Do smartfona dobierz kompatybilny zegarek

Posiadacze smartfonów doskonale wiedzą, że trudno jest bez nich w ogóle funkcjonować. Nowoczesny telefon z dotykowym wyświetlaczem to dzisiaj towarzysz każdego naszego dnia. Bez względu na okoliczności korzystamy z telefonu spoglądając na niego przynajmniej kilkadziesiąt razy dziennie. Jeśli mamy taki moment w ciągu dnia, że nie możemy spojrzeć na telefon to się denerwujemy, czy na pewno nikt do Nas w tym czasie nie dzwonił. No bo przecież każdy człowiek ma takie sytuacje, w których nie może nawet spojrzeć na swojego smartfona. Młodzież ma tak w ciągu dnia w szkole. Wiadomo, że podczas lekcji nie wolno korzystać z telefonu, przynajmniej teoretycznie.

Dorośli, którzy pracują, nie mogą z niego korzystać w pracy. Są takie zawody, w których nie można korzystać z telefonu przez kilka godzin. Korzystać to mało powiedziane, bo w wielu pracach nie można nawet na niego spojrzeć. Osoby, które tak mają muszą mieć naprawdę ciężko. Praktycznie każdy jest uzależniony od telefonu do tego stopnia, że denerwuje się nie patrząc na niego dłużej aniżeli kilkadziesiąt minut. Zauważmy, że nawet w domu zaglądamy na nasz telefon co kilkanaście minut. Odblokowujemy go tylko i patrzymy, czy ktoś do Nas nie dzwonił albo nie napisał krótkiej wiadomości tekstowej. Każdego opisanego powyżej przykładu można bezstresowo uniknąć. Przecież do smartfonów wymyślono takie dodatki, które pozwalają na ominięcie tych wszystkich uciążliwości i to bez jakiegokolwiek ryzyka uszczerbku na dobrym imieniu. Jeśli chodzi o spoglądanie na telefon i posiadanie nad nim nieustannej kontroli to niezastąpiony jest w tym wypadku smartwatch. To nic innego jak mini smartfon zamknięty w bryle naręcznego zegarka. Do złudzenia przypomina on zegarek, ponieważ de facto to ma być podstawowa funkcja tych urządzeń. Inteligentne zegarki mają działać oczywiście w pełni kompatybilnie ze smartfonem. Dlatego trzeba dobrać odpowiedni model zegarka do swojego telefonu. Jeśli jedno urządzenie nie będzie przeznaczone do pracowania z drugim to może się okazać, że to nie będzie wystarczająco dobrze działać.

Na rynku elektronicznym pojawiło się w ostatnim czasie mnóstwo różnych modeli inteligentnych zegarków do współpracy z telefonami. Najlepiej jest zrobić tak, że do konkretnego modelu telefonu dokupuje się smartwatch wyprodukowany przez tą samą firmę. Wtedy mamy stu procentową gwarancję, że jedno z drugim będzie idealnie współdziałać. Jednak zegarki oryginalne i pod konkretne modele telefonów są po prostu nadzwyczajnie drogie. Jeśli chcemy mieć coś pasującego ze sobą idealnie to musimy za to naprawdę słono zapłacić. Jeśli chcemy uniknąć wydawania dużych pieniędzy a potrzebujemy po prostu zwykłego smartwatcha to wystarczy, że kupimy jakiś prostszy i masowo produkowany model. Takie zegarki mają podobne funkcje do tych drogich modeli, ale różnią się oczywiście pod wieloma względami. Na pewno nie można porównywać zwykłych zegarków typu smartwatch do tych wyprodukowanych przez markowych producentów telefonów. Jednak nie każdemu chodzi o modę i firmę. Większość z nas chce mieć właśnie po to taki zegarek, żeby nie musieć się zastanawiać, kto do nas dzwonił, kiedy nie mogliśmy patrzeć na telefon. Decydując się na zwykły zegarek inteligentny to po prostu sprawdźmy wcześniej jego specyfikację. Na pewno będzie w niej dokładnie opisane, z jakimi telefonami dany zegarek będzie współpracował. W większości przypadków smartwatche współpracują z wszystkimi możliwymi rodzajami telefonów komórkowych, jakie są w danej chwili w użyciu. Wobec czego to wcale nie jest tak, że musimy wydawać pieniądze na markowy zegarek, w obawie o jego kompatybilność z Naszym smartfonem.

Każdy samodzielnie powinien sobie dobrać odpowiedni zegarek elektroniczny wspomagający obsługę telefonu bez konieczności patrzenia na niego. Z naszej strony chcemy jedynie podpowiedzieć, jakie funkcje powinien mieć taki smartwatch. Na pewno musi się łączyć z telefonem i bez żadnych problemów przesyłać z nim wszelkie dane online, czyli na bieżąco. Smartwatch musi mieć ekran, na którym wszystkie informacje będą czytelne i dobrze widoczne. Bo to właśnie na ekranie zegarka zobaczymy wszystkie powiadomienia związane z działaniem telefonu. Kiedy ktoś będzie do Nas dzwonił to sygnał otrzymamy właśnie z zegarka. Jak dostaniemy wiadomość sms to też będziemy mogli ją przeczytać właśnie na ekranie zegarka. To dwie podstawowe i jednocześnie najważniejsze funkcje zegarków inteligentnych. No ale przecież właśnie o to chodzi. Telefon jest schowany do kieszeni i nie trzeba na niego nawet spoglądać. Wystarczy, że będziemy mieli na ręce założony Nasz inteligentny super zegarek. Wszystko dzieje się dyskretnie i bardzo potajemnie. Nawet, jeśli w pracy zabronione jest używanie telefonów to przecież nie dotyczy to inteligentnych zegarków. Jeszcze lepiej można to wykorzystać w pracy, w której prowadzi się jakieś spotkania czy szkolenia. Nie trzeba swojej uwagi skupiać na telefonie a jedynie wystarczy delikatne spojrzenie na zegarek. To jest naprawdę praktyczne i bardzo mądre urządzenie, z którego można bardzo mądrze korzystać. Podstawowe zegarki smart pozwalają jeszcze na sterowanie multimediami czy ewentualnie mierzenie parametrów ćwiczeń takich jak bieganie czy chodzenie. Jednak najlepsze są oryginalne zegarki firmowe, które mają bardzo zaawansowane możliwości. Na takowych można oglądać nawet filmy z popularnych serwisów z filmami na życzenie. Na takich lepszych smartwatchach można również słuchać muzyki pobierając ją bezpośrednio z internetu. Warto dodać, że sam zegarek łączy się z telefonem przez komunikację bluetooth, ale w ten sam sposób z telefonu do zegarka wędruje internet. Zatem korzystanie z sieci w taki sposób nie będzie zbyt szybkie a zatem nie będzie również komfortowe. Na koniec możemy z czystym sumieniem polecić taki gadżet każdemu jako bardzo praktyczne rozwiązanie problemu związanego z niemożliwością korzystania z telefonu. Gadżet ten nie należy może do najtańszych, ale z pewnością można go uznać za jeden z najbardziej przydatnych, jakie wymyślono. Co więcej, jest to naprawdę dobrze działająca koncepcja.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Porady, Smartfony, Telefony komórkowe i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.