Szpiegowskie zastosowanie smartfonu

Każdy wie, do czego może nam posłużyć nowoczesny smartfon. Standardowe jego funkcje znane są każdemu, kto takie urządzenie posiada. Można z niego dzwonić, pisać krótkie wiadomości tekstowe a także można przeglądać internet. To oczywiście absolutnie podstawowe funkcje telefonu. Wszyscy znają swoje telefony i wiedzą też, że można w nich znaleźć jeszcze co najmniej kilka innych ciekawych funkcjonalności. Większość nowoczesnych telefonów robi zdjęcia doskonałej jakości a także umożliwia słuchanie muzyki z różnych formatów plików. Jeśli ktoś potrzebuje to może również wykorzystać telefon jako kamerę do video rozmowy. Każdy smartfon ma bardzo szerokie spektrum zastosowań i może to być zarówno zabawa jak i praca.

Telefon może też posłużyć Nam do szpiegowania, chociaż oczywiście nie za bardzo wolno jest takie coś robić drugiemu człowiekowi. Można natomiast bawić się w detektywa, a wtedy fajnie jest wiedzieć, że można w tym celu wykorzystać swój telefon. Pamiętajmy, żeby wszystko co się robi robić zgodnie z obowiązującym prawem. Bo nie wolno naruszać niczyjej prywatności, ale wolno chronić swoją prywatność. Wielu ludzi nagrywa swoje rozmowy telefoniczne. Dzisiaj to żaden problem, bo wystarczy zainstalować odpowiednią aplikację, która to umożliwia. Należy jednak pamiętać, że nagrywanie rozmów telefonicznych powinno się odbywać jedynie po poinformowaniu o tym swojego rozmówcy i uzyskaniu jego zgody. W każdym razie nagrana rozmowa może okazać się naprawdę ważna, jeśli przychodzi potem czas, w którym trzeba ją wykorzystać. Programy do nagrywania działają bardzo prosto. Każde odebrane połączenie jest automatycznie zapisywane w pamięci telefonu. Można ustawić sobie dowolny zakres dat, których ma dotyczyć zapis. Jeśli ustawimy, że chcemy mieć nagrania jedynie tydzień wstecz, to wszystko inne będzie automatycznie usuwane. Program do nagrywania rozmów tak naprawdę jest stosowany powszechnie przez wielu użytkowników telefonów. Wynika to też trochę z tego, że ludzie mają tendencję do zapominania o czym rozmawiają. Można sobie to łatwo przypomnieć poprzez odsłuchanie sobie rozmowy.

Innym sposobem na takie szpiegowskie wykorzystanie smartfonu jest zrobienie z niego urządzenia do monitoringu swojego domu bądź biura. Można to zrobić na dwa sposoby. Można sobie zainstalować w domu lub biurze kamery, które przez cały czas będą monitorowały wszystko to, co się dzieje w tych miejscach. Obraz może być cały czas zapisywany na specjalnym serwerze, ale obraz ten można w każdej chwili podejrzeć właśnie na ekranie swojego smartfonu. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ nie trzeba mieć jakiegoś wydzielonego miejsca do obserwacji obrazu z kamer. Wystarczy, że mamy przy sobie telefon i to wszystko, co jest w tym celu potrzebne. Domowy bądź biurowy monitoring to nic nadzwyczajnego. Jest to tylko sposób na ograniczenie zagrożenia na przykład kradzieżą. W wielu firmach jest zainstalowany monitoring, ale coraz częściej instaluje się też go w prywatnych domach. Kamery to jeden sposób, a drugi sposób jest jeszcze prostszy. Wymaga tylko tego, żeby poświęcić swojego smartfona. Bo ten drugi sposób jest właśnie bardziej szpiegowski aniżeli ten pierwszy, jest takim typowym działaniem z ukrycia. Możemy położyć swój smartfon na biurku bądź na stojaku imitującym ładowarkę bezprzewodową. Wcześniej należy jednak zainstalować aplikację, która będzie właśnie monitoringiem z wykorzystaniem kamery od strony ekranu. Smartfon musi być wyposażony w czujniki ruchu, dzięki któremu uruchomi się w telefonie zapisywanie obrazu. Kiedy tylko ktoś zbliży się do telefonu rozpocznie się nagrywanie obrazu, ale ekran smartfonu pozostanie czarny. Nikt nie powinien się zorientować, że smartfon może cokolwiek nagrywać. Jest to jednak bardzo przydatna funkcja. Czasem możemy kogoś o coś niesłusznie podejrzewać, a dzięki takiej formie monitoringu możemy się przekonać o swojej racji bądź jej braku. Jeśli zainstalujemy kamery to każdy będzie wiedział, że wszystkie ruchy w danym pomieszczeniu nagrywają się automatycznie. Pozostawiony bezczynnie smartfon nie powinien budzić jakiś większych podejrzeń czy zastrzeżeń. Przy czym jest to szpiegowanie, więc raczej rzadko korzysta się takiej formy nagrywania obrazu.

Dzisiaj mamy takie technologie, które mogą zwykłego człowieka lekko przerażać. Telefony mają mnóstwo funkcji, które mogą być wykorzystywane w mniej lub bardziej nieuczciwych celach. Każdy przecież wie, że telefon nie może służyć do łamania prawa. Tylko, że chyba nikt nikomu nie zabrania bawić się w szpiegowanie, do póki ma to formę zabawy oczywiście. Na koniec jeszcze jedno takie zastosowanie telefonu. Jeśli mamy smartfon to musimy wiedzieć, że można go w dowolnym momencie zdalnie zablokować. Zablokować do tego stopnia, że nikt inny z niego nie skorzysta. Jest to rozwiązanie na wypadek kradzieży. Można również telefon zlokalizować. Jeśli damy komuś telefon w prezencie to na odpowiedniej stronie internetowej możemy na bieżąco sprawdzać, gdzie się takowy telefon znajduje w danym momencie. To bardzo ciekawy pomysł na wykorzystanie smartfonu w celach śledzenia bliskiej osoby. Ale można w ten sposób również zapewnić bezpieczeństwo swojemu dziecku. Jeśli dziecko ma smartfona to w każdej chwili możemy zlokalizować naszą pociechę i zobaczyć jego dokładną lokalizację na mapie. Jest to jedna z najlepszych funkcji współczesnych telefonów. Pamiętajmy jednak, że jeśli my możemy swój telefon w dowolnym momencie zlokalizować to znaczy, że może to zrobić każdy kto ma dostęp do Naszego maila w internecie. A dostęp może ktoś zdobyć w sposób niedozwolony. Telefon i aplikacje, które można na nim zainstalować mogą posłużyć nam, ale mogą również w tym samym zakresie posłużyć każdej innej osobie. Dzisiaj to w ogóle telefony nieustannie szpiegują każdego użytkownika. Włączenie w telefonie lokalizacji wiąże się z tym, że systemy operacyjne tych telefonów doskonale wiedzą, gdzie się aktualnie znajdujemy. Najlepsze jest to, że się sami na to wszystko godzimy, no bo w przeciwnym razie przecież nie moglibyśmy naszych telefonów w ogóle używać.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Porady, Smartfony, Telefony komórkowe i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.