Co możemy zrobić ze starym telefonem komórkowym?

Telefony komórkowe są praktycznie w każdym domu. Nie ma już chyba zbyt wielu osób, które nie posiadają, bądź nie posiadały nigdy w życiu telefonu komórkowego. Rozwój technologii jest tak ogromny i przebiega tak szybko, że zmieniamy tego typu urządzenia niemal co chwilę. Co jednak możemy zrobić ze starym telefonem? Czy może się nam on jeszcze do czegokolwiek przydać? Oczywiście, że tak, trzeba tylko być trochę pomysłowym i ewentualnie zainstalować na urządzeniu odpowiednie oprogramowanie. W przypadku urządzeń, które od dawna nie są już aktualizowane, może być to spory problem. Jest jednak pewne rozwiązanie. Wystarczy wgrać nieoryginalny, modyfikowany soft. Najlepiej zlecić to jednak komuś, kto rzeczywiście się na tym zna, ponieważ nawet niewielki błąd jest w stanie bezpowrotnie uszkodzić urządzenie mobilne.
Niech zostanie twoją nawigacją

Jeśli twój stary smartfon posiada GPS to możesz wykorzystywać go jako nawigację do samochodu, motocykla, a nawet roweru. Co ciekawe nie musisz mieć nawet dostępu do Internetu. Najważniejsze co musisz zrobić, to zainstalować na urządzeniu mapy offline, które będą działały bez dostępu do sieci. Jeśli to zrobisz, to będziesz mógł jeździć ze swoim starym/nowym urządzeniem, gdzie tylko zechcesz.
Ciekawą opcją jest nawigacja rowerowa. Jeśli nie szkoda nam urządzenia, ponieważ jest to już telefon dosyć stary, to warto wykorzystać go na wycieczki rowerowe. Warto jednak zainstalować specjalne mapy i program typowo dla rowerzystów. Jeśli będziemy korzystać z Google Maps, to również dojedziemy do celu jednak nie jest to aplikacja przystosowana dla rowerzystów, tym bardziej, jeśli nie chcemy korzystać w takim urządzeniu z karty sim i połączenia internetowego.

Przenośny odtwarzacz muzyki

Stary telefon może ci służyć również jako odtwarzacz muzyki. Wystarczy zakupić dobrej jakości słuchawki i podłączyć je do telefonu. Jeśli dodatkowo urządzenie posiada sporej ilości pamięć wewnętrzną, to rzeczywiście świetnie sprawdzi się w roli przenośnego odtwarzacza. Dodatkową funkcją urządzenia, z jakiej możesz korzystać jest pamięć przenośna. Możesz telefonu używać jak pendrive, bądź kartę pamięci. Starsze telefony komórkowe nie są zbyt duże. W takim razie mogą naprawdę służyć nam jak przenośna pamięć, którą schowamy w kieszeni, w torebce. Warto taką możliwość wykorzystać.

A może będzie twoją konsolą do gier?

Stary telefon może również zostać twoją konsolą do gier. Oczywiście nie zagrasz w najnowsze tytuły, ponieważ sprzęt będzie zbyt słaby, aby je udźwignąć. Jak najbardziej sprawdzi się jednak jako konsola do prostych gier. Może również pełnić funkcję emulatora gier na takie konsole jak Snes, Gameboy Color, lub innych mniej wymagających. Szczególnie jest to świetne rozwiązanie dla osób, które posiadają małe dzieci, które nie powinny jeszcze bawić się drogimi urządzeniami, a chcemy je powoli wprowadzać w świat technologii.

Podstawowa funkcja czyli zapasowy telefon

Niektórzy swój stary telefon starają się trzymać w zapasie, aby móc z niego korzystać, gdy nowy telefon ulegnie uszkodzeniu, bądź na przykład padnie w nim bateria. Warto więc taki telefon nosić w kurtce, w plecaku, aby był telefonem awaryjnym.

A może by tak sprzedać?

Najczęściej ze starymi telefonami robimy jednak coś innego, niż wszystko co zostało przedstawione powyżej. Sprzedajemy telefony komórkowe, które nie są nam już więcej potrzebne. Kupujemy nowe urządzenie i stare leży długo w szufladzie. Stary sprzęt kurzy się i niszczeje. Może jednak jeszcze służyć komuś innemu przez dosyć długi okres czasu. My natomiast możemy zarobić chociaż niewielką kwotę. Warto to zrobić, ponieważ z czasem telefon jeszcze bardziej traci na wartości. Gdzie można takie urządzenie sprzedać? Otóż najpopularniejszą metodą jest sprzedaż przez Internet, na przykład na jednym ze znanych portali aukcyjnych. Ile można za telefon uzyskać pieniędzy? Otóż wszystko zależy od tego jaki model telefonu chcemy sprzedać. Jeśli jest to telefon z górnej półki to za używane egzemplarze możemy zażądać kwoty nawet 1000-1500 złotych. Niektórzy zmieniają telefony co kilka miesięcy. W takim przypadku jest to jak najbardziej możliwe. Czemu więc nie spróbować spieniężyć naszych używanych i starych już telefonów? Jeśli nie potrzebujemy ich i nie mamy pomysłu, ani chęci, aby wykorzystać je w jakikolwiek inny sposób, to naprawdę warto je sprzedać. Nie należy jednak z tym zwlekać, ponieważ im dłużej czekamy, tym mniej za nasz telefon ostatecznie otrzymamy pieniędzy.

Zrób co uważasz!

Jak więc widać ze starym urządzeniem takim jak smartfone możemy zrobić naprawdę bardzo wiele. Wszystko zależy od naszej pomysłowości i tego, czy potrzebujemy pieniędzy. Na pewno nie warto trzymać telefonu w zamkniętej szufladzie, ponieważ nie dość, że z niego nie korzystamy, to dodatkowo traci on na wartości. Pamiętaj, że telefon to twoja własność. Nie rób nic czego nie chcesz. Warto przejrzeć internetowe fora, gdzie znajdziemy naprawdę sporo dodatkowych pomysłów na użytkowanie starych telefonów komórkowych. Warto również na używanym i starym telefonie poćwiczyć modyfikowanie softu, o ile oczywiście mamy takie zamiłowanie i zainteresowania. Na starych telefonach warto uczyć się wprowadzania modyfikacji, ponieważ w razie niepowodzenia nie będzie nam ich tak szkoda jak nowych modeli telefonów, które użytkujemy na co dzień. Czasami świetnie zmodyfikowany telefon możemy sprzedać za naprawdę spore pieniądze. Jeśli nawet nie uda nam się sprzedać, to będziemy mieli satysfakcję, a z czasem możemy służyć pomocą innym ludziom. Będziemy mogli pomagać wgrywając nowsze softy, a dzięki temu można na tym zarobić. Nie każdy się do takich rzeczy nadaje, ale naprawdę warto próbować jeśli mamy czas i używany telefon, który nie jest nam już do niczego potrzebny!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Porady, Smartfony, Telefony komórkowe i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.