Do czego może przydać się smartfon?

Pytanie postawione w temacie tego artykuły można uznać wręcz za filozoficzne. Bo dzisiaj telefony komórkowe nabrały zupełnie innego znaczenia, aniżeli kiedyś tam, kiedy pojawiały się ich pierwsze egzemplarze. Pierwsze komórki przypominały rozmiarami prawdziwe cegły znane z niejednej budowy. Dzisiaj trend na ogromne telefony co prawda wraca w postaci dużych smartfonów, ale są one nieporównywalnie cieńsze od tych pierwszych cegieł – pierwowzorów. Na pewno z każdego telefonu cały czas można dzisiaj dzwonić. I do tego na pewno służą i przydają się smartfony.

Tyle, że jest to tak oczywista funkcja, że nikt nie przywiązuje do niej już nawet uwagi. Dzwonienie jest tak oczywistą funkcją, że nawet małe dzieci się nie zastanawiają, dlaczego przez telefony można rozmawiać. Wobec tego zadzwonić z telefonu to tak, jakby dzisiaj go w ogóle nie używać. Dwadzieścia lat temu móc zadzwonić z komórki na stacjonarny numer telefonu to było naprawdę coś, co można było przeżywać i traktować w kategorii wielkiego wydarzenia. Jednak już ustaliliśmy, że dzisiaj to jest po prostu mało istotny dodatek do wszystkich możliwości, jakie daje nam nowoczesny smartfon. Z kolei wszystkich okoliczności i czynności, do których telefon dzisiaj będzie przydatny, nie sposób jest nawet wymienić. Przede wszystkim przydaje się on do najważniejszego – co się akurat od dekad nie zmieniło. Chodzi oczywiście o kontakt z drugim człowiekiem. Jedynie co, to sposób utrzymywania tego kontaktu zmienił się po prostu nie do poznania. Nie chodzi bynajmniej o to wspomniane dzwonienie i rozmowę ze sobą. Wszystko zostało wyparte najpierw przez smsy a potem przez media społecznościowe. Na przełomie wieków millenium ówczesnych młodych ludzi nauczono wymiany krótkich wiadomości tekstowych. Były one tańsze aniżeli połączenie telefoniczne a nawet można powiedzieć, że nie kosztowały takie smsy praktycznie nic. Wobec tego wszyscy wysyłali smsy na potęgę po prostu. Działo się to na taką skalę, że rozmowy rzeczywiście zostały ograniczone. Oczywiście dotyczy się do relacji zupełnie prywatnych, bo przecież biznesowo nikt nie wymieniał si ę smsami. Trochę ta popularność smsów trwała, ale na pewno nie przyniosła Nam za wiele dobrego. Chociaż i tak, o dziwo zupełnie, dzisiejsi trzydziestolatkowie nie mają problemu z komunikacją, ponieważ zanim dostali swoje telefony to nauczyli się rozmawiać ze sobą na żywo.

Komunikowanie się jest już zupełnie inne dla kolejnego pokolenia, czyli dla dzisiejszych nastolatków. Ci już są zupełnie wychowani na smsach oraz na absolutnej nowości, która niestety działa na dzisiejszą młodzież po prostu fatalnie, czyli na mediach społecznościowych. I tutaj doszliśmy do sensu życia dzisiejszej młodzieży oraz tego, do czego jej się przydaje smartfon. Jest to obsługa mediów społecznościowych, a więc nieustanne podglądanie wszystkich swoich znajomych oraz komunikowanie się z nimi za pomocą wiadomości wysyłanych właśnie przez portale społecznościowe. Dzisiejsza młodzież nie potrafi ze sobą w ogóle rozmawiać na żywo. Ten problem bardziej dotyczy się chłopaków aniżeli dziewczyn, ale media społecznościowe wciągnęły wszystkich po równo. W każdym razie telefony nie zatraciły swojej pierwotnej funkcji, czyli funkcji komunikowania się międzyludzkiego. Jest ono po prostu w zupełnie innej formie dzisiaj aniżeli jeszcze jakiś czas temu.
Przechodząc jednak dalej w rozważaniach na temat przydatności smartfona, to nie można zapomnieć o potędze, jaką jest ciągły i niczym nie przerwany dostęp do internetu. Ten dostęp do sieci to jest tak naprawdę sedno przydatności tego telefonu w codziennych okolicznościach. Daje nam to możliwość znalezienia każdej informacji w dowolnym momencie. Można sobie więc wyobrazić dziesiątki sytuacji, w których telefon po prostu się przydaje. W ciemny wieczór zamówienie taksówki to dzisiaj nie problem, bo numer na nią znajdziemy błyskawicznie w telefonie. Zamówienie pizzy do domu albo innego jedzenie serwowanego na wynos to też żaden problem, kiedy mamy pod ręką naszego smartfona. Znalezienie dowolnego numeru telefonu w dowolnych okolicznościach – do tego wszystkiego może się Nam przydać telefon właśnie. Dzięki połączeniu z Internetem działa też nawigacja w smartfonach. Wobec tego, można spokojnie napisać, że znalezienie najlepszej drogi do celu to również ogromna zaleta płynąca z faktu, że jesteśmy pod telefonem. Wymieniać można by tysiące różnych sytuacji, w których przydać się może współczesny telefon komórkowy.

Zatrzymują się jeszcze na chwilę przy przydatności Naszego telefonu to nie możemy nie napisać o tym, że na przydatność mają jeszcze wpływ oferowane dla danego telefonu aplikacje. Dzięki nim możemy osiągnąć taką funkcjonalność od telefonu, jakiej tylko oczekujemy. Na pewno można znaleźć takie aplikacje na telefon, które sprawią, że będziemy go mogli wykorzystać w przeróżnych okolicznościach. Jednymi z najbardziej przydatnych aplikacji mobilnych są na pewno te bankowe. Mobilna bankowość to dzisiaj już standard i praktycznie każdy duży bank oferuje takową dla swoich klientów. To są jedne z najbardziej skomplikowanych i zaawansowanych programów w całym sklepie z aplikacjami. Chodzi przecież o Nasze pieniądze, więc takie aplikacje muszą być całkowicie bezpieczne. No ale to jest właśnie jedna z najbardziej przydatnych funkcji, a więc nadzorowanie własnych finansów z poziomu telefonu komórkowego. Dzięki bankowości mobilnej możemy w dowolnym momencie wykonać dowolny przelew. Mamy swoje pieniądze zawsze pod ręką i to bez wychodzenia z domu. Okazuje się zatem, że dzisiaj telefony mogą być przydatne chyba w każdych okolicznościach. Trudno jest wymyślić sytuację, w której nie moglibyśmy wykorzystać dzisiaj naszego smartfonu. Jest on przydatny do komunikowania się bez względu na jego formę a także na błyskawiczne znajdowanie dowolnej informacji. Możemy z jego pomocą zamówić taksówkę albo jedzenie, a co najważniejsze to możemy zapłacić za te usługi i produkty od razu za pomocą bankowości mobilnej. Telefony to dzisiaj w pełni funkcjonalni asystenci dla każdego, kto tylko wie, jak z nich korzystać.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Porady, Smartfony, Telefony komórkowe i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.