Gry na smartfony to produkcje z najwyższej półki

Wiele osób w wieku około trzydziestu lat doskonale pamięta czasy, w których pojawiły się w Naszym kraju pierwsze komputery. Same komputery nie były taką sensacją jak gry, w które mogliśmy na nich wówczas grać. Na tamte czasy to były prawdziwe hity. Począwszy od pierwszych gier, które ładowało się z kaset magnetofonowych poprzez te na wielkich dyskietkach a na coraz nowocześniejszych kończąc. Niektórzy przeszli przez całą rewolucję tego rodzaju rozrywki. Bo przecież gry na komputery osobiste to jedno, ale do tego dochodziły jeszcze konsole, na których gry były jeszcze lepsze pod względem grafiki aniżeli na komputerach.

To wszystko wówczas wydawało się szczytem techniki. Wydawało się, że pod tym względem nic lepszego już nikt nie wymyśli. Tym czasem dzisiaj porównywalną z komputerami grafikę w grach dostajemy w produkcjach na telefony komórkowe. To jest nie do opisania jak ta technologia tworzenia gier poszła daleko do przodu. Jest to po prostu niewiarygodne, że dzisiaj na niewielkich telefonach mamy grafikę podobną do tej, którą otrzymujemy na konsoli. Rzecz jasna, że gry na konsolę są najlepsze pod każdym względem i nie da się ich porównać do niczego. Mają przede wszystkim gigantyczną pojemność, z czym telefon ani komputer nie ma prawa konkurować. Jeśli chodzi jednak o możliwości graficzne to nowoczesne smartfony również mają gigantyczne możliwości. Na smartfonach doskonale działają nawet te gry, które mają wielowymiarowe powierzchnie. To już nie są czasy, kiedy w telefonach można było pograć co najwyżej w węża. Powiedzmy sobie to szczerze, że dzisiaj smartfony mają moce obliczeniowe podobne do tych, które są w nowoczesnych komputerach. Większość dzisiejszych notebooków ma o wiele gorsze parametry, aniżeli nowoczesne telefony. Wszystko poszło w kierunku miniaturyzacji i dokładnie tak samo jest z rozrywką i graniem w gry. Można oczywiście grać na konsoli, ale do tego jest potrzebna i konsola, i telewizor, do którego się ją podłącza. Natomiast telefon może nam służyć dosłownie wszędzie. Wyciągamy go z kieszeni i w dowolnym miejscu możemy zagrać w Naszą ulubioną grę. To już jest zupełnie inny wymiar rozrywki, dzięki czemu można z niej korzystać częściej. A na częstym graniu w gry zależy producentom gier najbardziej.

Gry na smartfony to produkcje z najwyższej półki. W sklepie z aplikacjami znajdziemy kilka tysięcy różnych gier. Począwszy od najprostszych a na najbardziej znanych tytułach kończąc. Bo każda gra, która jest popularna na komputerze osobistym wychodzi również w wersji na smartfona. I to nie jest tak, że twórcy gier wypuszczają na telefony jakieś okrojone wersje. To są normalne i pełnowymiarowe produkcje, ale dostosowane do możliwości urządzeń mobilnych. W każdym razie do wyboru w sklepie z aplikacjami mamy tysiące różnych tytułów. Można je wyszukiwać po konkretnej nazwie albo po rodzaju czy kategorii. Doskonałym pomysłem ze strony twórców i programistów jest przerabianie gier komputerowych z przed wielu lat do współczesnych możliwości urządzeń mobilnych. Dzięki temu można na telefonie pograć w tytuły, po których zostały nam piękne wspomnienia z lat młodości. Dzisiaj telefony to takie mini konsole do grania. Tak można powiedzieć, chociaż wiadomo, że nigdy ta pojemność na daną grę nie będzie taka sama, jak w przypadku prawdziwej konsoli. Kto by się jednak spodziewał kilka lat temu, że dzisiejsze gry w telefonach będą tak piękne pod względem grafiki. Rewolucja miała miejsce na naszych oczach, ale jakoś ją przegapiliśmy żyjąc w pędzie codzienności. Tak właściwie to technologie stosowane w telefonach szły do przodu cały czas, ale byliśmy z nimi na bieżąco. Każdy przecież regularnie wymienia telefon na nowy. Każdy kolejny telefon jest lepszy od poprzedniego, ale te zmiany na lepsze miały właśnie taki zupełnie naturalny przebieg. Dlatego nie do końca zauważyliśmy, jak wiele się w tej kwestii zmieniło. A dzisiaj na telefonie możemy zagrać w gry, do których jeszcze kilka lat temu potrzebowaliśmy sporych rozmiarów komputera stacjonarnego.

Jako, że telefony stały się tak potężne, dzisiaj po prostu nie da się nie wykorzystywać ich do gry i rozrywki. Każdy, kto ma w domu komputer stacjonarny może sam zauważyć, że te możliwości gier komputerowych są już identyczne z tymi, jakie mamy dzięki telefonom. Taki rozwój technologii, jaki ma obecnie miejsce może spowodować, że za chwilę konsole do gier będą nam zupełnie nie potrzebne. Wystarczy, że podłączymy smartfon do telewizora i już będziemy mieli konsolę do grania. I to całkowicie mobilną, bo przecież telefon możemy mieć zawsze przy sobie. Na taki komfort grania trzeba będzie jeszcze kilka lat poczekać, choć oczywiście już dzisiaj można sobie podłączyć telefon do telewizora. Na pewno warto obserwować rynek gier na smartfony oraz same smartfony. Wszystko rozwija się tak błyskawicznie, że wiele rzeczy możemy po prostu przegapić. Na pewno warto skorzystać z możliwości, jakie daje nam nowoczesny telefon pod względem grania w gry. Bo jest dokładnie tak jak napisaliśmy powyżej. Każda znana produkcja, która wychodzi na konsole i komputery osobiste pojawia się również w wersji na urządzenia mobilne. To wszystko będzie się jeszcze najpewniej rozwijać i w tej kwestii będzie jeszcze lepiej. Za kilka lat telefony zdominują również rynek gier video. To można przewidzieć, ponieważ granie w taki sposób jest proste i nie niesie za sobą żadnych ograniczeń. Granie jest mobilne i zawsze można mieć swoją ulubioną grę przy sobie. A jeśli dysponujemy odpowiednimi możliwościami to możemy sobie podłączyć telefon do telewizora. Tylko, że wówczas i tak sterowanie grą wymaga trzymania telefonu i spoglądania na jego ekran. To jest jeszcze pewna niedoskonałość, nad którą już teraz wszyscy pracują. Bo kwestią czasu jest wyparcie konsol do gier urządzeniami mobilnymi, z których wszyscy i tak teraz korzystamy. Jeśli to się powiedzie to będzie już kolejne urządzenie, które zostanie wyparte przez smartfony. Kolejne po nawigacjach, aparatach fotograficznych czy odtwarzaczach muzyki. Za niedługo smartfon zastąpi nam już całkowicie komputer i zacznie się nowa era technologiczna. Era smartfonów oczywiście.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Smartfony, Telefony komórkowe i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.