Smartphone jak tablet

Czy smartphone może zastąpić tablet? Coraz więcej osób zamiast tabletu decyduje się na zakup wypasionego smartphone. Dzisiejsze telefony są w stanie zaoferować nam naprawdę bardzo wiele. Czy jednak wygoda użytkowania tego typu urządzeń jest większa, niż tabletów? Raczej trudno w to uwierzyć.

Mały tablet gorszy od smartphone

Sporo osób uważa, że zakup małego tabletu, który jest wielkości 7 cali to naprawdę głupi pomysł. To, co oferuje tego typu tablet może nam zaoferować również smartphone. Tym bardziej, że są to telefony o wielkości ekranu około 5, 5-6 cali. Jeden cal różnicy zbyt wielkiej nie robi. Natomiast smartphone ma znacznie lepsze usługi, które może nam zaoferować. Możemy przez smartphona rozmawiać, dzwonić, wysyłać wiadomości sms.
Telefony smartphone mają znacznie lepsze części we wnętrzu, niż niewielkie tablety na systemie android. Z tego też powodu chodzą znacznie szybciej. Można na nich grać tak jak na tabletach, oglądać filmy, słuchać muzyki, przeglądać Internet. Tablet jednak znacznie częściej będzie się wieszać chyba, że zdecydujemy się na tablet marki Apple. W zakupie jest jednak znacznie droższy, niż dobrej jakości telefon na systemie Android.
W większości przypadków lepiej kupić smartphone, niż mały tablet. Tym bardziej jeśli chcemy mieć dwa w jednym, czyli tablet i telefon.

Coraz większe tablety

Swego czasu największe tablety miały około 10 cali. Dziś są to już urządzenia, które oferują około 13 cali. Telefony jednak również urosły. Ich ekrany z około 4 cali sięgają 6, a nawet 7 cali. Korzystanie jednak z tak dużych telefonów typu smartphone jest jednak ciężkie ze względu na to, że trudno obsługiwać je jedną ręką. Przejdźmy jednak do dużych tabletów.
Urządzenia wielkości ponad 10 cali mogą skutecznie zastąpić laptopy. Oczywiście w niektórych przypadkach, ponieważ do niektórych zadań laptop jest potrzebny. Na przykład znacznie łatwiej pisze się różnego rodzaju teksty na laptopie, ponieważ mamy w nim klawiaturę fizyczną. Tablety również umożliwiają pisanie, posiadają klawiatury wirtualne. Ich użytkowanie nie jest jednak takie łatwe i przyjemne. Można z nich korzystać w nagłych przypadkach, jednak w większości przypadków lepiej tego unikać.
Duże tablety posiadają zazwyczaj świetne wnętrze, które pozwala cieszyć się z szybkości ich działania. 13 cali to jednak zbyt dużo dla normalnego człowieka, który tablet wykorzystuje najczęściej w podróży, bądź do codziennego i wygodnego przeglądania Internetu, prasy, czytania książek. Trudno jest jednak trzymać taki tablet w ręce, z powodu jego wielkości, wagi. Lepszym wyborem będzie więc tablet większości 10 cali, lub ewentualnie smartphone o wielkości około 6 cali. Będzie można z niego korzystać w domu, a także w terenie. Będzie to jednak znacznie wygodniejsze.
Ile kosztuje smartphone, który konkurować może z tabletem?

Ceny tabletów i smartphonów są bardzo zróżnicowane. Najtańsze tablety kosztują już 150-200 złotych. Za tę cenę otrzymamy jednak urządzenia kiepskiej jakości, które rzeczywiście nie nadają się w dzisiejszych czasach praktycznie do niczego. Nawigacje będą na takich urządzeniach kiepsko działać. Będą się one wieszały, a mała ilość wbudowanej pamięci nie pozwoli na uruchomienie wielu aplikacji. Tablety, które warto kupić kosztują około 1000-1500 złotych. Mowa oczywiście o tabletach pracujących pod kierownictwem systemu Android. Jeśli chodzi o urządzenia marki Apple ceny zaczynają się od około 2000 złotych.
Na świecie jest wielu zwolenników systemów Android, tak samo jak i systemu Apple czyli iOS. Jedni i drudzy mają przeciwników i zwolenników. Tak samo jest również w przypadku urządzeń smartphone. Zadajemy sobie często pytanie, jaki smartphone jest w stanie konkurować z tabletem? Ile on kosztuje?
Ceny telefonów konkurujących z tabletami zaczynają się już od około 800-1000 złotych. Już w tak niewielkiej kwocie można znaleźć wartej uwagi urządzenia. Trzeba tylko dobrze szukać. Telefony marki Asus, Samsung, a także Xiaomi, które pracują pod kontrolą systemu Android mogą z powodzeniem konkurować z tabletami do 10 cali, z Androidem. Jeśli jednak szukamy alternatywy do tabletu z systemem iOS to jedynym wyborem jest iPhone 6 Plus lub 7 Plus. System iOS oferowany jest tylko w urządzeniach Apple, więc musimy wybrać urządzenie tej firmy.

Nigdy nie będzie tabletem

Smartphone jest świetnym wyborem jeśli szukamy urządzenia uniwersalnego. W większości przypadków jest on w stanie zastąpić tablet. Trzeba sobie jednak jasno powiedzieć, że smartphone nigdy nie będzie tabletem, a tablet nie będzie smartphonem. Jeśli chcemy zakupić urządzenie, na którym będziemy wygodnie wyświetlać filmy, to powinniśmy kupić tablet. Najlepiej około 10 cali. Tablet to urządzenie, które do niedawna było nowością, która przyciągała klientów. Każdy chciał mieć tego typu urządzenia. Dziś tablety są tanie, każdy może sobie takie urządzenie kupić. Smartphone również jest urządzeniem, które każdy może zakupić, ponieważ jest stosunkowo tanie. Co jest więc najlepszym wyborem? Smartphone jest w stanie zastąpić tablet. Najlepiej jednak jest kupić sobie i tablet i smartphone. Wiemy, że jest to spory koszt, na który nie każdy może sobie pozwolić. Warto jednak odłożyć trochę pieniędzy i kupić obydwa urządzenia. Nie musimy kupować wszystkiego na raz. Dodatkowo warto wiedzieć, że niektóre sieci operatorów telefonii komórkowej oferują w abonamencie telefony i tablety. Możemy również w niektórych opcjach abonamentowych zakupić komplet czyli telefon i tablet w ramach jednej usługi. Koszt jest zazwyczaj zacznie niższy, niż w przypadku zakupów w sklepie. Oczywiście wiążemy się umową z operatorem telefonii komórkowej ale dzięki temu oszczędzamy sporą sumę pieniędzy. Jeśli więc nie mamy pieniędzy na zakup urządzeń w sklepie, to warto wziąć je na abonament. Najlepiej posiadać i tablet i smartphone.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Porady, Smartfony, Tablety, Telefony komórkowe i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.