Kilka nietypowych zastosowań dla Waszego smartfona

Wszyscy doskonale wiedzą do czego służą telefony komórkowe i znają ich zastosowanie. Niewątpliwie każdy potrafi wymienić po kilkanaście różnych funkcji dla swojego smartfonu. Z zamkniętymi oczyma jesteśmy w stanie powiedzieć wszystko na temat dzwonienia, robienia zdjęć czy korzystania ze sklepu z aplikacjami. Jesteśmy jednak pewni, że są takie zastosowania smartfonów o których niewielu ma pojęcie. Są to zupełnie oryginalne, nietypowe i wyselekcjonowane zastosowania, które sprawią, że spojrzycie na Wasz smartfon od zupełnie innej strony.

Na początek napiszmy może o tym, że w łatwy sposób można zrobić ze swojego telefonu lampkę nocną i to taką, która się automatycznie wyłączy o zadanej godzinie. To wcale nie jest takie trudne, jak wygląda na pierwszy rzut oka. Trzeba mieć jednak telefon z funkcją ustawiania automatycznego wyłączania o określonej godzinie. Dzięki tej funkcji lampka wyłączy się po zadanym czasie. No właśnie, ale ciągle nie wiadomo, jak można zrobić lampkę. To już zupełnie banalny pomysł. Wystarczy napełnić butelkę wodą i postawić ją na lampie w telefonie. Zanim się to zrobi należy włączyć opcję latarki. Jeśli skorzystamy z kolorowej butelki to uzyskamy jeszcze piękniejszy i ciekawszy efekt. Nie bójcie się też o telefon. No bo pewnie zastanawiacie się, czy się z nim nic nie stanie, kiedy położycie na nim butelkę z wodą. Jeśli weźmiecie butlę o pojemności dwóch litrów to pewnie będzie to trochę ciężkie przeżycie dla Waszego smartfona. Dla pięknego efektu w zupełności wystarczy jednak butelka o pojemności pół litra. Taka butelka powinna być plastikowa a nie szklana. Jeśli postawicie taką buteleczkę z wodą na Waszym telefonie to z pewnością nic mu się nie stanie. Możemy nawet napisać, że mu włos z głowy nie spadnie, chociaż to chyba nieodpowiedni w tym miejscu kolokwializm.

Wiemy już, w jaki sposób zrobić z telefonu piękną i kolorową lampkę nocną z wyłącznikiem czasowym. Wspomnieliśmy przy tej okazji, że trzeba skorzystać z funkcji latarki w telefonie. To też jest nietypowe zastosowanie telefonów w dzisiejszych czasach. Pomimo, że funkcja latarki jest już w telefonie od dawna to jednak ciągle niewiele osób z tego korzysta. Tym czasem jest to doskonałe narzędzie w rękach osób potrzebujących mocniejszego światła. Latarka w telefonie jest bardzo przydatna w wielu różnych okolicznościach. Nie bójmy się z niej korzystać, ponieważ lampa w smartfonach naprawdę nie służy tylko i wyłącznie do robienia zdjęć. Funkcję latarki ma praktycznie każdy smartfon, który posiada aparat fotograficzny z fleszem. Jeśli nie da się włączyć latarki poprzez system operacyjny to można ściągnąć aplikację, która nam to bardzo szybko umożliwi.
O ile o tej funkcji większość z czytających na pewno wiedziała, o tyle kolejna funkcja będzie dużą niespodzianką. Bowiem naprawdę niewielu użytkowników telefonów wie o tym, że aparatem fotograficznym w telefonie możemy sterować za pomocą słuchawek. Dokładnie tak, za pomocą zwykłych słuchawek stereofonicznych. Możemy przybliżać i oddalać nasze zdjęcia, podczas gdy smartfona trzymamy na odległość. Trzeba mieć słuchawki wyposażone w przyciski do ściszania i pogłaśniania. To te z plusem i minusem, jakby ktoś nie wiedział. Mając taki osprzęt do naszego smartfona można zrobić zdjęcie z ręki a jednocześnie zbliżać i oddalać obraz z kamery właśnie za pomocą podłączonych słuchawek. No i możemy również zrobić zdjęcie, kiedy wciśniemy ten środkowy przycisk na sterowaniu słuchawek. Z słuchawek możemy również skorzystać, kiedy robimy zdjęcie za pomocą kijka do selfie. Jesteśmy pewni, że o takim zastosowaniu dla smartfona wiele osób dowiedziało się teraz po raz pierwszy w życiu.

Kiedy korzystamy ze smartfonu czasem brakuje nam cierpliwości do sterowania za pomocą dotyku palcami. W różnych aplikacjach czy grach sterowanie palcami może być dosyć trudne i mało praktyczne. Przydałoby się coś na podobieństwo myszki? W nowoczesnych smartfonach nie ma z tym żadnego problemu. Można sobie podłączyć zarówno myszkę jak i komputerową klawiaturę. Wszystko zależy od tego, czego potrzebujemy, bo w jednym momencie można podłączyć tylko jedno z tych urządzeń. Do skorzystania z takiej możliwości będzie nam potrzebna przejściówka z dużego USB na małe, które mamy w naszych telefonach. Taka przejściówka kosztuje kilka złotych, ale pamiętajmy, żeby kupić odpowiednią do gniazda w Naszym telefonie. Najczęściej chodzi o adapter na micro USB. W każdym razie posiadając takowy możemy skorzystać z komputerowej myszki bądź klawiatury. Kiedy podepniemy zwykłą myszkę to na ekranie smartfona pojawi się strzałeczka znana z ekranów komputerowych. Można nią sterować, rzecz jasna, przesuwając myszką dokładnie tak samo jak w przypadku podłączenia jej do laptopa. To proste i ułatwiające funkcjonowanie w wielu aplikacjach. Zamiast myszki można sobie do smartfonu podłączyć także klawiaturę. Będzie ona przydatna w pisaniu wiadomości tekstowych, wiadomości email albo redagowaniu plików tekstowych na telefonie. Podłączenie klawiatury wygląda dokładnie tak samo jak podłączenie myszki. Pamiętajmy jednak, że w przypadku telefonu może się okazać, że nie zadziała kombinacja klawiszy do pisania polskich znaków w alfabecie. Jeśli tak będzie to rozwiązanie tego problemu można łatwo i szybko znaleźć w wyszukiwarce internetowej.
Do ciekawych zastosować smartfona dołożymy jeszcze jeden pomysł. Dzięki niemu możemy wzmocnić dźwięki płynące z głośników naszego urządzenia. Jeśli muzyka gra Wam za cicho z głośników smartfona to wystarczy, że wsadzicie go do szklanego naczynia. Efekt będzie podobny do podłączenia głośnika z solidnymi basami. Echo, jakie się wytworzy w naczyniu, znacząco wzmocni dźwięki płynące z telefonu. Jest to pomysł idealny na każdą okazję.
Tak więc smartfon to nie tylko dzwonienie i pisanie wiadomości sms. Może też posłużyć jako ozdobna lampka albo być sterowanym za pomocą słuchawek, kiedy chcemy zrobić zdjęcie z wysuniętej ręki. Wszystkim zaś można sterować za pomocą myszki, którą podłączamy poprzez specjalny adapter. O tym wszystkim warto wiedzieć posiadając nowoczesnego smartfona. Więcej pomysłów na nietypowe zastosowanie telefonu można znaleźć oczywiście we wszechwiedzącym internecie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Porady, Smartfony, Telefony komórkowe i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.