Najpiękniejsze zdjęcia z wakacji zrobisz telefonem

Telefony komórkowe, które wykorzystujemy do rozmów z innymi osobami, mają wiele różnych funkcjonalności, które z dzwonieniem nie są w ogóle związane. To jest niesamowite, że dzisiaj ta technologia wyprzedziła nasze oczekiwania. Bo telefony potrafią więcej, aniżeli w ogóle mogliśmy przypuszczać. Kiedy pojawiły się pierwsze telefony w Polsce, czyli w ostatniej dekadzie ubiegłego wieku to myśleliśmy, że wysyłanie pikselowych obrazków z telefonu na telefon jest szczytem możliwości tych urządzeń. Najwięksi wizjonerzy nie przypuszczali nawet, że smartfon zastąpi nam dzisiaj co najmniej kilka różnych urządzeń. Zastąpi, ale i w wielu przypadkach wyprzedzi możliwości owych zostawionych w tyle urządzeń.

Wystarczy zauważyć, że wyjeżdżając na wakacje nie zabieramy ze sobą nawet aparatu fotograficznego. Jest on już kompletnie nie potrzebny, ponieważ aparaty w telefonach są tak doskonałe, że robienie nimi zdjęć to sama przyjemność. Najpiękniejsze zdjęcia z wakacji robi się właśnie telefonem. Jest to łatwe, szybkie i proste. I nie trzeba mieć osobnego urządzenia wyposażonego w ogromnej pojemności kartę pamięci. Z aparatem fotograficznym zawsze było dużo problemów, bo trzeba było ładować baterie, które go zasilały. Pewnie większość z czytających ten tekst pamięta, że baterię do aparatu trzeba było ładować przez kilka godzin. Przez to nie można było aparatu używać przez większość czasu, bo się ładowała bateria. Niektóre modele aparatów działały na zwykłe baterie, na przykład paluszki. To dopiero było awaryjne rozwiązanie sprawy, bo bardzo często baterie przestawały działać w najważniejszym momencie. A dzisiaj to wszystko jest już nikomu nie potrzebne. Wiadomo, że dla profesjonalistów cały czas w sprzedaży są aparaty najwyższej klasy. To są jednak technologiczne majstersztyki dedykowane właśnie dla profesjonalistów. Wiadomo, że nikt na wakacje nie będzie zabierał takiego aparatu, bo to jest zupełnie nie potrzebne. Aparaty dla profesjonalistów kosztują po kilkanaście tysięcy złotych, ale to są urządzenia, które dedykowane są na profesjonalnych fotografów. Aparaty w telefonach komórkowych są tak doskonałe, że dla użytku domowego wystarczą w zupełności. I nie trzeba się martwić, że bateria w aparacie jest rozładowana albo że za chwilę się rozładuje.

 

Jakość zdjęć z aparatu jest doskonała

Pewnie większość zastanawia się teraz nad jakością zdjęć z telefonu w porównaniu do aparatów cyfrowych. Jeśli mówimy o zwykłych aparatach cyfrowych to jakość robionych przez nich zdjęć jest różna a wszystko zależy od ceny. I dokładnie tak samo jest z jakością zdjęć robionych telefonem komórkowym. Im lepszy telefon z wyższej półki tym lepsza jakość robionych zdjęć. Najdroższe telefony robią zdjęcia, które można spokojnie porównywać z drogimi aparatami o lustrzanym obiektywie. Zatem można sobie tylko wyobrazić, jak dobre zdjęcia robią najlepsze smartfony. Biorąc jednak pod uwagę, że za najlepsze telefony na rynku trzeba zapłacić powyżej trzech tysięcy złotych, można mieć pewne wątpliwości dotyczące sensu takiego zakupu. Tylko, że nikt nie kupuje drogiego smartfona tylko dlatego, że jest w nim wbudowany dobry aparat fotograficzny. Prawdę mówiąc to bardzo dobre zdjęcia zrobimy też telefonami ze średniej półki cenowej. I tutaj dochodzimy do całego sedna tego artykułu. Jeśli mamy telefon ze średniej półki to mamy tak naprawdę aparat fotograficzny, którym zrobimy piękne zdjęcia z wakacji. Ich jakość będzie na poziomie kilkunastu milionów pikseli rozdzielczości, a do utrwalenia wspomnień z wakacji niczego więcej nie potrzebujemy. Dlatego aparaty fotograficzne w formie odrębnego urządzenia odchodzą do lamusa. Zostają wyparte przez smartfony, które już teraz są najważniejszymi urządzenia w branży technologicznej. Napędzają one cały rozwój technologiczny i to w telefony firmy z branży inwestują dzisiaj miliardy dolarów kapitału. Dlatego właśnie z każdym kolejnym modelem telefonu komórkowego mamy w ręce jeszcze lepszy aparat fotograficzny. I wydaje się, że w tym wszystkim nie ma górnej granicy. Każdy kolejny i nowszy model telefonu, który się pojawia na rynku, ma wszystko w środku jeszcze lepsze.

 

Wakacje kupisz i udokumentujesz telefonem

Zanim wykonamy piękne zdjęcia z wakacji to możemy je zaplanować, znaleźć i zakupić z telefonem w ręku. Nawet biura podróży stawiają dzisiaj na mobilność. W dowolnym momencie możemy otworzyć w swoim telefonie ofertę biur podróży i wykupić interesującą Nas opcję za pomocą smartfonu. Za wszystko zapłacimy od razu przelewem i to właściwie tyle, jeśli chodzi o kupowanie dzisiaj wakacji. Potem można myśleć o wyjeździe a wszystko na wyjazd zamówić również przez sklepy mobilne i internetowe. Podkreślmy w tym jednak znaczenie nowoczesnych telefonów multimedialnych zwanych smartfonami. Zobaczmy, ile te urządzenia dzisiaj potrafią. Z ich pomocą można sobie kupić wakacje, przygotować się do nich a także udokumentować je na przepięknych zdjęciach. To jest wszystko takie proste, a jeszcze dekadę temu takie rzeczy można było zobaczyć na filmach science fiction. Na koniec jeszcze chcielibyśmy podpowiedzieć jeden bardzo fajny gadżet, a mianowicie selfie stick, czyli po polsku kijek do robienia selfie. Zdjęcia robione z ręki są dzisiaj bardzo popularne, ale wiąże się to z pewnymi ograniczeniami. Ograniczenia te wiążą się z długością ręki a także trudnością kliknięcia w przycisk zrobienia zdjęcia na dotykowym ekranie. Kijek do selfie podłącza się do telefonu, a na jego końcu montuje się telefon. Wystarczy nacisnąć przycisk na kijku, żeby zrobić sobie samem zdjęcie. Zdjęcia robione w ten sposób są naprawdę ładne, bo są zrobione z dalszej odległości, aniżeli przy zrobieniu ich samą ręką. Kijek do selfie to wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych, ale w praktyce przydaje się on jedynie podczas wakacji. Wiadomo, że czasem nie ma kto Nam zrobić zdjęcia i wtedy wystarczy, że założymy telefon na specjalny uchwyt w selfie sticku. Nowoczesne smartfony to nieograniczone możliwości a do tego jeszcze wiele ciekawych i przydatnych gadżetów. Trudno jest mieć wszystko, co przydatne do smartfona, ale najważniejsze dodatki warto sobie zakupić.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Porady, Smartfony, Telefony komórkowe i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.