Pomocne informacje na temat cukrzycy

Cukrzyca to przewlekła choroba metaboliczna, objawiająca się podwyższonym poziomem cukru we krwi- wiele o tym można się dowiedzieć za pomocą aplikacji dostępnych w telefonach komórkowych. Sądzę, że nie uda nam się zrozumieć, czym tak naprawdę ona jest, jeśli nie będziemy wiedzieli, w jaki sposób działa nasz organizm. Uważam, że dość ciekawe spojrzenie na problem tej choroby przedstawiła Anna Abramczyk pisząc, że pierwsze wzmianki na ten temat pojawiały się już w czasach starożytnych. Natomiast Anna Stanisława Czech wskazała, że pomimo, że cukrzyca znana jest od bardzo dawna, pierwszy lek na nią pojawił się dopiero na początku XX wieku. Choroba ta polega na zaburzeniu wydzielania odpowiedniej ilości insuliny.

Jednak jest ona również przedstawiona pod względem zaburzeń: tłuszczy, metabolizmu, białek oraz węglowodanów. Zgodnie z liczną analizą tematyki dowiedziałem się, że cukrzyca charakteryzuje się wysokim poziomem cukru we krwi osoby chorej. Cukier we krwi jest wysoki, ponieważ organizm produkuje za mało insuliny. W szkole przekazywano nam, że insulina jest hormonem, który jest produkowany przez trzustkę. To właśnie ona wyrządza tą szkodę organizmowi, ponieważ powoduje liczne obniżenie poziomu cukru w krążącej krwi – tutaj może nam do komunikacji posłużyć telefon komórkowy. Jej działanie polega na obniżaniu poziomu cukru we krwi. Jestem zdania, że nieleczenie omawianej choroby może wyrządzić w organizmie wiele szkód, a przede wszystkim może spowodować inwalidztwo oraz zgon. Według mojej osoby przykrym faktem jest, że cukrzycy nie można w zupełności wyleczyć – można ją jedynie zahamować, żeby nie posuwała się w coraz to głębsze etapy. Uważam, że należy również zaznaczyć, że choruje na nią coraz większa ilość osób – coraz młodszych osób. Jednostki chore w bardzo dużym stopniu mają zbyt dużą odporność własnych komórek na insulinę. Nie jest ważne, że insulina jest w organizmie – to właśnie ona powinna powodować spadek cukru. Sądzę, że najodpowiedniejszym sformułowaniem będzie, że cukrzyca ma rozmiar pandemii, a jednocześnie jest bardzo powszechną. Jedną z głównych przyczyn jest narastająca urbanizacja. Jest jednak lekarstwo na przeciwdziałanie z tą chorobą – jest nim prowadzenie zdrowego trybu życia i przestrzegania określonych diet w przypadku zetknięcia się już z tą chorobą. Powinno uważać się co je, a w szczególności uważać na: tłuszcz, pełne ziarna, oraz błonnik.
Wierze w to, że na cukrzycę może zachorować każdy, bez wyjątku. Chociaż pierwszy typ choroby dotyka zwłaszcza dzieci oraz ludzi młodych, natomiast na drugi częściej cierpią osoby starsze, nie zapominajmy, że ani wiek, ani płeć, ani nawet status materialny w żaden sposób nie chronią nas przed zaburzeniami metabolizmu i wydzieliny insuliny. Jestem zdania, że leczenie farmakologiczne cukrzycy musi zostać zastosowane, jeżeli dieta i wysiłek fizyczny okazują się nieskuteczne lub pacjent, wbrew zaleceniom, nie przystosował się do nowego stylu życia.
Jak zauważył Ragnar Hanas istnieją leki i substancje chemiczne przyczyniające się do powstania cukrzycy lub nasilające jej objawy, ponieważ prowadzą one do zaburzenia wydzielania insuliny. Jestem zdania, że cukrzyca rzadko występuje w odosobnieniu powracając do rozważań R. Hanasa uważam, że warto dowiedzieć się, które substancje wymagają szczególnej ostrożności w trakcie stosowania. Do tej grupy należą leki wzmagające pragnienie, obniżające łaknienie, wpływające na redukcję masy ciała lub wywołujące częstomocz. Jestem zdania, iż u każdego pacjenta symptomy cukrzycy mogą być inne. Wiele z nich jest podobnych do objawów, które towarzyszą na przykład depresji czy ogólnemu osłabieniu organizmu. Jestem zdania, że życie z taką chorobą jak cukrzyca nie jest początkowo proste, ale praktycznie do wszystkiego można się przyzwyczaić. Wiele osób boi się, że nie podoła tej chorobie, a w szczególności przeraża ich fakt ciągłych zastrzyków oraz pomiarów. Kolejną kwestią jest zmiana diety, a jednocześnie trybu życia. Ta choroba oczekuje właśnie tego typu zmian, jednak trzeba to zaakceptować i się do tego przyzwyczaić. Lekarze zaznaczają, aby w największym stopniu ograniczyć spożywanie tłuszczy. Informują również o zmniejszeniu spożywania węglowodanów. Poza tym, co jakiś czas musi być sprawdzany cukier we krwi. Pragnę zaznaczyć, iż te czynności – czyli pomiary trzeba wykonywać codziennie. Lekarz wraz z chorą osobą kontroluje, a jednocześnie dobiera najodpowiedniejszą dietę dla danego przypadku. Indeks glikemiczny powinien towarzyszyć każdemu choremu przy przygotowywaniu posiłków. Wskazuje on ile cukru zawiera określony produkt. Fachowa literatura zaznacza, że na stan zdrowia mamy bardzo duży wpływ i wydaje mi się, że coś w tym musi być. Przykrym dla mnie faktem jest, że osoby te mają bardzo niską samoocenę, a poza tym niższy poziom akceptacji, mniejsza pewność siebie, obniżony lęk. Kolejną przygnębiającą kwestią jest duża zależność od osób najbliższych. Zatem wskazuje się, że aspekt cukrzycy niesie za sobą zdobywanie niezbędnych informacji. Taką właśnie możliwość daje nam telefon komórkowy. Wtedy będziemy mogli dowiedzieć się, że cukier we krwi jest wysoki, ponieważ organizm produkuje za mało insuliny. W szkole przekazywano nam, że insulina jest hormonem, który jest produkowany przez trzustkę. To właśnie ona wyrządza tą szkodę organizmowi, ponieważ powoduje liczne obniżenie poziomu cukru w krążącej krwi – tutaj może nam do komunikacji posłużyć telefon komórkowy. Jej działanie polega na obniżaniu poziomu cukru we krwi. Jestem zdania, że nieleczenie omawianej choroby może wyrządzić w organizmie wiele szkód, a przede wszystkim może spowodować inwalidztwo oraz zgon. Dodatkowo można się dowiedzieć, że pierwszy typ choroby dotyka zwłaszcza dzieci oraz ludzi młodych, natomiast na drugi częściej cierpią osoby starsze, nie zapominajmy, że ani wiek, ani płeć, ani nawet status materialny w żaden sposób nie chronią nas przed zaburzeniami metabolizmu i wydzieliny insuliny.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Porady, Smartfony, Tablety, Telefony komórkowe i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.