Smartfonem zapłacisz za każdy rodzaj zakupów

W dzisiejszych czasach czynność, jaką jest kupowanie, zmieniła całkowicie swoje oblicze. Pojęcie kupowania to już nie to samo, co jeszcze dekadę temu. Dzisiaj sklepy stacjonarne przeżywają prawdziwy kryzys w związku z konkurencją, jaką są dla nich sklepy internetowe. Najlepiej radzą sobie i funkcjonują sklepy hybrydowe. Są to sklepy, które mają swój punkt stacjonarny oraz sklep internetowy. Tylko, że kupowanie w Internecie też się zmienia i to z każdym kolejnym rokiem. Pamiętajmy, że internet jest już nie tylko w komputerach, ale przede wszystkim w telefonach. A skoro mowa o kupowaniu przez internet to możemy również mówić o kupowaniu przez smartfon.

Ten trend bardzo dynamicznie się rozwija, więc nieuniknione jest, że sklepy muszą powstawać teraz również w wersji mobilnej. Samo kupowanie to jednak nie wszystko, bo za zakupy trzeba przecież jeszcze zapłacić. W tym momencie znowu ratunkiem będzie dla Nas właśnie smartfon. Możemy nim zapłacić zarówno w prawdziwym sklepie jak i w sklepach internetowych. Metod płatności jest kilka i każdą warto jest dobrze znać. Warto wiedzieć, jakie mamy możliwości płacenia za pomocą telefonu. Funkcja płacenia działa w kilku technologiach i jest ciągle dopracowywana. Cały czas jest też udoskonalana i pojawią się coraz to większe możliwości w tym zakresie. Podstawowym sposobem jest płacenie przelewami natychmiastowymi z wykorzystaniem aplikacji mobilnej banku, w którym mamy konto. Puszczenie przelewu z telefonu trwa kilka sekund. Można to zrobić łatwo i szybko, bo dane do przelewu zaczytują się automatycznie do aplikacji. Działa to podobnie jak płatności przelewem natychmiastowym w przeglądarce internetowej w komputerze. Jest to wygodna metoda na płacenie zarówno przez komputer jak i przez telefon. Można mieć jednak trochę ograniczone zaufanie do takich nowinek technologicznych. Zwróćmy uwagę na to, że program do płatności automatycznie przekierowuje nas do strony banku. Wszystko jest oczywiście doskonale zabezpieczone, ale zawsze trzeba sprawdzać certyfikat takich połączeń internetowych. Może się bowiem zdarzyć tak, że ktoś wykorzysta naszą pewność tego, że takie płatności są absolutnie zawsze bezpieczne.

 

Telefonem można zapłacić przy sklepowym terminalu

Robiąc zakupy w sklepie, ale takim istniejącym i realnym, również można zapłacić za wszystko telefonem. W tym wypadku korzysta się z zupełnie innych technologii, aniżeli robienie przelewów. Zapłacić można na dwa różne sposoby. Pierwszy sposób to wygenerowanie specjalnego kodu w swojej bankowości mobilnej w telefonie, a następnie przepisanie tego kodu na sklepowym terminalu. To jest taka technologia, której kompletnie nie idzie zrozumieć. No bo jak to możliwe, że kod wygenerowany w telefonie wystarczy wpisać do urządzenia w sklepie. Skąd sklepowy terminal wie, że ten kod jest akurat z naszego konta bankowego, tego już nie wie nikt. Nikt oprócz twórców tego systemu płatności. Ale jest to bardzo wygodne, chociaż trzeba przyznać, że płatności specjalnym kodem nie są jeszcze u Nas bardzo powszechne. Na pewno częściej aniżeli do płacenia wykorzystuje się ten kod do wypłacania pieniędzy z bankomatu. W każdym razie płatność poprzez przepisanie kodu z telefonu to tylko jedna z dwóch opcji. Druga jest już bardziej zaawansowana technologicznie. Potrzebny jest do tego telefon mający tak zwaną łączność NFC, czyli w praktyce wszystkie nowe telefony posiadają już taką funkcję. Następnie wystarczy uruchomić w swojej bankowości mobilnej opcję karty zbliżeniowej, do płacenia którą wystarczy właśnie telefon. Tylko, że w tym wypadku nasza mobilna bankowość musi oferować taki sposób płatności, a nie wszystkie banki są jeszcze do tego stopnia nowoczesne. Jeśli sobie takową funkcję włączymy to możemy dowoli płacić w sklepowych terminalach, przykładając do nich zamiast karty swój telefon komórkowy. Bez telefonów dzisiaj żyłoby się bardzo trudno. Służą one już chyba do wszystkiego i przydają się każdego dnia w setkach różnych życiowych sytuacji. Każdy posiadacz telefonu komórkowego wie, że może z niego korzystać nie tylko do dzwonienia. Telefony są bardzo użyteczne i przydają się przez cały dzień w wielu różnych okolicznościach.

 

Robienie przelewów jest bardzo proste

Najlepszą formą robienia płatności z wykorzystaniem telefonu jest robienie przelewu. Zapłacić przelewem można w każdym sklepie internetowym oraz na najpopularniejszych serwisach aukcyjnych. Przelew jest całkowicie bezpieczny a wszystko można zrobić łatwo i szybko przez aplikację z bankowością mobilną. Można też skorzystać z przeglądarki internetowej w telefonie. Taką samą funkcjonalność mamy również w tabletach. Wszystko jest odpowiednio zabezpieczone, więc nie trzeba się obawiać w najmniejszym stopniu o bezpieczeństwo takich transakcji. To wszystko sprawia, że coraz chętniej wykonujemy przelewy właśnie za pomocą telefonu. Jesteśmy zupełnie niezależni od godzin otwarcia banków czy dostępu do komputera z Internetem. Telefon jest w sieci przez cały czas, więc nie trzeba się zastanawiać nad dostępem do internetu. Dzisiaj kupowanie w sieci jest już bardzo popularne. Tym bardziej, że nie trzeba do tego komputera, a wystarczą urządzenia mobilne. Za każdy zakup dokonany przez internet można z łatwością zapłacić przelewem wykonanym właśnie przez telefon. To wszystko idzie oczywiście w parze z rozwojem technologii w zakresie bankowych aplikacji mobilnych. Dają one coraz więcej możliwości, dzięki czemu coraz chętniej z nich korzystamy. I jest to naprawdę wygodne, jeśli możemy zapłacić w sklepie spożywczym za pomocą telefonu. Nie trzeba pamiętać za każdym razem o zabieraniu z domu portfela. Można go spokojnie zostawić w domu, a jednocześnie można być pewnym, że ma się stały dostęp do swoich pieniędzy. A najlepsze w tym wszystkim jest to, że z wszelkimi płatnościami jesteśmy dzisiaj online. Jeśli ktoś nas poprosi o przelew to robimy go od razu w ciągu niespełna minuty. To jest naprawdę fantastyczna sprawa, że można być tak bardzo mobilnym i tak bardzo nowoczesnym. To wszystko się cały czas rozwija i ta technologia mobilnych płatności idzie do przodu z każdym kolejnym miesiącem.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Porady, Smartfony, Telefony komórkowe i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.