Kino domowe z wykorzystaniem tabletu

Najbogatsi ludzie na świecie, celebryci i gwiazdy sportu mają w swoich ogromnych nieruchomościach sale kinowe sporych rozmiarów. W takich warunkach można oglądać światowe produkcje kinowe z największą przyjemnością. Nie ma się czemu dziwić, że takie rezydencje warte są po kilkadziesiąt milionów amerykańskiej waluty. Któż by nie chciał mieć we własnym domu sali kinowej na wyłączność. Niestety, ale póki co w Polsce jest chyba tylko kilka takich domów. Większość z Nas musi sobie radzić z oglądaniem filmów na inne sposoby. Najprościej jest oczywiście pójść do kina. Tym bardziej, że tylko w kinie można obejrzeć najnowsze filmowe produkcje. Wizyta w kinie nie należy obecnie do najtańszych, ale większość z Nas spokojnie jest stać na to, żeby regularnie kino odwiedzać.

Dla mniej wymagających, jeśli chodzi o nowość oglądanych filmów, powstało kilka bardzo fajnych serwisów z filmami na życzenie. Są to płatne wypożyczalnie filmów, ale dzięki nim jesteśmy zupełnie niezależni. Filmy możemy oglądać na telewizorze, smartfonie bądź komputerze, ale my chcielibyśmy przekonać wszystkich do stworzenia sobie w domu kina z wykorzystaniem tabletu. Każdy chyba wie, że tablet to wielofunkcyjne urządzenie o funkcjonalności zbliżonej do smartfonu. Nie da się jedynie z niego zadzwonić, chociaż są tablety z taką funkcjonalnością również. W każdym razie dobry tablet kosztuje znacznie mniej, aniżeli smartfon, a jest zdecydowanie większy, co jest jego największą zaletą. Od rozmiaru tabletu zależeć będzie na pewno jakość rozrywki, jaką dostarczy. Jednak rozmiar tabletu należy przede wszystkim dobrać sobie pod kątem zastosowania, jakie będzie dla nas najważniejsze. Do kina domowego najlepszy będzie tablet o możliwie jak największych rozmiarach. Przy dzisiejszej ofercie sklepów z elektroniką może to być co najwyżej dziesięć cali. Więcej cali można kupić, ale w wersji hybrydowej. Hybryda to połączenie, a w tym przypadku chodzi o połączenie tabletu z laptopem. Być może to oryginalne, ale w praktyce bardzo niepraktyczne. Jeśli ktoś chce skorzystać z Naszej koncepcji własnego kina to najlepszy do tego będzie tablet jako pojedyncze urządzenie z dziesięciocalowym ekranem. Każdy powie, rzecz jasna, że lepszy będzie powieszony na ścianie kilkudziesięciocalowy telewizor. Pewnie, że będzie lepszy, ale nigdy nie będzie przenośny tak jak właśnie tablet. Bo z tabletem możemy się przemieszczać a do najprostszego kina wystarczą nam tylko dobrej jakości słuchawki.

Do stworzenia sobie kina mobilnego potrzebny będzie tablet, co już zresztą ustaliliśmy powyżej. W pewnym sensie już też powiedzieliśmy, że będą potrzebne słuchawki. Najważniejsza będzie jednak odpowiednia aplikacja multimedialna z wypożyczalnią filmów na życzenie. Dostęp do takiej aplikacji będzie oczywiście płatny, bo przecież nikt za darmo nie zaoferuje Nam najlepszych filmów ze stałym do nich dostępem. Najlepsze aplikacje mają naprawdę wiele godzin multimedialnej rozrywki, której przerobienie jest praktycznie niemożliwe, bo co chwilę pojawiają się nowe treści. Za miesięczny dostęp zapłacimy od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych miesięcznie, co tak naprawdę jest niewielkim wydatkiem rzędu jednego wyjścia do kina. Naprawdę warto mieć dostęp do płatnych serwisów z filmami, bo pojawiają się tam hity kinowe i to z całkiem niewielkim opóźnieniem. Zatem do Naszego własnego kina mamy już prawie wszystko. Mamy tablet, słuchawki oraz serwis filmów na życzenie. Teraz jeszcze należy zaopatrzyć się w zestaw głośniczków bluetooth, najlepiej takich jak są do kina domowego. Takie głośniki to wydatek rzędu kilkuset złotych, bo przecież mamy na myśli niewielkie głośniczki a nie ogromne kolumny do salonu. Małych rozmiarów głośniczki dają tą wielką zaletę, że można je dowolnie przenosić pomiędzy pomieszczeniami. Dzięki temu będziemy mogli mieć dźwięk przestrzenny w dowolnym pomieszczeniu, do którego zabierzemy nasze miniaturowe kino. I chociaż nikt nie powinien spodziewać się jakiś fajerwerków w kwestii przyjemności wizualnych to jednak najważniejszą cechą tego kina będzie jego mobilność. Możemy je zabrać wszędzie. Dzięki dostępowi do aplikacji z filmami mamy też możliwość pobrania filmów do pamięci urządzenia i późniejszego odtwarzania ich bez konieczności łączenia się z Internetem.

Dla najlepszego efektu z oglądania filmów warto jest oglądać je przy zgaszonym świetle. Wtedy wszystko widać o wiele lepiej, a poza tym zużywa się o wiele mniej baterii w tablecie. Co do baterii no to wiadomo, że w ciemności tablet działa na ciemniejszym ekranie, dzięki czemu ekran ten zjada mniej energii. Oglądane filmów na tablecie potrafi być naprawdę przyjemne. Szczególnie, kiedy kupimy tablet o wysokiej jakości obrazu, najlepiej o bardzo wysokiej rozdzielczości. Dziesięciocalowy tablet jest zupełnie wystarczający do tego, żeby obejrzeć film z dostrzeżeniem w nim wszystkich najciekawszych szczegółów. Przyjemność oglądania filmów w największym stopniu zależy i tak od tego, do jakiego serwisu VOD wykupimy sobie dostęp. W niektórych bowiem do oglądania są jedynie odgrzewane kotlety a w innych mamy możliwość oglądania realnie najnowszych kinowych produkcji. Wiadomo, że oglądanie filmu na tablecie nie będzie tak przyjemne jak na wielkim kinowym ekranie. Tylko, że w ramach jednego biletu do kina możemy mieć dostęp do nieograniczonej ilości filmów i seriali. Można zatem przekalkulować sobie szybko, że w ramach tego samego możemy obejrzeć kilkanaście lub kilkadziesiąt filmów. A naprawdę ekran tabletu wystarczy w zupełności, żeby nacieszyć się fabułą filmu oraz jego efektami specjalnymi. Na koniec jeszcze jedna kwestia związane z pozycją tabletu podczas oglądana filmów. Do każdego urządzenia potrzebny jest oczywiście odpowiedniej wielkości stojak. Taki stojak na tablet można kupić przez internet. Najlepiej kupić go w sklepie internetowym, ponieważ w supermarketach z elektroniką tego towaru jest raczej deficyt. A stojak do tabletu też będzie miał duży wpływ na jakość oglądania filmów. Najlepiej byłoby wówczas, gdyby miał opcję ustawienia kąta, pod jakim ustawimy nasze mini kino domowe.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Porady, Smartfony, Tablety i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.