Do czego służy nam dzisiaj telefon komórkowy?

Chyba nie ma dzisiaj człowieka, który nie korzystałby z telefonu komórkowego. Korzystają z niego wszyscy, zaczynając od małych dzieci po starszych ludzi. Początkową ideą wynalezienia go było porozumiewanie się. Jednak dzisiaj jest to urządzenia wielofunkcyjne.
Telefon komórkowy nie stracił swojej pierwszorzędnej funkcji, W dalszym ciągu korzystamy z niego aby się porozumiewać z bliskimi, rodziną przyjaciółmi, kolegami z pracy, pracodawcą. Porozumiewamy się po prostu dzwoniąc, wysyłając sms-y, korzystając z różnych aplikacji darmowych, np. massengera, whatsappa, vibera.


Możemy robić nim zdjęcia. W nowszych modelach telefonów komórkowych możemy zabawić prawie w profesjonalnego fotografa. Dzisiejsze telefony komórkowe mają aparaty fotograficzne bardzo wysokiej rozdzielczości. Możemy kręcić długie filmy. Tak długie na jakie pozwala nam pamięć telefonu. Możemy uchwycić różne sytuacje z życia, które z wiekiem ulatują nam z pamięci. Później z tych filmów i zdjęć możemy montować różne filmy używając do tego odpowiednich programów.
Możemy szybko skorzystać z internetu. Praktycznie wszędzie, gdzie znajduje się duża ilość osób zlokalizowanych w jednym miejsu jest łatwy i bezpłatny dostęp do internetu, np. w restauracjach, barach, galeriach, dworcach, pociągach, busach, autobusach czy nawet u sąsiada.
Skoro mamy dostęp do internetu, to w łatwy i szybki sposób możemy dokonać płatności z naszego konta bankowego. Wystarczy tylko zalogować się na konto bankowe online lub ściągnąć sobie aplikację swojego banku. Wiąże się to z dużą oszczędnością czasu, ponieważ nie musimy stać w kolejce w banku, po to by wypłacić pieniądze. Do bankomatu również często są kolejki. Możemy przez internet zakładać i bezproblemowo korzystać z rachunku bankowego.
Kolejną rzeczą, do której wykorzystujemy telefon komórkowy jest rozrywka. Korzystamy z muzyki, dzięki temu możemy się zrelaksować, poprawić sobie humor. Kto nie słucha muzyki odpoczywając, sprzątając, biorąc prysznic? Już nie musimy przenosić dużego, ciężkiego odtwarzacza muzyki. Wystarczy nam odtworzyć muzykę, którą mamy na telefonie, lub odtwarzać ją ze stron internetowych do tego przeznaczonych, np. youtube, last. fm.
Jeśli jesteśmy przy rozrywce to z nią wiąże się również oglądanie filmów. Sprawdza się to w różnych przypadkach. Czasami zabraknie nam prądu, jesteśmy w autobusie, pociągu, podczas długiej podróży, wystarczy wejść na odpowiednią stronę internetową i odtworzyć dogodny dla nas film. Jest to całkowicie bezpłatne. Często wiąże się to z założeniem konta na jakiejś stronie, aczkolwiek jest to również bezpłatne. I oglądamy filmy jakie chcemy, gdzie chcemy i kiedy chcemy. W dzisiejszych czasach posiadamy takie telefony komórkowe, które nie odbiegają dźwiękiem, jakością obrazu, ostrością obrazu od laptopów czy telewizorów. Co zyskujemy? Na pewno oszczędność pieniędzy. Nie musimy wydawać pieniędzy na bilety do kina czy rachunek za prąd za telewizor czy laptop.
Relaks kojarzy nam się również z grami. Możemy ściągać na swój telefon gry. Większość jest bezpłatnych.
Telefon komórkowy jest łatwym dostępem do informacji. Internet to wielkie, szybkie źródło informacji. Kiedy do odrobienia pracy domowej trzeba było tracić czas na pójście do biblioteki, poźniej wertowanie książek w celu znalezienia konkretnej informacji. A dzisiaj wystarczy wpisac konkretnie pytanie, które nas interesuje w wyszukiwarke np. google i w przeciągu czasami nawet niecałej sekundy wyświetla nam się masa stron internetowych z dostępem do informacji. Zyskujemy wówczas oszczędność czasu.
Jeśli jesteśmy przy nauce i bibliotece. To w telefonie możemy nawet czytać ksiązki. A nawet prasę, blogi. Nie musimy wydawać pieniędzy na książki czy gazety, magazyny. Wszystko bezpłatnie mieści się w internecie.
Dzisiaj nikt już pewnie nie posiada w domu takiego urządzenia jak budzik. Zegarki posiadamy jeszcze. Jednak typowych budzików już nie mamy. Jest to kolejna funkcja, którą wypełnia za nas telefon komórkowy.
Możemy również o każdej porze sprawdzić prognozę pogody. Nawet kilka dni wprzód, lub taką konkretną godzinową nawet dla danego miejsca.
Możemy rezerwować sobie bilety do kina, restauracji, na samolot, czy miejsce w hotelu online.
Możemy nagrywać dźwięki przy pomocy dyktafonu. To urządzenie już jest przestarzałe. Raczej rzadko użytkowane. Jednak funkcja w telefonach się zachowała. Czasami jest przydatna.
Podróże. Tak! Nie musimy wychodzić z domu aby zobaczyć drugi koniec świata lub coś zwiedzić. Wydaje się to śmieszne ale tak jest. Jasną rzeczą jest, że dużo bardziej fascynujące jest podróżowanie osobiście, zobaczenie czegoś na własne oczy, dotknięcie, zasmakowanie czegoś nowego. Jednak kiedyś ludzie nie mieli takich możliwości. Dzisiaj aby coś zobaczyć wystarczy wpisać sobie w internet. Mamy masę pięknych zdjęć z różnych zakątków świata. Mamy masę filmów. Możemy podróżować.
Posiadanie różnego rodzaju aplikacji wiąże się z dużą oszczędnością pieniędzy. Praktycznie do jakiego sklepu nie pójdziemy, wszędzie pytają się nas o aplikację. Co z tym się wiąże? Różne bony, przeceny na dane produkty. A aplikacja nic nas nie kosztuje.
To są tylko jedne z wielu funkcji jakie posiadają telefony komórkowe. Takie małe urządzenie a takie praktyczne. Przez to, że zastępują nam tyle urządzeń i gadżetów stały się wielofunkcyjne, wielozadaniowe. Z tego powodu coraz rzadziej używamy telefony komórkowe w celu, do którego zostały powołane, czyli dzwonienia. Przy tak wielu funkcjach, jakie posiadają dzisiaj telefony komórkowe możemy spotkać się ze zjawiskiem uzależnienia od telefonu komórkowego. Czasami się tak zdarza. Jeśli jednak użytkownicy telefonów komórkowych korzystają z nich zgodnie z ich powołaniem lub w razie potrzeby to jest to poprawna forma użytkowania telefonów komórkowych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Porady, Smartfony, Telefony komórkowe i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.