Latanie dronem tylko ze smartfonem

Szukając sobie pomysłu na spędzanie wolnego czasu warto pomyśleć o pewnym rodzaju rozrywki, który na pewno dostarczy mnóstwo adrenaliny i emocji. Rozrywki z najwyższej możliwej półki albo raczej najwyższych możliwych lotów. Bo chodzi dokładnie o latanie, a konkretnie chodzi o latanie dronami. Nie chcemy trzymać w niepewności, więc szybko wyjaśniliśmy o co chodzi. To będzie jednak długi artykuł, bo latanie dronem to coś więcej niż rozrywka, więcej niż pasja i więcej niż tylko zabawa. To jest coś bardzo prestiżowego i naprawdę modnego. Poza tym jest to taki rodzaj rozrywki, który można spokojnie wykorzystać również w celach zarobkowych. Bo jest też taka możliwość, żeby na lataniu dronem zarabiać i to wcale nie małe pieniądze.

Chcielibyśmy zarazić wszystkich tym sposobem na relaks, bo uważamy, że jest to obecnie jeden z najciekawszych pomysłów na hobby. Od razu zaznaczmy, że nie będzie to hobby tanie, na które każdy może sobie pozwolić. Warto jednak zainwestować pieniądze w odpowiednie uprawnienia oraz sprzęt, żeby móc się cieszyć tą atrakcją bez żadnych ograniczeń. Bo latać dronem może każdy, ale nie każdy może latać wszędzie i wszystkim. Obowiązują tutaj bardzo rygorystyczne obostrzenia prawne, których bezwzględnie trzeba przestrzegać. Jeśli dobrze zna się ten temat to naprawdę można się doskonale bawić. W tym wstępie chcemy jeszcze dodać, że latanie dronem możliwe jest w praktyce jedynie z doczepionym do sterownika smartfonem. Napisaliśmy, że w praktyce jest tylko taka możliwość, ale w teorii można prowadzić dron nie korzystając z podłączonego smartfonu. Takie latanie będzie miało jednak więcej wad aniżeli zalet a możliwości latającego będą bardzo ograniczone.

Dron kupić może sobie każdy. To jest dokładnie tak jak z samochodem, bo kupno niczego jeszcze przecież nie oznacza. Można kupić luksusowy pojazd i trzymać go w garażu nawet nie mając prawa jazdy. Na etapie zakupu warto jednak zdecydować o dalszej przyszłości swojego latania i swojej zabawy. Jeśli chcemy kupić cięższy dron, czyli taki, który ma powyżej sześciuset gramów to musimy się liczyć z koniecznością zrobienia specjalnych pozwoleń na latanie takowym sprzętem. Jeśli kupimy lekki dron, który będzie lżejszy niż wymieniona waga to możemy latać bez uprawnień. Uprawnienia na latanie cięższymi dronami dotyczą lotów wykonywanych w terenie zabudowanym. Na polach i łąkach w odległości stu metrów od zabudować można sobie spokojnie polatać każdym sprzętem. Jeśli chcemy latać w mieście to musimy mieć albo uprawnienia albo leciutki dron. Praktycznie każdy dron wyposażony jest w kamerkę, która filmuje wszystko z góry a także robi zdjęcia. Samo latanie jest bardzo przyjemne, ale jeszcze fajniejsza jest możliwość robienia zdjęć z takich wysokości, jakie osiąga dron. A najlepsze maszyny latają spokojnie na wysokości dwóch kilometrów nawet. Co do pozwoleń to nie chcemy się nazbyt nad tym tematem rozwodzić. Są różne wersje uprawnień, ale trzeba mieć dokładnie takie, jakie potrzebujemy dla Naszego latania. Jeśli ktoś lata bez uprawnień musi się liczyć z bardzo poważnymi konsekwencjami prawnymi i karnymi. Jeśli komuś zrobi się krzywdę nieumyślnie to skutki i konsekwencje mogą być jeszcze bardziej poważne. Należy też pamiętać, że w miastach występują strefy, w których latanie jest absolutnie zakazane. Nie można wówczas takiej przestrzeni powietrznej naruszyć, bo jest to również bardzo solidnie karane.

Dron może służyć do zabawy i rozrywki. Latanie to niesamowita frajda a w połączeniu z robieniem zdjęć z góry oraz kręceniem filmów to naprawdę pierwszorzędna zabawa. Jeśli ktoś chciałby na lataniu dronem zarabiać pieniądze to również ma ku temu piękną sposobność. Można wykonywać loty komercyjne właśnie w celach filmowo-fotograficznych. Możemy kręcić z góry filmy na zlecenie bądź wykonywać sesje zdjęciowe. Jest to bardzo popularne dzisiaj, a filmy i zdjęcia robione z dronu to bardzo chodliwy towar. Tylko, że jeden problem i szkopuł są w tym wszystkim. Konkurencja na tym polu jest ogromna. Swojego czasu w naszym kraju był prawdziwy boom na latanie dronami i zdecydowana większość miłośników tej zabawy porobiła sobie odpowiednie uprawnienia. A dzisiaj każdy właściciel droższego modelu dronu próbuje na nim jakoś zarobić. Przecież to oczywiste, że potencjał latania wykorzystali wszyscy, którzy tylko mieli w sobie żyłkę przedsiębiorczości.

Do latania opisanego powyżej, bez względu na charakter wykonywanych lotów, niezbędny będzie dobrej jakości smartfon bądź tablet. Sam dżojstik do sterowania dronem nie ma żadnego ekranu, a jedynie możliwość podpięcia któregoś z wymienionych urządzeń. Na ekranie smartfonu możemy widzieć cały obraz z kamerki naszego dronu. Samo sterowanie jest o wiele łatwiejsze, kiedy obraz z kamery jest przesyłany do telefonu i możemy na niego stale patrzeć. Można latać dronem bez smartfonu, ale nie ma wtedy takiej przyjemności. No bo chociaż widzimy Nasz dron to jednak nie widzimy tego, co widzi nasz obiekt latający. Dzięki telefonowi podpiętemu do sterownika mamy całą panoramę widzianą z dronu w swoim telefonie. Dzięki temu wiemy, kiedy filmować albo kiedy pstrykać zdjęcia, żeby wyszły najlepsze. Wszystko o dronach można znaleźć dzisiaj w internecie, bo temat ten jest bardzo rozwinięty a miłośnicy dronów dbają o to, żeby każdy mógł się o nich wszystkiego dowiedzieć. Ważne jest też to, żeby do latania dronem wykorzystywać osobny telefon, a nie ten, którego używamy na co dzień. Bo chodzi o to, że zdjęcia robione z dronu są bardzo duże pod względem pojemności. Podobnie zapisywanie filmów potrafi zjeść sporo pamięci telefonu. Dlatego dla pełnego efektu najlepiej mieć osobny telefon do latania. Dobrze, żeby to był telefon z dużą pojemnością, dużą pamięcią RAM i możliwie jak największą kartą pamięci. Wtedy możemy wykorzystać potencjał naszego dronu w pełni. Latanie dronami to rozrywka i pożytek jednocześnie. Samo latanie jest wielkim przeżyciem, zwłaszcza gdy mamy dron o sportowych właściwościach. Do tego jeszcze dochodzi możliwość podziwiania pięknych widoków na ekranie telefonu bądź tabletu. To wszystko razem sprawia, że polecamy właśnie tą formę spędzania wolnego czasu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Smartfony, Telefony komórkowe i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.