Czy smartfony są faktycznie tak bardzo narażone na uszkodzenia?

Obecnie posiadanie smartfona jest czymś zupełnie normalnym i naturalnym. Telefony komórkowe znajdują się w posiadaniu zarówno młodych, jak i starszych osób. Oczywiście ich nadrzędnym celem jest umożliwienie komunikowania się z innymi osobami, jednak dla niektórych ważne są też inne funkcje, jak choćby dostęp do internetu, czy też wiele innych dodatkowych funkcji, które dostarczają rozrywki, bądź stanowią dość duże udogodnienie. Nie można zapomnieć też o tym, że wiele osób musi mieć dobry telefon, gdyż jest on po prostu podstawowym narzędziem pracy.


Najnowsze urządzenia mają nie tylko mnóstwo funkcji i udogodnień, a także ciekawy design, ale także są one bardzo podatne na różnego rodzaju zniszczenia, czy uszkodzenia, które przytrafiają się dosłownie każdemu. Zbity ekran smartfona, czy pokaźne zarysowania wcale nie są już postrzegane jako oznaka nieuwagi, czy niechlujstwa, czy też nieodpowiedniego obchodzenia się z urządzeniem, ponieważ tak naprawdę w wielu przypadkach wystarczy nawet niewielki upadek, aby coś takiego się pojawiło na ekranie naszego smartfona. Czasem wystarczy, że wyślizgnie się on z ręki, czy też kieszeni i mamy już popularną pajęczynkę na ekranie. Warto podkreślić też fakt, iż wymiana tego ekranu bywa kosztowna, czasami nawet przewyższa ona nawet koszty całego telefonu… Chciałoby się powiedzieć, iż wystarczy uważać i dbać o swój sprzęt, jednak nie jest to takie proste. Smartfony nosimy niemal zawsze ze sobą, stąd też trudno się dziwić temu, iż czasem przydarzy się jakaś chwila nieuwagi i usterka gotowa.

Na szczęście jednak są skuteczne sposoby, które mogą nas zabezpieczyć przed kosztami związanymi z wyminą ekranu. Przede wszystkim wato zaopatrzyć się w specjalne szkło hartowane, które w przypadku uderzenia ochrania ekran i nie doprowadza do jego rozbicia. Jest to bardzo wygodna funkcja, gdyż dzięki temu nawet upadek, czy uderzenie nie muszą wcale skutkować zbiciem ekranu i zniszczeniem naszego smartfona. Takie szkło można kupić samodzielnie bądź też w serwisie. Jednak jego nałożenie nie jest już tak prostym zadaniem i bardzo często trzeba po prostu udać się do fachowca, który je odpowiednio założy. Warto zaznaczyć, że jeśli takie szkło jest uszkodzone, bądź też źle założone to może nie spełniać całkowicie swojej funkcji, później można być rozczarowanym, iż pomimo założonego szkła doszło do pęknięcia ekranu.

W przypadku kiedy mamy drogi telefon i uszkodzenie ekranu wiązałoby się z ogromnymi kosztami to wówczas warto pomyśleć o tym, aby taki telefon ubezpieczyć. Podobnie jak w przypadku ubezpieczenia innych urządzeń, czy samochodów, mamy zabezpieczenie na wypadek jakiegoś nieszczęśliwego wydarzenia.

Jednak jeśli chodzi o smartfony to nie tylko upadki są poważnym zagrożeniem dla nich. Równie niebezpieczne są kontakty z wodą, chyba że w przypadku kiedy nasz model jest wodoodporny, co jednak zdarza się bardzo rzadko. Jako, że telefony towarzyszą nam praktycznie wszędzie to naprawdę łatwo o to, aby został zalany, czy zamoczony. W większości przypadków niestety dochodzi do całkowitego uszkodzenia urządzenia, bądź też do konieczności naprawy. Wystarczy czasem pochylić się nad wodą, czy umywalką, aby narazić się na dość duże koszty. W tym przypadku trzeba po prostu być ostrożnym. Jeśli dany model nie jest wodoodporny to nie ma co liczyć na naprawę z tytułu gwarancji. Zazwyczaj większość telefonów dostępnych na rynku nie jest wodoodporna. Jednym z nielicznych wyjątków dostępnych na rynku jest urządzenie, które oferuje nam Sony, a mianowicie jest to model M4 Aqua. W przypadku zalania takiego modelu, gdyby się okazało że nie działa to telefon podlega gwarancji również i w tym zakresie, co jest naprawdę dużym udogodnieniem i zabezpieczeniem dla użytkowników.

Wydawać by się mogło, że najczęściej telefony niszczą osoby, które są nieuważne, jednak nie jest to do końca prawdą, ponieważ aby doszło do uszkodzenia wystarczy czasem po prostu zbieg okoliczności, czy chwila nieuwagi. Pomimo tego, iż większość osób ma świadomość tego, iż obecne smartfony są bardzo podatne na zniszczenia i uszkodzenia, to jednak mimo to często przytrafia się im coś złego. Jak się okazuje bardzo trudno jest nad tym zupełnie zapanować. Szczególnie, że większość osób nosi ze sobą telefony dosłownie niemal wszędzie. Tym samym wzrasta też prawdopodobieństwo, że przydarzy mu się coś złego. Jak dotąd nie znaleziono złotego środka na wszechobecne zniszczenia urządzeń, dlatego też należy zawsze starać się uważać, a także przede wszystkim skutecznie zabezpieczać telefon na tyle, na ile jest to możliwe.

Największym problemem jest jeśli dojdzie do uszkodzenia stosunkowo nowego i drogiego telefonu, a jednak gwarancja nie uznaje danego uszkodzenia, tym samym jesteśmy zmuszeni do tego, aby ponieść koszty na własną rękę. Jest to problematycznie pośród młodych osób, które w wielu przypadkach z trudem uzyskały sumę potrzebną do zakupu danego urządzenia, a już muszą się martwić i mierzyć z dodatkowymi i nieplanowanymi wydatkami. Jeśli teleofn jest drogi to naprawdę warto w takiej sytuacji pomyśleć o tym, aby go ubezpieczyć. Nie znaczy to oczywiście, że mając takie ubezpieczenie już zupełnie o nic nie musimy się martwić, jednak w przypadku kiedy dojdzie do częściowego, bądź całkowitego zniszczenia to nie będziemy narażeni na tak duże koszty. Opcja ubezpieczenia jest bardzo często proponowana w przypadku właśnie droższych i nowszych modeli, już na etapie ich zakupu. Niezależenie od tego, czym zajmujemy się na co dzień, czy też gdzie pracujemy, bądź jaki prowadzimy tryb życia to jednak smartfony są bardzo podatne na zniszczenia oraz uszkodzenia, dlatego też trzeba na nie bardzo uważać a nawet się nimi opiekować. Dzięki temu będą nam mogły służyć przez dłuższy czas, a my nie będziemy musieli mierzyć się z dodatkowymi wydatkami.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Smartfony i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.