Jedzenie zamówisz dzisiaj smartfonem a nie telefonując

Świat zmienia się nie do poznania a nieustanne zmiany to jedyna w Naszym życiu pewna sprawa. Technologia idzie tak szybko do przodu, że niektórzy z nas nie są w stanie tych wszystkich zmian ogarnąć. Cały Nasz świat kręci się dzisiaj wokół jednego urządzenia, które jest niewielkich rozmiarów. Mowa o telefonach komórkowych, które zrewolucjonizowały życie większości ludzi na Naszej planecie. Jest to wręcz nieprawdopodobne, że współczesne smartfony potrafią praktycznie wszystko. Wszystko, co jest oczywiście w zakresie tego rodzaju technologii. Weźmy dla przykładu sterowanie telewizorem albo zbadanie naszego pulsu. Dla dobrego telefonu to żadne bajery a podstawowe funkcje.

Programy do sterowania urządzeniami przez podczerwień to żadna nowość, ale jest to funkcja zarezerwowana dla telefonów z wyższej półki. Natomiast mierzenie pulsu z wykorzystaniem kamery w telefonie to już dzisiaj też normalna funkcja jednej z popularnych aplikacji. Nie można się oszukiwać dłużej – za chwilę telefony zawładną większością Naszych życiowych czynności. Po tym niezwykle długim wstępie przejdźmy do sedna tego tematu. A będzie to temat dla łasuchów i łakomczuchów. Mamy na myśli zamawianie jedzenia z dostawą do domu. Prosta funkcja, którą właściwie telefony pełnią od wielu lat. Jakby się uprzeć to można by napisać, że telefonem jedzenie zamawiało się już wówczas, kiedy pojawiły się pierwsze aparaty stacjonarne. No tak, jak najbardziej, trudno się z tym nie zgodzić. Z tą jednak małą różnicą, że do zamawiania jedzenia w tym rozumieniu trzeba było wybierać połączenie telefoniczne z numerem restauracji czy pizzerii. Wyjaśniając to od strony technicznej napiszemy, że zamawianie jedzenia polegało na zadzwonieniu do konkretnej restauracji. Dzisiaj też zamawia się w taki sposób pizzę czy obiad z dowozem. Jednak technologia prze do przodu i pora już zmieniać przyzwyczajenia co do takiej czynności jak zamawianie jedzenia.

Jak będzie wyglądało zamawianie posiłków za niedługą chwilę? Tak jak jest już to możliwe obecnie, chociaż jeszcze rzadko się z tego korzysta. Otóż dzisiaj zamówić można pizzę bądź obiad za pomocą smartfona, ale bez wykonywania połączenia telefonicznego. Więc jak, zapytacie. Wystarczy pobrać specjalną aplikację wydaną na telefony przez firmę wyspecjalizowaną w dostawach posiłków pod wskazany adres. Takich aplikacji powstało już kilka. Są zarówno wersje globalne dające dostęp do kilkuset różnych restauracji jak i aplikacje prywatne, które należą do pojedynczych restauracji czy pizzerii. Kiedy już pobierzemy aplikację na smartfona to wystarczy założyć sobie w niej specjalne konto. Niektóre działają na zasadzie przedpłaconego portfela a w innych za każde zamówienie musimy po prostu zapłacić osobno. Następny krok to już tylko wybór restauracji oraz jedzenia, które chcemy zamówić. Najlepsze restauracje cieszą się ogromną liczbą codziennych zamówień. Każdy posiłek zamawiamy z dostawą pod wskazany adres, co jest raczej oczywiste. Adres możemy zaprogramować sami podczas składania zamówienia albo skorzystać z nawigacji GPS, która sama wprowadzi do zamówienia adres, pod którym obecnie się znajdujemy. Takie zamawianie jedzenia jest cały czas jeszcze udoskonalane, więc można się spodziewać, że wszystko będzie z każdym miesiącem działać coraz lepiej. Aplikacje skupiające wiele różnych punktów gastronomicznych działają, póki co w oparciu o własną logistykę dostaw. Co ważne, to wszystko na razie funkcjonuje tylko w największych miastach i aglomeracjach.

Na szczęście są też lokalne punkty gastronomiczne, które oferują możliwość zamawiania jedzenia przez swoją stronę internetową. Strony te napisane są w specjalnym języku programowania, dzięki czemu są one kompatybilne z każdym rodzajem telefonu, na którym się je otwiera. Nie potrzeba ściągać żadnych aplikacji ani nie trzeba od razu płacić. Wystarczy się zarejestrować na stronie, żeby potwierdzić swoje dane, jako zaufanego klienta. Zamówienie jedzenia jest bardzo proste i dotyczy oczywiście jednej wybranej przez nas restauracji czy pizzerii. To też jest wygodnym rozwiązaniem. Zwłaszcza, kiedy nie lubimy eksperymentować z różnymi punktami gastronomicznymi a wolimy postawić na swoje sprawdzone gusta smakowe. Wszystko to możemy zrobić właśnie za pomocą telefonu komórkowego z dostępem do internetu. To zamawianie jedzenia będzie się jeszcze na przełomie kolejnych lat zmieniać. W Stanach Zjednoczonych możemy sobie zamówić pizzę w dowolne miejsce na plaży, a dostarczy ją dron na podstawie naszej lokalizacji. To jest dopiero komfort. Opalać się w słońcu, zamówić pizzę i po chwili otrzymać ją prosto do rąk własnych z latającego mini robota. Jest bardzo prawdopodobne, że dostarczanie jedzenie będzie ewaluować właśnie w tym kierunku. Telefon wysyła informację o Naszym dokładnym położeniu, a specjalny dron dostarcza pizzę w bardzo szybkim tempie. Wiadomo, że takie rozwiązanie nie jest możliwe tam, gdzie mieszka się w blokach. Jeśli jednak mieszkamy w małej miejscowości bądź w jednorodzinnych domkach to możemy liczyć na to, że maszyny będą nam wkrótce dostarczać zamówione posiłki prosto pod nasze drzwi.

Zamawianie jedzenia jest obecnie nadzwyczajnie proste. Wystarczy kilka kliknięć i możemy oczekiwać na dostawcę zamówionego przez Nas posiłku. Jeśli ktoś jeszcze nie korzystał z takiego rozwiązania to możemy je polecić z czystym sumieniem. Jest to szybkie, proste i niedrogie. Rzecz jasna, że trzeba za taką dostawę zapłacić, ale dzięki temu możemy zamawiać jedzenie nawet z restauracji, które nie oferują opcji dostawy. Na pewno nikt za darmo jedzenia nam nie przywiezie, ale to logiczne, że za dobrą usługę należy zapłacić. Natomiast opłaty za dostawy w tych aplikacjach są groszowe, tak więc nie zdziwmy się, że jedzenie dostarczane jest najmniejszymi z możliwych samochodów i to jeszcze z instalacją gazową. Jak wszędzie tak i w tym przypadku chodzi o ograniczenie kosztów takich dostaw, żeby klienci mogli zamawiać swoje ulubione jedzenie możliwie jak najtaniej. W każdym razie dzisiaj nie trzeba nigdzie dzwonić, żeby dobrze sobie pojeść. Wystarczy odpowiednia aplikacja i gotowe. Wysłanie zamówienia trwa maksymalnie kilka minut i to jeszcze wówczas, kiedy długo się zastanawiamy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Porady, Smartfony, Telefony komórkowe i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.