Podróże ze smartfonem w ręku to sama przyjemność

Dwudziesty pierwszy wiek to czas, w którym mamy otwarte granice na cały świat. Możemy podróżować wszędzie tam, gdzie tylko zapragniemy. Mamy przecież takie możliwości. Dodatkowo granic pozbawia Nas fakt, że dzisiaj z każdego miejsca na ziemi możemy zadzwonić do domu. Wystarczy jedynie telefon z włączoną usługą roamingu. Na dodatek, we wszystkich krajach zjednoczonej Europy korzystanie z telefonu jest tanie jak barszcz. Dotyczy się to zarówno rozmów jak i korzystania z Internetu. Wystarczy jedynie mieć odpowiedniej jakości urządzenie, czyli telefon z dotykowym ekranem.

Dzwonienie i pisanie sms w Europie kosztuje dzisiaj naprawdę grosze. Dzięki temu każdy może czuć się bezpiecznie podróżując. Jednak smartfon w podróży to nie tylko poczucie bezpieczeństwa wynikające z ciągłego kontaktu z rodziną. To również więcej możliwości jeśli chodzi o zaplanowanie całej podróży, jej przebieg, jej udokumentowanie oraz zwiedzane najpiękniejszych miejsc w trakcie jej trwania. Bo smartfon to dziś już nie tylko telefon. To również narzędzie, które odpowiednio wykorzystywane daje ogromne możliwości. Zacznijmy od planowania podróży. Można dzisiaj znaleźć dziesiątki aplikacji, które pomogą zaplanować podróż od początku do końca. Przez telefon można oczywiście kupić gotowe wakacje, na których nic nas nie interesuje oprócz samego zwiedzania czy odpoczywania. Kupienie takich wakacji jest bardzo proste a całość zajmie nam kilka minut. Wcześniej trzeba wybrać odpowiednią dla siebie ofertę, ale sama finalizacja zakupu to kilka kliknięć w telefonie. Ciekawsze od kupienia gotowych wakacji może być ich zaplanowanie krok po kroku. W tym też pomoże smartfon z dostępem do internetu oraz określone aplikacje. Za pomocą naszego przenośnego urządzenia możemy znaleźć samolot, hotel czy nawet parking w kraju docelowym naszej podróży. Telefonem znajdziemy wszystko, dzięki dostępowi do Internetu oraz wyszukiwarce, którą dobrze znamy z komputera. Wszystko, co za pomocą telefonu możemy znaleźć możemy od razu kupić i zapłacić. Można to zrobić z wykorzystaniem mobilnej aplikacji swojego banku albo ewentualnie z wykorzystaniem swojej karty płatniczej. Wszystko zależy od tego co i gdzie kupujemy.

Sam przebieg podróży jest też łatwiejszy z telefonem. Właśnie dzięki stałemu dostępowi do sieci, albo takiej możliwości w ramach dostępnych w podróży punktów dostępowych  do Internetu. Bo trzeba wiedzieć, że korzystanie z sieci w roamingu może kosztować krocie. Praktycznie darmowe jest to tylko wewnątrz wspólnoty europejskiej. Wszędzie indziej za internet płaci się duże pieniądze a w dalekich krajach azjatyckich albo afrykańskich to są już koszty kolosalne. Wobec tego w Europie można swobodnie korzystać z dostępu do sieci. Jeśli jednak planujemy dalszą podróż to wystarczy, że znajdziemy hotel, który udostępnia dla swoich klientów WI-FI. Może to być płatne udostępnianie, a wszystko zależy od jakości hotelu. Mając jednak taką możliwość warto z niej skorzystać, bo wtedy smartfon będzie ogromnym ułatwieniem w każdym aspekcie Naszej podróży. Będziemy mogli znaleźć najciekawsze miejsca do zwiedzenia jak i również na bieżąco informować swoich znajomych o wszystkim w mediach społecznościowych. Możliwości w tym zakresie są nieograniczone, ale pamiętajmy, że roaming jest praktycznie darmowy jedynie w dwudziestu siedmiu państwach wspólnoty europejskiej. Bogatemu oczywiście nikt niczego nie zabroni, więc jeśli ktoś chce to może korzystać z netu w telefonie gdzie tylko chce. W każdym razie to wszystko na pewno ułatwi i urozmaici przebieg Naszej podróży. Dzięki smartfonowi będzie ciekawiej ale przede wszystkim więcej się z tej podróży będzie można dowiedzieć. Mamy więc omówioną już część wymienioną na wstępie dotyczącą przebiegu podróży oraz zwiedzania najbardziej wartościowych miejsc.

Kwestią kolejną i być może najważniejszą jest dokumentowanie swojej podróży. W tej kwestii smartfon jest po prostu niezastąpiony. Im droższy telefon tym lepiej, ponieważ tym lepszy jest w nim aparat fotograficzny. To właśnie aparat sprawia, że najpiękniejsze momenty Naszej podróży zachowamy w pamięci na wiele kolejnych lat. Jadąc na wakacje nie trzeba już zabierać ze sobą aparatu fotograficznego oraz ładowarki do baterii, żeby można było z niego zawsze korzystać. Dzisiaj to właśnie telefon multimedialny w zupełności wystarczy do tego, żeby zrobić najwyższej jakości zdjęcia. Wiadomo, że będąc gdzieś we dwoje aparatem nie zrobi się samemu sobie zdjęć. A telefony mają tą wspaniałą właściwość, że posiadają z przodu aparat umożliwiający robienie sobie zdjęć z ręki. Jeśli ktoś chce zrobić jeszcze lepsze zdjęcia to może sobie zafundować kijek do robienia selfie. Będzie jeszcze ładniej i jeszcze bardziej profesjonalnie. Samo robienie zdjęć to oczywiście przyjemność, którą będziemy czerpać po wielu latach. Jednak smartfony dają jeszcze lepsze możliwości ich wykorzystania. Można je od razu po zrobieniu pokazać wszystkim, których znamy. I to jest właśnie najlepsze w tym wszystkim, że możemy się pochwalić znajomym tym, co robimy w danym momencie. Taką możliwość daje oczywiście dostęp do internetu oraz konto na któryś z popularnych mediów społecznościowych.

Podróżowanie ma dzisiaj zupełnie inny wymiar, aniżeli kiedyś. Dzisiaj mamy ogromne możliwości. Wszystko wygląda inaczej również pod względem finansowym. Jest nas stać na coraz więcej, a co za tym idzie możemy sobie pozwolić na naprawdę atrakcyjne podróżowanie. Nasz telefon może być naprawdę pomocny na każdym etapie podróży. Można z nim podróż zaplanować oraz przeżyć a potem można ze smartfonem w ręku tą podróż powspominać. Takie mamy czasy, że te nowoczesne i zminiaturyzowane komputery z funkcją dzwonienia i aparatu fotograficznego stały się nieodzownymi towarzyszami Naszych podróży. Właściwie to w każdy dzień towarzyszą nam nasze smartfony. Bez nich byłoby Nam już raczej trudno funkcjonować. Dotyczy się to również podróży, w których smartfony ułatwiają Nam każdy dzień. No chyba, że ktoś chce przeżyć ten wyjazd i z nikim się nie dzielić wrażeniami albo odciąć od całego świata. Wtedy powinien zostawić telefon w domu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Porady, Smartfony, Telefony komórkowe i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.