Na wakacje bez smartfonu ani rusz

Nowoczesne telefony komórkowe towarzyszą Nam każdego dnia. Nosimy i zabieramy je ze sobą wszędzie. Bez smartfonu nie możemy się dzisiaj nawet ruszyć, bo wydaje Nam się, że będziemy bez kontaktu z bliskimi. No bo rzeczywiście wyjście z domu bez telefonu wiąże się z tym, że Nasi bliscy nie będą mieli w tym czasie możliwości dodzwonienia się do nas. Kiedyś nie mieliśmy telefonów komórkowych i nikt nie miał z tym żadnych problemów. Każdy normalnie funkcjonował i nie było takiego czegoś jak dzisiaj, że wszystko jest pilne i musi być na już. Byliśmy dostępni pod telefonami stacjonarnymi i jak komuś bardzo zależało na kontakcie to dzwonił tak długo, aż zastał Nas w domu. Dzisiaj telefony stacjonarne odeszły do lamusa, chociaż jeszcze niektórzy mają takie urządzenia w swoim domu.

W każdym razie każdy ma telefon komórkowy i nie potrafi się od niego uwolnić nawet na chwilę. Wynika to zarówno z tego, że jest się uzależnionym od „bycia w kontakcie” z bliskimi, ale również wynika to z zupełnie innej kwestii. Chodzi o to, że telefony mają taką funkcjonalność, że po prostu chce się z nich korzystać na każdym kroku. Smartfony dają możliwość komunikowania się, ale również a może przede wszystkim ułatwiają życie w wielu dziedzinach. Dlatego właśnie zawsze i wszędzie zabieramy ze sobą swój nowoczesny telefon. Dotyczy się to również wyjazdu na wakacje. Bez względu na rodzaj wypoczynku jaki preferujemy zabieramy ze sobą swojego smartfona. Jest to podstawowa rzecz o której myślimy w kontekście wyjazdu na wakacje. Nie myślimy o tym pod względem pracy i bycia dostępnym w tym zakresie. Chodzi o zupełnie inne i przyziemne rzeczy, które ułatwiają i umilają wypoczynek. Bo na wakacje bez telefonu ani rusz. Kiedyś jeździło się na wakacje odpocząć od cywilizacji i wszystkiego dookoła. Dzisiaj na wakacjach chce się jednak być w kontakcie ze światem oraz z najbliższymi osobami w rodzinie. Kontakt za światem to przede wszystkim dostęp do portali społecznościowych. Na nich można przecież od razu umieszczać swoje zdjęcia i dzielić się nimi z innymi. Kontakt ze światem to też dostęp do portali informacyjnych, dzięki któremu wiemy co się dzieje na przykład w Naszym kraju czy mieście.

Każdy nowoczesny smartfon ma też funkcję aparatu fotograficznego. Jest to bardzo istotna funkcja, którą również wykorzystujemy na wakacjach. Również a może przede wszystkim. Przecież dzisiaj nikt nie bierze na wakacje aparatu fotograficznego. Wszystkie zdjęcia robimy telefonem, bo jest to najszybsze i najwygodniejsze. Do tego właśnie dochodzą dodatkowe możliwości dzielenia się i udostępniania swoich zdjęć innym. Wystarczy jedno kliknięcie palcem na telefonie, żeby wysłać swoje zdjęcie z wakacji mailem albo poprzez wiadomość mms. No i do tego jeszcze dochodzi możliwość dzielenia się ze znajomy, o czym już wspomnieliśmy powyżej. Można w kilka sekund wystawić zdjęcie na portalu społecznościowym i w tym samym momencie widzą to zdjęcie wszyscy. Smartfony to naprawdę setki różnych możliwości. Warto zwrócić też uwagę na dziesiątki przeróżnych aplikacji wakacyjnych, które ułatwiają spędzanie wakacji w nieznanych miejscach. Przecież zamiast przewodnika wystarczy zainstalować w telefonie odpowiednią aplikację. Co więcej, kiedy podróżujemy do obcego kraju możemy skorzystać z darmowego tłumacza, którego możemy pobrać nieodpłatnie na swój telefon. Program do tłumaczenia działa nawet podczas rozmów. Wystarczy, że ktoś powie coś w swoim języku a aplikacja przetłumaczy wszystko samodzielnie na język drugiego rozmówcy. Niby nic nowego a jednak nie wszyscy wiedzą, że można mieć na wakacje takie cuda w swoim telefonie. Największą zaletą, bez której nie da się spędzić wakacji jest jednak aparat fotograficzny. To jest to, z czego najchętniej korzystamy podczas wakacji. Jeśli w trakcie wakacji podróżujemy i przemieszczamy się w różne miejsca to warto skorzystać z opcji oznaczenia lokalizacji geograficznej wykonanych zdjęć. To jest super funkcja przydatna szczególnie tym osobom, które robią na wakacjach tysiące różnych zdjęć. Do każdego zdjęcia automatycznie zapisuje się lokalizacja, w której takie zdjęcie zrobiliśmy. Potem możemy otworzyć konkretne zdjęcie i zobaczyć na mapie miejsce, w którym było one zrobione. Miejsce na mapie jest bardzo dokładnie zaznaczone dzięki czemu na dużym zbliżeniu możemy zobaczyć widok tego miejsca z satelity.

Nie da się ukryć, że smartfon to również poczucie bezpieczeństwa. Kiedy wyjeżdżamy w jakieś nieznane miejsca to jakby nie patrzeć, zawsze możemy z tego telefonu skorzystać w razie potrzeby. Tym bardziej, że smartfony mają dzisiaj zasięg praktycznie w każdym miejscu na ziemi. Jeśli coś złego nam się przytrafi to właśnie telefon będzie Naszą ostatnią deską ratunku. To już taki lekko czarny scenariusz, ale warto i taki scenariusze na wakacje mieć opracowane na wszelki wypadek. Oby jednak nigdy nie było konieczne użycie telefonu w celach wzywania jakiejkolwiek pomocy. Mało kto dzisiaj wyjechałby na wakacje nie zabierając ze sobą telefonu. Jesteśmy uzależnieni od bycia w sieci i w ciągłej dostępności dla innych. Dzięki telefonom to również inni są nieustannie dostępni dla Nas, co też jest nam niezwykle potrzebne. I tak się niestety daliśmy przyzwyczaić do tego, że telefony zabieramy ze sobą zawsze i wszędzie. Tylko, że jakby nie patrzeć to naprawdę bez funkcjonalności smartfonów nie potrafimy dzisiaj wytrzymać nawet kilku godzin. Można by je wymieniać w nieskończoność, a większość funkcji zależy od Naszej kreatywności i znalezienia odpowiedniej aplikacji. Na wakacjach przydaje się nam w telefonie wszystko. Począwszy od możliwości zadzwonienia do rodziny a na przesyłaniu zdjęć znajomym kończąc. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że telefony komórkowe zrewolucjonizowały całe Nasze życie. Zmieniły wszystko i pod każdym względem. Zmieniło się też Nasze myślenie o urlopie i wypoczywaniu. Tylko, że jakość naszego wypoczynku strasznie na tym cierpi. Chociażby dlatego, że bardzo często nie potrafimy się na wakacjach odciąć od pracy chociażby. A to przecież właśnie od niej na urlopie trzeba odpocząć.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Porady, Smartfony, Telefony komórkowe i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.