces nie trwał zbyt długo. Dzisiaj z czytników jako odrębnych urządzeń korzystają jedynie pasjonaci tego typu technologii. W roli książki do wieczornego czytania występują dzisiaj tablety, do których wystarczy ściągnąć odpowiednią aplikację. Aplikację, która przemieni Nasz tablet w wygodny do użytkowania czytnik e-booków. Potem wystarczy jedynie wybrać tytuły książek i je zakupić. Wybrane książki pojawią się w formie pliku na naszym tablecie oraz będą widoczne na wirtualnej półce z książkami, która jest praktycznie w każdej takiej aplikacji. Tablet to dzisiaj najlepsze i najwygodniejsze urządzenie do czytania. Ze względu na swoje duże rozmiary książki czyta się naprawdę wygodnie. W łatwy sposób, za pomocą ruchu palca, możemy przekładać kartki w naszych wirtualnych książkach. Wirtualne czytanie jest coraz bardziej popularne a poza tym pozwala zaoszczędzić i to całkiem sporo. Książki kupowane w księgarniach cyfrowych są po prostu tańsze. Można więc przeczytać więcej, chociaż jest to oczywiście opcja jedynie dla tych, którzy książki lubią kupować.

Na szczęście dzisiaj konkurencja jest ogromna wszędzie i dotyczy się to również rynku cyfrowego. Wobec tego możemy poszukać takiej aplikacji z e-bookami, w których poszczególne tytuły będą najtańsze. Pomimo, że kupujemy jedynie plik z tekstem to i tak w każdym serwisie jest inna cena za wybraną lekturę. Poza tym rynek nie lubi żadnej pustki. Dlatego możemy też znaleźć aplikacje, które będą wypożyczalnią książek cyfrowych a nie sklepem. W wypożyczalni zyskujemy dostęp do książki na wybrany okres czasu, dzięki czemu nie musimy kupować książki na własność. Dostajemy wówczas możliwość przeczytana książki w aplikacji, a po wyznaczonym terminie książka po prostu zniknie z naszej wirtualnej półki. Wypożyczanie w ten sposób jest oczywiście tańsze, aniżeli kupowanie ebooków. Jest jeszcze jedna i bardzo ciekawa opcja. Można mianowicie znaleźć w aplikacjach taki czytnik, który będzie oferował miesięczny abonament na czytanie książek. Wtedy płacimy jedną i stałą opłatę zyskując dostęp do tysięcy różnych tytułów, które możemy w dowolnym momencie wziąć do przeczytania. Takie same serwisy można też znaleźć w przypadku audiobooków. Jest wiele możliwości na czytanie książek cyfrowych, a jedna z aplikacji pozwala nawet wydać swoją własną książkę. Na tablecie książki czyta się naprawdę przyjemnie, ale prawdę powiedziawszy to nic nie zastąpi przeczytania prawdziwej książki. Tablet nigdy nie będzie pachniał takim papierem jak pachnie drukowana książka wypożyczona z miejskiej biblioteki. Niestety, ale nie uciekniemy od tego, że nasze przyzwyczajenia się zmieniają. I dla ludzi młodych korzystanie z biblioteki nie jest już takie normalne jak było kiedyś. Bo przecież dzisiaj wystarczy kilka kliknięć, żeby przeczytać sobie książkę na tablecie. Z jednej strony to dobrze, a z drugiej raczej nie za bardzo.

A jednak trzeba iść z duchem czasu i oswoić się z tym, że książki za kilka lat będziemy kupować tylko i wyłącznie wirtualne. Drukowane książek przestaje być opłacalne. Na cenę książki kupowanej w księgarni składa się tyle części, że finalnie kosztuje ona naprawdę dużo. Kupowanie ebooka przez internet zdecydowanie bardziej się opłaca. Sposób kupowania książek to jedno a drugie to ich czytanie. Może warto zatrzymać się chwilę przy tym temacie. Bo niestety, ale za niedługo może nie być komu kupować książek – nawet tych elektronicznych. W Polsce czyta się coraz mniej książek. Wpływ na to ma bardzo wiele czynników. Nie można całej winy za to zwalić na ceny książek, bo są przecież wspomniane już biblioteki, w których można książki wypożyczać. Zatem problem jest bardziej złożony. Niestety, ale w dobie dzisiejszych multimediów i szeroko pojętej rozrywki książki stają się mało atrakcyjne. Szczególnie dla młodych ludzi książki przestają być interesujące przegrywając z takimi urządzeniami jak komputery, telefony czy konsole. Druga kwestia to dorośli, którzy nie pielęgnują tej pięknej tradycji czytania. I choćbyśmy nie wiem jak tanio mogli kupować książki to nikt nas przecież nie zmusi do tego, żeby je kupować. I czy to będą ebooki czy książki w swojej tradycyjnej formie to musi być na nie popyt. A ten jest niestety coraz mniejszy. Wszyscy Ci, którzy posiadają tablet powinni sobie zainstalować na nim przynajmniej jedną aplikację z czytnikiem ebooków. Do tego koniecznie każdy powinien pobrać sobie chociaż jedną książkę cyfrową a następnie ją przeczytać. Bo czytanie naprawę nie boli, a wręcz przeciwnie jest ono bardzo przyjemne. Jeśli komuś się jeszcze nie udało zasnąć z książką w rękach to koniecznie polecamy spróbować. To wspaniałe uczucie, kiedy czytając się odpływa do spania, jest naprawdę nie do opisania. To jest możliwe również z tabletem w ręku podczas czytania ebooka. Bo to nie jest istotne, na czym się czyta. Istotne jest tylko to, że się czyta. Organizm się wycisza, zmniejsza się puls a nasz oddech robi się płytszy. Jeśli nie czytamy thrillera albo horroru to możemy naprawdę łatwo i spokojnie zasnąć.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Porady, Smartfony, Tablety, Telefony komórkowe i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.