Czy aplikacja Snapchat w naszych telefonach zasługuje na uwagę?

Aplikacja Snapchat prawie w całości opiera się na zróznicowanych gestach. Albowiem brak menu, tekstów, tutoriali to wszystko sprawia, iż ten program aż zachęca do korzystania a także wrzucania coraz to większej ilości zdjęć i filmów. Aby oglądać, wysyłać oraz edytować fotografie, musimy absolutnie korzystać tylko i wyłącznie z ekranu i przytrzymać, przesuwanie, stuknięcie jednokrotne bądź dwukrotne. Żadna inna internetowa aplikacja nie korzysta bowiem z gestów w tak dużej mierze jak Snapchat. Ten komunikator już od początku miał w założeniu szybkość działania. Ta możliwość skutecznego oraz sprawnego wysłania zdjęcia to główny priorytet aplikacji. Ale niestety zbyt duża szybkość została zestawiona ze sporą kompresją zdjęcia, co bowiem w efekcie wiąże się z kiepską jakością.

To dlatego bezrefleksyjne wrzucanie około tysiąca zdjęć o ograniczonych walorach estetycznych, może bowiem zdenerwować pozostałych użytkowników a także zmusić ich do wyrzucenia z grona znajomych.
Wówczas Snapchat to komunikator, który:
• Znacznie umożliwia przesyłanie pomiędzy sobą snapów czyli zdjęć bądź filmów, które mogą mieć czas wyświetlania od 1 do 10 sekund.
• Po odtworzeniu poprzez odbiorcę ulegają autodestrukcji
• Posiada ono liczne dodatkowe funkcje takie jak Memories, Discover, Na Żywo i inne
Wówczas prywatne snapy to dokładnie wszystkie te wiadomości, które możemy wysyłać z owego panelu komunikatora, możemy także wysłać do konkretnego znajomego albo wielu znajomych. Natomiast odbiorca zobaczy snapa w „Konwersacjach”. Te wiadomości mają najczęściej bardziej prywatny odbiór. Zaś dobre praktyki mówią, aby nie powielać contentu na My Story oraz do prywatnych odbiorców. Dlatego My Story to funkcja Snapchata, która wówczas umożliwia stworzenie naszych „historii” czyli zagregowanych chronologicznie snapów, które nasi znajomi mogą obejrzeć przez 24h od chwili wysłania. Te Snapy łączą się bowiem w jedną historię, umożliwiając nam stworzenie ciekawszych opowieści o naszym życiu. Albowiem nazwy użytkownika, którą wybieramy przy rejestracji, nie można później zmienić. Powinno się pamiętać, by była: krótka a najlepiej łatwa do zapamiętania, zapisania czy powtórzenia, a również spójna z innymi serwisami, ponieważ inne osoby mogą szukać Cię właśnie po nich. Jeżelii chcemy wybrać zupełnie inną nazwę użytkownika, konieczne jest niestety usunięcie konta czy założenie nowego. To skutkuje usunięciem wszystkich kontaktów. Wówczas gdy przychodzi do Ciebie nowy snap to wyświetla się nazwa określonej osoby, która jest jego nadawcą. Natomiast w odróżnieniu nazwy użytkownika, to ona pokazuje się obok naszych dodanych treści. Nazwa czy też nick może ona zawierać :
• spacje czyli można swobodnie napisać swoje imię i nazwisko,
• duże oraz małe litery,
• znaki specjalne,
• emotikony
Dlatego domyślnie w serwisie wszystkim pokazuje się ta nazwa użytkownika, którą sami ustawimy. Warto zadbać, by się wyróżniała i była charakterystyczna dla naszej osoby. Wówczas jedną ze strategii, którą stosują blogerzy albo marki jest wstawianie w nazwie wyświetlanej pewnego linku do swojej strony. Przykładowo: „AnnaKowalska. com”. Link bowiem nie zadziała i nie będzie aktywnym żadnym hiperłączem, ale jest to pewien sposób na promowanie oraz próbę „opatrzenia innych” z adresem strony.
To umiejętność snapów zdobyta, nazwa określona, ustawienia prywatności są dostosowane. Teraz czas na kontakty, czyli takie osoby, dla których tworzymy content. Dodając kogoś do obserwowanych, nie staje się on automatycznie już Twoim znajomym. To również od czyichś ustawień prywatności zależy, czy można wysyłać do niego wiadomości czy odczytywać jego treści.
Snapchatowe „duszki” czyli Snapkody to spersonalizowane kody QR aplikacji, które bowiem umożliwiają coraz to łatwiejsze dodanie określonej osoby do obserwowanych w aplikacji. Zrobić to można na dokładnie dwa sposoby czyli w aplikacji ale również poza nią. Jeżeli znajdziemy „duszki” w outdoorze na plakacie, materiale reklamowym czy w jakimkolwiek innym serwisie społecznościowym, można zeskanować go. Wtedy wystarczy włączyć aplikację i zrobić w niej zdjęcie Snapkodowi. Zeskanowany kontakt automatycznie zostanie dodany. W aplikacji, jeśli nie mamy możliwości zrobienia zdjęcia, bo na przykład Snapkod pojawi się jako post na Instagramie, kiedy my właśnie przeglądamy go na telefonie komórkowym można zrobić screenshot albo zapisać zdjęcie w pamięci telefonu. Kolejno należy włączyć ekran Dodaj do Znajomych i kliknąć Dodaj przy użyciu Snapkodu i wgrać określone zdjęcie. Otóż kontakt doda się automatycznie do naszych znajomych.
Wówczas to idealna opcja na tak duże wydarzenia towarzyskie czy spotkania. Jeśli chcesz dodać osobę, której telefon jest w pobliżu Twojego oboje ludzi muszą włączyć tę opcję ( Dodaj osoby w pobliżu) na swoim Snapchacie. Natomiast nazwy użytkowników, które już odnaleziono w pobliżu, pojawią się automatycznie na ekranie. By ich dodać, musisz nakliknąć na ”+” przy nicku znajomego. Na dosłownie całym świecie z aplikacji korzysta aż 158 milionów użytkowników. Oficjalne dane od komunikatora, z czego to około 1, 5 mln stanowią nasi Polacy. Wówczas przeważającą grupą uczestników są najmłodsi, czyli w wieku przeważnie 13 – 25 lat. Natomiast w 2016 roku był najpopularniejszą apką w grupie 12 – 24 lata w USA.
Zatem średnio użytkownik spędza w aplikacji 25 – 30 minut dziennie oraz wraca do niej 18 razy codziennie, co oznacza bowiem, że jest to medium niezwykle ważne dla najmłodszych. Już przebadana grupa nastolatków w USA wskazała Snapchata za najlepszego pod względem łatwości czy szybkości stworzenia materiałów, efektów autokreacji, bądź łatwości odbierania treści od rówieśników. Być może najważniejsze, jest to miejsce, gdzie nie dotarli jeszcze ich rodzice.
Zatem warto podjąć decyzję o zainstalowaniu tejże aplikacji na nasze telefony.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Porady, Smartfony, Tablety, Telefony komórkowe i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.