Jak wiele jesteś w stanie wydać na telefon?

Telefony komórkowe są dziś w naszym świecie urządzeniami wykorzystywanymi do bardzo wielu rzeczy. Nie jesteśmy w stanie dziś już bez nich funkcjonować. Pomagają nam w codziennych zadaniach, w pracy. Telefony są bardzo różne i różne są również ich ceny. Najprostsze urządzenia kupimy już za kilkaset złotych. Mowa oczywiście o telefonach typu smartphone. Najdroższe tego typu sprzęty to wydatek kilku tysięcy. Czy warto wydawać tak wiele? A ty jak wiele jesteś w stanie wydać na telefon? Czy urządzenie w takiej, a nie innej cenie jest ci rzeczywiście potrzebne?

Kupujesz najtańsze?

Sporo osób twierdzi, że warto kupować tylko najtańsze telefony, ponieważ w razie ewentualnego zniszczenia, zgubienia, bądź kradzieży, nie będzie nam urządzenia bardzo szkoda. Coś w tym rzeczywiście jest. Prawda jest jednak taka, że w bardzo wielu przypadkach posiadając tanie urządzenie nie dbamy o nie. Z reguły więc niszy się ono znacznie szybciej, niż telefon droższy. Kupujemy w takim przypadku nowe urządzenie. Sumując koszty zakupu w ciągu dajmy na to dwóch lat, może okazać się, że w tej samej cenie kupilibyśmy droższy, markowy smartphone, który służyłby nam przez długi czas. Nie wszyscy jednak w ten sposób dbają o telefony. Nie każdego również stać na jednorazowy, spory wydatek. Takie osoby wybierają urządzenia najtańsze. Czego mogą się po nich spodziewać?
Najtańsze telefony są z reguły słabo wyposażone. Posiadają kiepski aparat, a także pozostałe elementy. Jedyny plus jest taki, że słaby osprzęt z reguły ma niskie zapotrzebowanie na energię. Bateria trzyma więc znacznie dłużej, niż w przypadku droższych urządzeń.
Minusem najtańszych urządzeń typu smartphone jest to, że są bardzo powolne. Aplikacje nie działają na nich płynnie, co może doprowadzić do furii. Z tego też powodu bardzo często właśnie takie telefony ulegają uszkodzeniu. Jeśli potrzebujemy telefonu do pracy, to powinniśmy wybrać droższy produkt. Jeśli natomiast tylko od czasu do czasu chcemy dzwonić i wysyłać wiadomości sms i MMS, to nawet najtańsze urządzenia będą dla nas wystarczające.

A może wybierzesz drogi smartphone?

Na drogie urządzenia decyduje się znacznie mniejsza część osób. Jak można się domyśleć powodem takiego stanu rzeczy jest właśnie cena, która niektórych może powalić. Kilka tysięcy złotych to nie tak mało jak za niewielkie urządzenie. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę, że jest to urządzenie, które służy nam do pracy, wysyłania i odbierania maili, wykonywania połączeń, korzystania z Internetu, a także do wykonywania fotografii, nagrywania filmów, to można stwierdzić, że koszt kilku tysięcy złotych nie jest wcale wysokim kosztem. Stwierdzimy tak, jeśli rzeczywiście korzystać będziemy z wszystkich funkcji naszego urządzenia.
Drogie urządzenia kojarzą się nam z prestiżem. Wydaje nam się, że jest to coś, co nie jest dostępne dla każdego. To prawda, że tak właśnie jest. Pytanie jednak czy jest sens wydawać sporo pieniędzy na droższe urządzenie, które będzie wykonywać podstawowe zadanie podobnie jak telefon za 500 złotych?
Na pewno drogi smartphone będzie płynniej działać. Na tym zależy większości z nas. Nie każdy potrzebuje dużej pamięci, świetnego aparatu fotograficznego. Płynność działania jest jednak priorytetem dla większości z nas. Drogie telefony gwarantują to. Jaki jest koszt drogiego telefonu? Tak naprawdę urządzenie drogie może być dla niektórych tanie. Z reguły jednak o drogich telefonach mówimy wtedy, gdy kosztują one od 1500 złotych wzwyż. Nie raz spotkamy się również z telefonami, które w momencie premiery kosztują około 4000-5000 złotych. Oferują one zazwyczaj wiele nowych rozwiązań, których na próżno szukać u konkurencji. Warto zastanowić się nad tym, czy niektóre rozwiązania, za które musimy sporo zapłacić są nam rzeczywiście potrzebne.

A może konkurencja z Chin?

Azjatycki rynek produkuje sporo telefonów, które z powodzeniem mogą konkurować z drogimi modelami. Niektóre z nich są naprawdę tanie, w porównaniu do zachodnich producentów. Za około 1000 złotych możemy zakupić urządzenie, które będzie miało sporo pamięci ram, a także wbudowanej pamięci na dane. Oprócz tego większość posiada czytniki linii papilarnych. Możemy więc odblokować nasze telefony nie tylko poprzez kod, ale również dzięki naszym odciskom palców.
Chińskie urządzenia posiadają dosyć ładny wygląd. Większości osób się one podobają, ponieważ producenci pochodzący z Azji wzorują się na wyglądzie telefonów takich firm jak Samsung, Apple, LG. Naprawdę ciężko jest się doczepić do wyglądu telefonów chińskich. Jakość ich wykonania również w wielu przypadkach nie budzi żadnych zastrzeżeń. Czemu więc tego typu urządzenia nie są tak popularne w naszym kraju?
Otóż, jest to jeszcze nowość w Polsce. Wszystko wskazuje jednak na to, że za kilkanaście miesięcy, chińskie urządzenia zaleją polski rynek. Jeśli możemy za 800-1000 złotych kupić smartphone konkurujący z urządzeniami w cenie około 2000 złotych, to czemu nie wybrać tańszego sprzętu? Oczywiście niektórym osobom będzie zależało na znaczku producenta. Takie osoby nie pozwolą sobie na zakup telefonu nieznanego w Europie producenta. Ci, którym jednak na znaczku nie zależy mogą kupić tani smartphone. Raczej nie będą tego żałować.

Powiedz ile jesteś w stanie wydać?

Każdy jest w stanie wydać inną kwotę na telefon. Nie warto jednak przepłacać. Jeśli koniecznie zależy nam na markowym urządzeniu, to warto zastanowić się nad ofertami operatorów telefonicznych. W abonamencie możemy kupić telefon znacznie taniej, Jest więc to jakaś szansa na zakup telefonu markowego w cenie urządzenia z Chin. Musimy jednak liczyć się z tym, że zwiążemy się umową na co najmniej 24 miesiące z jednym z operatorów telefonii komórkowej. Jeśli to nas nie przeraża, to warto rozważyć taką możliwość i z niej skorzystać!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Porady, Smartfony, Telefony komórkowe i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.