Czy zawsze trzeba być na bieżąco w smartphonach?

Dzisiejszy świat działa na najwyższych obrotach. Tempo życia jest ogromne szybkie. Podobnie jest z wszelkiego rodzaju urządzeniami. Co kilka miesięcy wychodzą nowe telefony, komputery itp. Technologia rozwija się w zaskakująco szybkim tempie. Większość z nas marzy o tym, aby mieć najnowszy telefon komórkowy. Chcemy być na czasie, na tak zwanym topie. Czy jest to w ogóle możliwe?

Nie możesz być na bieżąco!

Często możemy spotkać się z opiniami, że nie ma szans na to, aby być na bieżąco z telefonami. Tego typu urządzenia rozwijają się w zastraszającym tempie. Co kilka miesięcy producenci wprowadzają na rynek nowe telefony. Nawet jeśli zależy nam na jednym konkretnym producencie, to i tak jest to bardzo trudne, aby mieć zawsze najnowszy telefon. Jeśli byśmy zawsze posiadali najnowszy smartphone, to musielibyśmy wydawać kilkadziesiąt tysięcy złotych rocznie na telefony. Mowa oczywiście o urządzeniach pochodzących z wyższej półki.

Czy jest potrzeba wymiany telefonu?

Warto zastanowić się nad tym, czy rzeczywiście jest potrzeba, aby wymienić nasz smartphone na nowszy model, inny model. Do czego jest nam nowe urządzenie potrzebne? Czy jest to tylko kaprys, chęć zaszpanowania przed towarzystwem? Czy może rzeczywiście potrzebujemy lepszego urządzenia do pracy?
Urządzenia, które wychodziły na rynek jeszcze dwa lata temu rzeczywiście mogą być dużo gorsze od tych dostępnych dziś. Zazwyczaj powoli wygaszane są już aktualizacje i urządzenia zaczynają się wieszać. Jest to męczące dla użytkowników, którzy z chęcią poszukują nowych urządzeń.
Jeśli natomiast nasz telefon jest urządzeniem rocznym, to tak naprawdę nowszy model nie zaoferuje nam zbyt wiele nowości. Może mieć lepszy aparat, ale czy rzeczywiście będziemy w stanie zauważyć różnicę? Jeśli telefon działa płynnie i możemy wykonywać na nim wszystkie czynności, na których nam zależy, to czy rzeczywiście jest potrzebny nam nowy? Oczywiście, że nie! Wtedy wybierając nowszy model, decydujemy się na to głównie ze względów estetycznych, bądź po prostu czujemy wewnętrzną potrzebę posiadania czegoś nowego, na co nie każdy może sobie pozwolić.

Reklama dźwignią handlu

Jak wiemy reklamy są bardzo ważne w sprzedaży jakichkolwiek urządzeń, towarów, usług. Z tego też właśnie powodu wszelkiego rodzaju produkty są tak reklamowane, aby wzbudzić w nas potrzebę ich zakupu. Nie można zawsze pozwalać na to, aby reklama nami zawładnęła. Często zakup wiąże się z ogromnym wydatkiem, który tak naprawdę jest kompletnie niepotrzebny. Pieniądze można wykorzystać w znacznie lepszy, inny sposób.

Kup telefon z drugiej ręki

Jeśli już koniecznie chcesz mieć najnowszy egzemplarz urządzenia smartphone, to warto rozważyć zakup z drugiej ręki. Całkiem sporo osób kupuje telefony w ofertach abonamentowych, a później sprzedaje je na aukcjach internetowych, bądź ogłasza na różnego rodzaju portalach. Czy to się ludziom opłaca? Niektórym rzeczywiście tak. Jeśli posiadają umowy abonamentowe i dużo dzwonią, korzystają z usług operatora, to otrzymują świetne oferty na urządzenia. Nie każdy jednak potrzebuje najnowszy model telefonu. Jest więc to świetna okazja ku temu, aby od takiej osoby telefon zakupić. Cena nawet nowego egzemplarza z drugiej ręki, który tak naprawdę nie był w ogóle użytkowany, może być znacznie niższa od tej, jaką zobaczymy na półce sklepowej. Przykładowo iPhone 7 w sklepie to koszt około 3000-3500 złotych. W sieci jest masa ogłoszeń, gdzie nowe urządzenie wzięte w jednej z sieci komórkowych wyceniane jest przez sprzedających na kwotę około 2500-3000 złotych w zależności od modelu, ilości pamięci, koloru, itp. Jak widać można zaoszczędzić 500 złotych i więcej. Jest to całkiem spora suma. Warto dlatego poszukiwać tego typu okazji.
Czasami telefony sprzedawane są już po około miesiącu, czy dwóch. Ktoś kupił najnowszy model ale jednak nie przypadł mu on do gustu. W takiej sytuacji również warto zastanowić się nad zakupem. Możemy telefon kupić znacznie taniej, niż w sklepie. Jest on jednak nadal nowym modelem, którym można się pochwalić wśród znajomych. Telefony używane przez miesiąc, a czasem nawet trochę dłużej mogą nie nosić żadnych śladów użytkowania. Jeśli rzeczywiście smartphone wygląda jak nowy, to może warto takim egzemplarzem się zainteresować? Niczym nie różni się od urządzenia nowego, a będzie znacznie tańszy od tych oferowanych na sklepowych półkach.

Trudna decyzja

Tak naprawdę bardzo ciężko jest stwierdzić, czy nowe telefony są nam potrzebne czy nie. Czy musimy podążać za nowościami? Wielu z nas pragnie podążać za nowościami. Nudzą nam się urządzenia, z których korzystamy i chcemy czegoś nowego. Nie ma w tym przecież nic złego. Warto jednak zastanowić się dobrze nad tym, czy zmiana smartphona co kilka miesięcy ma jakikolwiek sens. Jest to przecież bardzo kosztowne. Nie każdego na taki krok stać. Na szczęście istnieje możliwość kupna telefonu używanego, a nawet nowego z drugiej ręki. Z takich okazji korzysta coraz więcej osób. Niestety nie jest tak łatwo znaleźć naprawdę atrakcyjną ofertę zakupu telefonu.
Wybór na temat konieczności posiadania nowości z dziedziny telefonii komórkowej jest ciężki. Ci, których stać na nowości, zapewne będą nadal je kupować, bo czemu nie? Ci jednak, którzy na tego typu urządzenia wydają sporą ilość pieniędzy, których tak naprawdę nie mają na co dzień, powinni dobrze swoją decyzję przemyśleć. Starsze egzemplarze również pozwalają korzystać z portali społecznościowych, Internetu, wysyłać wiadomości sms, MMS, dzwonić. Posiadają całkiem niezłe aparaty i nie tak mało pamięci wbudowanej. Czy warto więc zmieniać urządzenia co kilka miesięcy? Czy warto być na bieżąco w smartphonach? Takie pytanie nadal pozostanie bez odpowiedzi. A tak naprawdę wszystko zależy od konkretnego odbiorcy i użytkownika urządzeń tego typu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Porady, Smartfony, Telefony komórkowe i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.