Aplikacje w smartfonie

Smartfon jest to urządzenie, które połączone jest z funkcji telefonu komórkowego oraz laptopa. Obecnie w dobie szerokiego rozwoju technologicznego smartfony łączą dodatkowo funkcje poczty elektronicznej, GPS, aparatu cyfrowego oraz kamery video. Aby można było w pełni korzystać z licznych funkcji tego urządzenia, potrzebne jest ściągnięcie odpowiednich aplikacji. Nie sposób zliczyć ilości aplikacji, z jakich można korzystać na smartfonie. Przedstawię kilka najbardziej popularnych i funkcjonalnych aplikacji, z których użytkownicy chętnie korzystają na smartfonie.


Messenger jest aplikacją umożliwiającą bardzo szybki i co ważne bezpłatny kontakt ze znajomymi oraz rodziną, których mamy w znajomych na Facebooka a także możemy się kontaktować z osobami poza gronem naszych znajomych z Facebooka. Aplikacja ta działa bardzo podobnie do funkcjonowania SMS-ów. Jednak istnieje bardzo ważna różnica. Jest to całkowicie bezpłatne. Możliwe jest również stworzenie czatu grupowego. Możliwość ta pozwala kontaktować się z wieloma osobami jednocześnie w jednym okienku konwersacji. Poza samą treścią można również przesyłać sobie zdjęcia, filmy. Po zamknięciu Messengera jeśli jesteśmy podłączeni do Internetu jest możliwość dalszego korzystania z czatu za pomocą dymek czatu. Można również wykonywać połączenia, które są całkowicie bezpłatne. Co więcej! Możemy przy rozmowie korzystać również z kamerki w naszym smartfonie. Dlatego możemy zobaczyć naszego rozmówcę. Istnieje możliwość nagrywania wiadomości głosowych. Jakie to wszystko jest podobne do zwykłego telefonu komórkowego. A ile przy tym oszczędności.
Bardzo popularną aplikacją jest Instagram. Ideą stworzenia tej aplikacji jest uchwycenie chwili i podzielenie się nią ze znajomymi. Skąd my to znamy? Facebook. Z tej aplikacji korzysta ponad 500 milionów ludzi na całym świecie. Bezpośrednio wstawiając zdjęcie czy film na Instagrama użytkownik może go od razu przetworzyć korzystając z wielu narzędzi dostępnych w tej aplikacji. Można na żywo oglądać co robią twoim znajomi oraz każdy użytkownik również może się podzielić swoją historią. Po obejrzeniu takiej treści film znika.
Whatsapp. Z tej aplikacji użytkownicy mogą korzystać na systemie operacyjnym Android i innych smartfonach. Aplikacja korzysta z połączenia internetowego na twoim smartfonie i możliwe jest darmowe komunikowanie się ze znajomymi czy członkami rodziny przy pomocy SMS-ów czy połączeń głosowych. Warunkiem jest posiadanie numeru telefonu owego znajomego czy członka rodziny. Aplikacja jest całkowicie bezpłatna. Użytkownik nie ponosi żadnych kosztów w związku z połączeniami głosowymi, które wykonuje czy komunikowaniem się za pomocą SMS-ów. Możliwe jest stworzenie czatu grupowego tak jak w przypadku Messengera. Możliwe jest również darmowe komunikowanie się z osobami znajdującymi się poza obrębem granic naszego państwa. Jeśli aplikacja jest wyłączona ale jesteś jednocześnie podłączony do Internetu to aplikacja pokazuje przychodzące wiadomości głosowe czy tekstowe. Jeśli natomiast brak jest dostępu do Internetu to nieodczytane wiadomości zostają zachowane do chwili połączenia się z siecią. Dlatego żadna wiadomość nie przepadnie. Jest to niebywale funkcjonalne.
Możemy pobierać darmowe lekcje angielskiego czy innych języków przy pomocy takich aplikacji jak DuoLingo. Jest to jedna z najlepszych aplikacji do nauki języka obcego. Jest całkowice bezpłatna. Funkcjonuje na podstawie zabawy i gry. Użytkownik przechodzi kolejne lekcje tak jak levely w grze.
Chcesz obejrzeć film za darmo. Nie ma nic prostszego, szybszego i tańszego jak CDA! Jest to bardzo wygodny system do przesyłania filmów bezpośrednio ze smartfona na duży ekran telewizora. W swojej bazie filmó mieści ponad 3300 filmów i seriali. Jest to w pełni legalne.
Kolejne oszczędności. Aplikacje do konkretnych sklepów. Przykładem jest aplikacja Rossmann. Jest to kolosalna oszczędność przy zakupach. Otrzymuje się regularnie rabaty naliczane przy kasie dostępne tylko dla użytkowników aplikacji. Przy drukowaniu zdjęć przydzielony jest stały rabat 20% mniej dla Klubowiczów Rossmann. Ponadto to ukazując aplikację przy kasie pomagamy lokalnym organizacjom charytatywnym. Tak nie wiele od nas wymagają a tak wiele można pomóc. Możemy przy pomocy tej aplikacji również zlokalizować najbliższy sklep Rossmann, zrobić zakupy online, skorzytać z masy porad dostosowanych do naszych potrzeb, być informowani na bieżąco o najnowszych produktach.
Nie masz pomysłu co zrobić na obiad? Ściągnij aplikację Pyszne. pl. Jest to innowacja dla tradycyjnych, papierowych książek kucharskich. Możemy również zamówić w bezpieczny, tani i szybki sposób jedzenie do domu. Wystarczy, że podamy adres, na który ma zostać dostarczony dowóz jedzenia. Ceny są identyczne do tych, któe znajdują się w karcie menu w restauracjach, pubuch, pizzeriach. Codziennie możemy znaleźć mnóstwo nowych ofert i zniżek.
Planujesz wyjazd, urlop, wakacje na własną rękę? Pomoże Ci w tym e-podróżnik. Znajduje się tutaj rozkład ponad 600 polskich przewoźników pociągów, busów czy autobusów. Aplikacja podpowada jak najwygodniej i najszybciej dojechać z miejsca do miejsca. Można dokonać zakupu biletów, również z przesiadką. Zamieszczona jest również sieć ponad 300 przewoźników z innych krajów, takich jak Czechy, Niemcy. Aplikacja ta jest bezpłatna, funkcjonalna. Zapisuje ostatnie trasy wybrane czy przebyte przez nas.
Właściwie w każdej dziedzinie życia możemy znaleźć uproszczenie dzięki smartfonowi. Tak liczna ilość aplikacji znajdujących się w tym urządzeniu upraszcza bardzo życie. Wątpliwe byłoby znalezienie jakiejś dziedziny życia, na którą nie została jeszcze zaprojektowana i wymyślona aplikacja. Aplikacje upraszczają nam życie w dostępie do informacji, komunikowaniu się, dzieleniu się swoimi przeżyciami z życia, rozwijaniu swojego hobby, sprawdzaniu pogody gdziekolwiek jesteśmy i o jakiejkolwiek porze, pozwala nam bezpiecznie dojechać do celu korzystając przy tym z wielu przywilejów na stacjach paliw, przekazuje nam informacje co dzieje się w naszym miejscu zamieszkania, pomaga w nauce w szkole.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Porady, Smartfony, Telefony komórkowe i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.