Smartfon to podstawowe narzędzie w nowoczesnym biznesie

W biznesie liczy się dzisiaj mobilność w każdym tego słowa rozumieniu. Nadal oczywiście ważny jest czas, bo przecież „czas to pieniądz”, ale najważniejsze jest to, żeby być mobilnym w każdych biznesowych okolicznościach. Dzisiaj ta mobilność jest już rozumiana inaczej. Kiedyś wystarczyło mieć samochód i móc się przemieszczać w dowolne miejsce tak szybko, jak to tylko możliwe. Dzisiaj pojęcie mobilności oznacza nieustanne bycie w kontakcie z kontrahentami czy pracownikami. W nowoczesnym biznesie wystarczy, że będziemy mieć naprawdę dobry smartfon, żeby za jego pośrednictwem móc być mobilnym i dostępnym dla wszystkich.

Nowoczesny biznes nie będzie mógł dzisiaj nawet funkcjonować bez nowoczesnego telefonu. To jest absolutna podstawa w każdym rodzaju prowadzonego biznesu. Możliwości, które zyskujemy korzystając z dobrego telefonu przekładają się na zarabianie pieniędzy, na realne zyski w postaci finansowych profitów. Taki sposób prowadzenia biznesu wpływa również na prestiż firmy oraz zaufanie kontrahentów i biznesowych partnerów. Jeszcze kilka lat temu biznesmeni prowadzący duże firmy nie mogli funkcjonować bez laptopa połączonego z Internetem. Już nawet nie trzeba pisać, że połączenia internetowe kosztowały wówczas krocie. A dzisiaj wystarczy małe urządzenie mieszczące się w każdej kieszeni. Urządzenie, które z Internetem połączone jest zawsze. Mowa oczywiście o telefonie z dotykowym ekranem, który posiada wszystkie funkcje, jakie kiedyś oferowały dla biznesu laptopy.

Dzisiaj w biznesie można być mobilnym bez względu na miejsce na ziemi, w którym się akurat znajduje. Cały świat jest w zasięgu niewielkiego smartfona. Wiadomo, że w krajach położonych daleko od Polski korzystanie z połączeń i internetu to droga sprawa, ale przekłada się to na realne zyski, więc nie stanowi to dla nikogo przeszkody. Mając w rękach to cudowne narzędzie dla biznesu jesteśmy zawsze pod telefonem i pod mailem. Każdy ważny dla Naszego biznesu telefon może być przez Nas odebrany. Jeśli otrzymamy jakiegoś istotnego maila to możemy na niego odpowiedzieć w ciągu kilku minut. To wszystko sprawia, że jesteśmy w stałym kontakcie z każdą ważną dla Naszego biznesu osobą. Możemy również monitorować poczynania Naszych pracowników a także przeprowadzać z nimi rozmowy video. Monitorowanie może być w dosłownym tego słowa znaczeniu. Wystarczy, że skonfigurujemy firmowy monitoring i podłączymy go do serwerów, żeby z dowolnego miejsca na ziemi móc patrzeć na to, co się dzieje w Naszej firmie. Video konferencje to dzisiaj standard biznesowy, więc w każdym momencie możemy się połączyć z Naszymi pracownikami i rozmawiać jednocześnie się widząc.

Zarówno największe biznesy jak i te najmniejsze muszą działać szybko i sprawnie. Nie może być tak, żeby klient nie mógł się z firmą skontaktować albo żeby czekał w nieskończoność na odpowiedź. Jeśli ktoś do Naszej firmy dzwoni to w dobrym tonie jest ten telefon odebrać. Jeśli nie możemy odebrać to zawsze możemy oddzwonić – to też są kanony współczesnego biznesu. Nie można dzisiaj funkcjonować bez telefonu, nawet prywatnie, nie będąc związanym z żadnymi biznesami. Jeśli prowadzimy interesy to absolutną koniecznością jest również stały dostęp do internetu. Dzisiaj już nie trzeba wozić ze sobą po całym świecie torby lub walizki z laptopem. Wszystko mamy pod ręką w niewielkim urządzeniu. Dzisiaj naprawdę rozumienie biznesu zmieniło się bardzo mocno. Zmieniło się też to, w jaki sposób się w tym biznesie funkcjonuje. Dzisiaj nie musimy wsiadać w samochód albo w samolot, żeby móc twarzą w twarz porozmawiać z kontrahentem na drugim końcu świata. Pamiętajmy jednak, że najważniejsze rozmowy dotyczące kontraktów i pieniędzy zawsze warto prowadzić na żywo. Wtedy ma się gwarancję, że nikt poza nami tej rozmowy nie widzi i nie słyszy.

Zastosowań dla telefonów w prowadzeniu biznesu jest mnóstwo. Samo wysyłanie maili, odbieranie i wykonywanie połączeń i możliwość bycia nieustannie w sieci – to najważniejsze zastosowania. To też ogromna zaleta, ponieważ zawsze jesteśmy dostępni gdziekolwiek byśmy się nie znajdowali. Z wykorzystaniem odpowiednich aplikacji możemy również wykonywać wszystkie finansowe operacje a także rezerwować loty, hotele czy samochody na całym świecie. Nie wspominając już nawet o tym, że możemy zamówić sobie posiłek we wskazane miejsce na świecie. Wystarczy, że udostępnimy lokalizację w Naszym smartfonie, dzięki czemu restauracja będzie wiedziała, dokąd ma dostarczyć zamawiane posiłki.  To wszystko jest nowoczesne i bardzo innowacyjne, ale trzeba pamiętać, że za to wszystko trzeba płacić. A im dalej jesteśmy poza granicami Naszego kraju tym te wszystkie usługi będą droższe. Co więcej, nie każdy może z nich skorzystać, ponieważ musza one być odpowiednio odblokowane u operatora telefonii komórkowej. Jeśli więc spodziewamy się wizyty na drugim końcu świata to warto poinformować operatora, że w naszym abonamencie mogą się pojawić naprawdę kolosalne opłaty za usługi z tytuły roamingu. Korzystając z telefonu w krajach azjatyckich bez ograniczania się możemy spodziewać się rachunku za telefon w wysokości nawet kilkunastu tysięcy złotych. Jeśli to się przekłada proporcjonalnie na zyski dla firmy to oczywiście nie jest to powód do zmartwień. Poza tym, im częściej używamy naszego telefonu za granicą, tym więcej mamy spraw i biznesów do załatwienia. To naturalne, że będzie to generować duże koszty, ale mają się one przełożyć na zarobienie jeszcze większych pieniędzy. Cena za mobilność i świat w zasięgu małego smartfonu może być duża, ale dzisiaj w biznesie mobilność jest bezcenna. Dla wielomilionowych kontraktów nie ma znaczenia, gdzie odbieramy Nasz telefon czy skąd wysyłamy Nasze emaile. Wszak liczy się tylko biznes, a telefon to tylko narzędzie do jego robienia. Każdy człowiek działający w biznesie najlepiej wie jak ważny jest dla niego stały kontakt z biznesowymi partnerami. Czasem nieodebranie jednego telefonu może być tysiąc razy bardziej kosztowne aniżeli wykonanie wielu połączeń z jakiegoś afrykańskiego kraju.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Porady, Smartfony i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.