Nauka ze smartfonem jest naprawdę ciekawa

Każde narzędzie, które może pomóc w nauce, warte jest dokładnego się z nim zapoznania. Jeśli chcemy uczyć się intensywnie i skutecznie to musimy się nauczyć korzystać z nowoczesnych do tego narzędzi. Najlepsze narzędzia są dzisiaj w zasięgu naszych dłoni i są bardzo uniwersalne. Dzięki nim o wiele lepiej mogą się uczyć zarówno dzieci jak i dorośli. Mamy na myśli smartfony i tablety, jako te rodzaje urządzeń, bez których dzisiaj ciężko jest funkcjonować. Skupimy się jednak na telefonach komórkowych, bo te urządzenia mamy zawsze przy sobie. Tablety raczej trzymamy w domach, telefonu w domu nie zostawia już dzisiaj nikt. Telefony komórkowe działają samodzielnie, ale nie mają one zbyt wielu funkcji, jeśli nie zainstalujemy na nich odpowiednich aplikacji. I to w tych aplikacjach tkwi cała tajemnica sukcesu uczenia się z telefonem.

Możemy znaleźć oprogramowanie do nauki w każdej możliwej dziedzinie. Coś idealnego dla siebie znajdą zarówno humaniści jak i umysły ścisłe, a także Ci, których interesują lekcje z zakresu lingwistyki. Wszystkie programy są dostępne w wersjach dla dzieci i dla dorosłych. Co najlepsze to, że każdy program stosuje inne metody nauczania. Dzięki temu można sobie znaleźć taki program, który będzie dla nas najskuteczniejszy. Poza tym uczenie się ze smartfonem może mieć miejsce wszędzie i zawsze. Kiedy tylko chcemy możemy wyjąć z kieszeni telefon i się uczyć. Żadna szkoła ani uczelnia nigdy nie będzie tak mobilna jak nasz smartfon, dzięki któremu możemy również z tych szkół i uczelni korzystać. Bo w ten sposób też dzisiaj to wszystko działa, że możemy sobie właśnie być w na uczelni bądź w szkole online. Lekcje prowadzone są za pomocą video rozmów i każdy może być na nich obecny właśnie poprzez obecność przy telefonie.

Najfajniejsze są jednak aplikacje do nauki dla dzieci. Wszystko jest zrobione w taki sposób, że dzieci mogą się uczyć i jednocześnie bawić. Matematyka czy język polski nie są już niczym trudnym a nauka jest dla dziecka prawdziwą przyjemnością. Wiadomo, że małym dzieciom nie powinno się dawać do zabawy telefonu na dłużej. Jeśli jednak poszukamy fajnych gier edukacyjnych na smartfona to dziecko może się w czasie zabawy naprawdę wielu rzeczy dowiedzieć i nauczyć. Matematyka przedstawiona może być w formie ciekawych obrazków. Nauka literek może być również w formie miłej dla oka zabawy. No co tu dużo pisać, każdy rodzić przecież widział nie raz, że aplikacje w telefonach mogą być naprawdę mądre i przydatne dla rozwoju dziecka. Małe dzieci nie powinny jednak korzystać zbyt długo z telefonu – co jeszcze raz podkreślamy. Chodzi oczywiście o wzrok. Starsze dzieci, które i tak korzystają ze smartfonów i tabletów w celach rozrywkowych, też mogą znaleźć coś dla siebie. To już jest wiek, w którym liczy się trochę bardziej poważna wiedza, więc można znaleźć ją w internecie. Tutaj zastosowanie smartfonu jest już trochę inne. Dzieci starsze wiedzą, że znalezienie wszelkich potrzebnych informacji to kwestia kilku sekund zabawy telefonem. Telefon pełni funkcję encyklopedii i źródła wiedzy. To też bardzo dobrze. Mamy nowoczesne czasy, więc nie spodziewajmy się, że dziecko będzie szukało w dzisiejszych czasach czegoś w drukowanej encyklopedii. To już raczej mało prawdopodobne, więc wypada się cieszyć, że dzieci szukają wiedzy gdziekolwiek. W każdym razie tutaj akurat telefon można w tym zakresie spokojnie wykorzystać.

Nauka ze smartfonem w ręku jest też ciekawa dla osób dorosłych. Bardzo wiele ciekawych aplikacji oraz programów można znaleźć właśnie w wersji dla ambitnych osób dorosłych. Na przykład wspomniana powyżej wiedza lingwistyczna, którą można czerpać całymi garściami za pomocą smartfona właśnie. Jeśli chcemy się nauczyć bardzo szybko języka obcego to powinniśmy zainwestować w dobrą aplikację do jego nauki. Z aplikacją mamy mnóstwo możliwości nauki na różnych poziomach zaawansowania. Możemy najpierw zacząć naukę od wykonania testu wiedzy, który określi Nasz poziom. Dopiero potem możemy wystartować z uczeniem się języka na poziomie dopasowanym do naszych możliwości. W telefonie możemy mieć doskonałego nauczyciela języka obcego i to bez wyjątku na to, jakiego języka chcemy się uczyć. Możemy spokojnie znaleźć aplikację z nauką języka chińskiego czy arabskiego, ale tutaj należy się jedynie zastanowić nad skutecznością takiej nauki. Bo im bardziej egzotyczny język obcy tym pewnie trudniejszy. W sklepie z aplikacjami najczęściej znajdziemy oczywiście te najpopularniejsze języki, czyli angielski, niemiecki czy włoski albo hiszpański. To wszystko daje nam dzisiaj taką możliwość, żeby uczyć się języków bez wychodzenia z domu. Nauka ze smartfonem jest o tyle fajna, że możemy sobie ustawić powiadomienia i przypomnienia dotyczące kolejnych lekcji. Dzięki temu na pewno nie zapomnimy o tym, że właśnie powinniśmy zrobić kolejną lekcję języka obcego na poziomie wyższym, aniżeli dzień wcześniej.

Każdy, bez względu na swój wiek, może znaleźć w aplikacjach coś dla siebie. Nauka może mieć różne formy, więc naprawdę wszyscy mogą się uczyć ze smartfonem tego, czego tylko chcą. Samych aplikacji do nauki są dziesiątki tysięcy co daje gwarancję, że znajdziemy to czego tylko szukamy. Smartfon może też być bardzo pomocnym narzędziem dla wszystkich rodziców. O ile wiadomo, że dzieci może nie powinny zbyt długo patrzeć na ekran, o tyle dzieci mogą mieć z tego patrzenia się naprawdę dużo pożytku. Gry dla dzieci zrobione są w taki sposób, że dzieci naprawdę zapamiętują z nich bardzo dużo informacji. Takie gry edukacyjne przygotowywane są zazwyczaj we współpracy z pedagogami, dzięki czemu nie ma nawet najmniejszego ryzyka, że będą one niewłaściwe dla wieku dziecka. Każda aplikacja przeznaczona dla dzieci ma określony wiek dziecka, któremu można ją dać do zabawy. Warto tych ograniczeń wiekowych przestrzegać i dzięki temu być pewnym, że dziecko bawi się grą dopasowaną do jego poziomu. Za każdym razem rodzice powinni sprawdzić i zweryfikować to, czy aplikacja edukacyjna jest rzeczywiście odpowiednio przygotowana. W razie czego można przecież dziecku nie pozwolić z niej korzystać, jeśli uznamy ją za niewłaściwą. Zresztą, jeśli dajemy małemu dziecku do zabawy swój telefon to przecież sami decydujemy o tym, co na nim będzie zainstalowane.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Porady, Smartfony, Telefony komórkowe i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.