Prezent dla twojego dziecka

Smartfon może być świetnym prezentem dla dziecka. Warto pomyśleć nad tym, jeśli nasza pociecha nie ma jeszcze swojego własnego telefonu komórkowego. Dziś coraz młodsi korzystają z telefonów komórkowych. Nie jest to nic dziwnego. Nie dziwi nas fakt, że dziecko w wieku 5-8 lat posiada swój własny telefon i potrafi sprawnie z niego korzystać. Nasze dzieci są dziś bardziej samodzielne, niż wcześniejsze pokolenia w tym samym wieku. Telefon komórkowy jest dla nich bardzo przydatny, szczególnie, gdy dziecko wychodzi, na przykład na dodatkowe zajęcia, do przyjaciół. Wtedy możemy w razie potrzeby skontaktować się z dzieckiem, a ono z nami. Oczywiście to powinien być priorytet ale dobrze wiemy o tym, że smartfony to nie tylko urządzenia służące do dzwonienia i wysyłania wiadomości sms, ale również można je wykorzystywać do grania, słuchania muzyki, przeglądania filmów, oraz przeglądania stron internetowych.

Jaki smartfon będzie odpowiedni dla twojej pociechy?

Tak naprawdę telefonów komórkowych jest bardzo wiele. Jeśli chcemy kupić coś swojemu dziecku, to warto zdecydować się na urządzenie fabrycznie nowe. Nie ma sensu kupować używanego telefonu, skoro te nowe są już naprawdę bardzo tanie. Nikt przecież nie mówi, że konieczne jest kupowanie smartfona bardzo drogiego. Można kupić przecież urządzenie, które kosztuje około 200-300 złotych. Na początek taki smartfon powinien dziecku wystarczyć. Jeśli jednak jesteśmy rodzicami, którym nie jest szkoda pieniędzy na telefon dla dziecka, to możemy wybrać znacznie droższy model. Trzeba jednak mieć świadomość tego, że dziecko może urządzenie zniszczyć, zgubić. Jest narażone na przykre sytuacje, czasami zagrażające jego zdrowiu lub nawet życiu, jeśli ktoś zauważy, że dziecko ma drogi smartfon. Może warto więc kupić jakieś tańsze urządzenie?
Świetnym wyborem są telefony marki Xiaomi. Są one stosunkowo tanie, a ich podzespoły są naprawdę bardzo dobre. Możemy oczywiście kupić najnowszy model Samsunga, albo telefon marki Apple. Czy jednak będzie to dobry wybór? Raczej nie, choć decyzja i tak zależy od rodziców, czyli tych, którzy telefon będą dziecku kupować.

Gdzie warto dokonywać zakupów?

Jeśli chcemy, aby nasze dziecko było zadowolone z prezentu, to powinniśmy wybrać się wraz z nim do jednego ze sklepów ze sprzętem RTV, AGD. Tam również znajdują się telefony komórkowe. W takim miejscu można każdy telefon zobaczyć na żywo, wziąć do ręki, a nawet uruchomić i się nim pobawić. Jest to świetna możliwość, ponieważ nie każdy telefon będzie naszemu dziecku odpowiadać. Niektóre mogą być zbyt duże, inne zbyt małe. Zdarza się tak, że niektóre modele występują w bardzo wielu różnych kolorystykach. Warto, aby to nasze dziecko wybrało swój wymarzony smartfon w takim kolorze, który będzie się mu podobać.
W sklepach stacjonarnych zakupy telefonów są jednak znacznie droższe, niż w sklepach online i na internetowych aukcjach. Czasami warto dlatego zobaczyć telefon w sklepie stacjonarnym i poszukać oferty w sieci. Można zakupić ten sam telefon nawet kilkanaście procent taniej. Im więc będzie to droższy telefon, tym większa będzie oszczędność. Niektórzy zamiast kupować w Internecie decydują się na zakupy w komisach z telefonami, których mamy w naszym kraju całkiem sporo. Ceny są niższe, niż te oferowane w sklepach, a także na podobnym poziomie co ceny na internetowych aukcjach. Jest to więc zawsze jakieś rozwiązanie.

Dla dziecka tylko Android

Jeśli chcemy, aby nasza pociecha była zadowolona, a zależy nam na niespodziance, to warto wiedzieć, że najlepszym wyborem będzie telefon pracujący pod kontrolą systemu Android. Czemu akurat ten system, a nie jakiś inny? Otóż dlatego, że Android jest systemem otwartym, niemal wolnym. Możemy na takim urządzeniu zrobić praktycznie wszystko. Zainstalujemy aplikacje nie tylko ze sklepu Google, ale także pobrane z naszych domowych komputerów. Dostęp do gier i aplikacji jest znacznie łatwiejszy na urządzeniach z Androidem, niż na przykład na telefonach z logiem nadgryzionego jabłka.
Dziecko na pewno będzie zadowolone z telefonu z Androidem. Warto jak najbardziej dlatego wybrać właśnie urządzenie pod jego kontrolą. Jeśli zależy nam na stabilnej pracy, a nie chcemy wydawać majątku, to urządzenia pochodzące z Chin są świetnym wyborem. W mediach często mówi się o tym, że baterie w telefonach z Chin wybuchają. Prawda jest jednak taka, że takie sytuacje się zdarzają niezależnie od tego skąd pochodzi dany telefon.

Kontroluj swoje dziecko

Pamiętaj o tym, że swoją pociechę możesz jak najbardziej kontrolować. W przypadku urządzeń z Androidem jest to znacznie łatwiejsze, ponieważ dostęp do różnego rodzaju aplikacji jest spory. Nie ma nic złego w tym, że chcemy obserwować i kontrolować naszą pociechę. Jesteśmy wtedy bardziej spokojni, niż wtedy, gdy nie mamy pojęcia gdzie nasza pociecha jest. Wystarczy zainstalować pewną aplikację, a zawsze będziemy mieli informację o tym, gdzie znajduje się nasze dziecko. Dodatkowo mamy również możliwość sprawdzenia połączeń, jakie nasze dziecko wykonywało. Niekoniecznie jest to etyczne, ale to już każdy musi sam stwierdzić, czy chce w ten sposób kontrolować swoją pociechę. Warto jednak jak najbardziej wiedzieć, że jest taka możliwość.

Czy telefon to odpowiedni prezent?

Takie pytanie powinniśmy sobie zadać na samym początku. Dochodząc do tego miejsca, jesteśmy raczej pewni, że chcemy dziecku telefon sprezentować. Zazwyczaj jest tak, że dziecko prędzej czy później i tak otrzyma telefon. Jeśli nie od nas, to od innych najbliższych osób z rodziny. Może warto, abyśmy byli tymi osobami, które pierwsze kupią dziecku telefon. Na pewno zostanie to wydarzenie na długo w pamięci dziecka. Staniemy się bohaterami dla naszych dzieci. Większości z nas zależy na tym, aby dziecko było zadowolone.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Porady, Smartfony, Telefony komórkowe i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.